На сайте wordpress-zone.ru вы можете скачать wordpress шаблоны и другие расширения.

All articles in Без категорії

Науково-методичний семінар

 Нещодавно відбувся черговий методичний семінар “Бізнес-освіта 3.0: вимоги, тренди, перспективи”, підготовлений викладачами Наталя Костишин та Оля Данилюк Доповідачі звернули увагу на сучасні вимоги до … More Науково-методичний семінар

Науково-методичний семінар

Профессорско-викладацький склад Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ на шляху підвищення якості освіти обговорили ефективність інтеграції навчального процесу у … More Науково-методичний семінар

День самоврядування в ЧННІПБ ТНЕУ

Щоденно ми намагаємось заповнити студентське життя соціально-корисними справами, духовним багатством і позитивними емоційними враженнями.Один із них – День Самоврядування приурочений … More День самоврядування в ЧННІПБ ТНЕУ

Налагоджено нові напрями міжнародної співпраці

У Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбулась зустріч міжнародного рівня. В напрямку налагодження співпраці з індійською стороною директор … More Налагоджено нові напрями міжнародної співпраці

Чортківський навчально-науковий інститут підприємництва і бізнесу ТНЕУ запрошує на навчання!

У рамках здійснення профорієнтаційної роботи в.о. директора Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ Кульчицька Н.Є. відвідала Бучацький коледж Пдату … More Чортківський навчально-науковий інститут підприємництва і бізнесу ТНЕУ запрошує на навчання!

Фотовиставка «Чортків через фотооб’єктив: минуле та сучасне»

 Пріоритетом при побудові навчально-виховного процесу в Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ є формування цілісної особистості  – високопрофесійного фахівця  … More Фотовиставка «Чортків через фотооб’єктив: минуле та сучасне»

День знань 2023

День знань – початок нового, захопливого, пізнавального шляху. Цьогоріч в умовах війни, ми маємо по особливому відповідально ставитись до своїх обов’язків й досягати максимальних результатів на благо України. Основою урочистостей у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ЗУНУ стала молитва за Україну та добрий початок навчального року, молитва за добрі справи, прохання про наставлення на правильний шлях, віри в перемогу. У вітальному слові директора Надії Кульчицької звучали побажання студентам наснаги та впевненості у навчанні, повністю використовувати надані їм можливості по здобуванні знань. Про особливості навчального процесу розповіла завідувачка кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін Людмила Дерманська. Благословили на щасливий навчальний рік Ректор Чортківської дяківсько-катехитичної академії імені священномученика Григорія Хомишина Всесвітліший протоієрей Володимир Білінчук, ліцензіат Теології та отець Іван Андрухів. Нехай новий навчальний рік принесе досягнення, успіх, реалізацію ідей та проектів, щоб зусилля кожного із нас якнайшвидше привели нас до перемоги. З вдячністю Героям, воїнам ЗСУ та усім захисникам крокуємо вперед!

Вітаємо бакалаврів!

Вітаємо бакалаврів Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу із успішною здачею державних кваліфікаційних випробувань. В цей непростий час ви формуєте основу фахівців для розбудови та розвитку України. Нехай отримані вами знання стануть початком ефективного кар’єрного росту, значних досягнень й вагомого успіху. Бажаємо вам впевненості, наполегливості, креативних рішень і професійної реалізації. Нехай ваші плани і мрії здійснюють в мирній й розквітлій Україні! Віримо у ваші сили і пишаємось кожним із вас!

 

 

І Міжнародна науково-практична конференція «Національне відродження та розвиток освітнього простору на основі народознавчого потенціалу України»

В Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу Західноукраїнський національний університет в період з 9 по 10 червня 2023 р. відбувалась І Міжнародна науково-практична конференція «Національне відродження та розвиток освітнього простору на основі народознавчого потенціалу України». Програма заходу розпочалась із пленарного засідання, яке розпочала директорка ЧННІПБ ЗУНУ Кульчицька Надія, зазначивши, що проведення такого роду заходів сьогодні набуває особливої відповідальності, адже в цей час гостро постає питання пошуку нових рішень та методик реалізації багатовекторного розвитку соціально-громадянської свідомості й державності в цілому. Надія Євстахівна висловила вдячність ЗСУ та усім Героям, завдяки яким є можливість жити і працювати в рідному краї. В продовження завідувачка кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін Люда Дерманська Ляшок наголосила на цінності подібних зустрічей наукової спільноти й важливості активних дій щодо вирішення актуальних питань сьогодення. Привітала гостей конференції й начальниця відділу з гуманітарних питань Чортківської районної військової адміністрації Галина Чайківська. Доповіді, які представлені, були наповнені ідейністю, рішеннями та науковим поглядом на поставлену проблематику. Офлайн свої наукові розробки представили: Людмила Порохоняк-Гановська – доктор медичних наук, професор, Голова Національної ради жінок України; Меланія Іщук – заступниця Голови Національної ради жінок України; Ірина Ключовська – кандидат педагогічних, директорка МІОК Національного університету “Львівська політехніка”; Оксана Горда – старша наукова співробітниця МІОК Національного університету “Львівська політехніка”; Світлана Василина – кандидат педагогічних наук, директор вищого професійного училища 20 м. Львова; Наталія Вонітова – директорка ЗДО 118 Відділу освіти Сихівського та Личаківського районів Департаменту розвитку Управління освіти Львівської міської ради; Віра Мелешко – кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри української літератури ПНПУ імені В.Г. Коррленка; Юлія Тиханська – практичний психолог Спеціальної школи в смт. Мізоч Рівненської обласної ради; Тетяна Гриців – кандидат педагогічних наук, старший викладач ЧННІПБ ЗУНУ. Також, багато представників долучились онлайн. По закінченню пленарного засідання відбулось знакове відкриття Етносвітлиці, як символу збереження історії та об’єднання поколінь. Світлиця містить унікальні експонати – предмети побуту українського народу, знаряддя праці, національний одяг і багато іншого.
Екскурсія містом для гостей, частування та доброзичливість додавали заходу особливої атмосфери. 10 червня відбулось затвердження резолюції конференції, яка ознаменувалась чітким результатом дій та подальших планів. Дякуємо усім учасникам за їх науковий вклад, активну участь та щирі емоції. Сподіваємось на успішне втілення наших спільних задумів і проектів, на продовження співпраці та спільні дії на досягнення миру й перемоги України.
Слава Україні! Героям Слава!
 

Вітаємо!

Колектив та студентство Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ЗУНУ щиросердечно вітає директора Кульчицька Надія з присвоєнням звання “Почесний професор” Західноукраїнського національного університету. Радіємо, Надіє Євстахівно, що Ваша непосильна праця і внесок в розвиток освіти й науки отримують достойне визнання. Бажаємо Вам подальшого успішного втілення ідей науково-освітнього спрямування. Натхнення, сил й наполегливості на Вашому шляху досягнення цілей. Ми, в свою чергу, вважаємо за честь працювати з Вами пліч-о-пліч, навчати і науково вдосконалюватись. Пишаємось Вами і зичимо нових здобутків у мирній Україні!

 

 

День вишиванки 2023

 Вишиванка переплітає ниті, як долі, візерунками, зображаючи всю велич української душі. Одягаючи вишиванку, поринаємо у вир емоцій, спогадів, у стан, коли гордимось тим, що ми українці. Наша велич і сила сьогодні відома на весь світ, наші барвисті вишиванки вражають усіх: від світових політиків, зірок, іменитих дизайнерів й до королівських родин. Вишиванка – наша душа: яскрава, щира, неповторна, яка дає нам сил у годину журби і яка буде з нами в годину перемог. З Днем Вишиванки!

Студенти відвідали Чортківську ДПІ з метою практичного екскурсу в спеціальність

Сьогодні студенти 1 курсу разом із к.е.н., доцентом Наталею Домбровською відвідали Чортківську ДПІ з метою практичного екскурсу в спеціальність. Заступник начальника Ковбаснюк Марія Іванівна детально й цікаво розповіла про основні аспекти оподаткування: функції ДПІ; державні та місцеві податки; групи платників податків та їх характеристика; процедура подання звітності юридичними та фізичними особами; що таке особистий електронний кабінет; закриття припинення підприємницької діяльності тощо. Студентів цікавили практичні питання, які вони мали змогу задати і отримати відповідь від практика.
Таке поєднання практико-орієнтованого навчання є результативним та позитивно впливає на формування майбутніх фахівців. Висловлюємо вдячність Чортківській ДПІ, зокрема, Марії Іванівній за пізнавальну зустріч із студентами. Сподіваємось на подальшу співпрацю.

Зустріч онлайн з регіональним касир-операціоністом АТ КБ «ПриватБанку» Сидорук Валентиною Дмитрівною

13 травня 2023 р. викладачі кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ЗУНУ Вербіцька І.І., Гончар Г.П. та Поляк-Свергун М.М., разом з студентами-магістрами, провели зустріч онлайн з регіональним касир-операціоністом АТ КБ «ПриватБанку» Сидорук Валентиною Дмитрівною з м.Івано-Франківськ, щодо сутності банківських послуг та особливостей її функціонування в сучасних умовах. Особливо студентів зацікавили питання, які стосуються проведення касових операцій, випуск пам‘ятних монет та проведення інкасаторських послуг.
Студенти мали можливість побачити пам‘ятні монети та отримати відповіді на поставлені запитання.

День відкритих дверей 2023

В Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ЗУНУ відбувся День відкритих дверей. Знайомство майбутніх студентів із закладом вищої освіти проходив в дружній, насиченій емоціями атмосфері. На початку заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих у боях наших випускників та усіх загиблих, які боролись за Україну. Директор ЧННІПБ ЗУНУ Надія Кульчицька вітаючи гостей, наголосила на важливості вибору майбутнього фаху сучасними молодими людьми, адже вони саме ті, в чиїх руках розбудова і піднесення України. Основні аспекти вступної кампанії 2023 представила Галина Чекаловська, а в продовження викладачі ознайомили із спеціальностями закладу вищої освіти. У свою дружню освітянську родину радо запрошували студенти, які розповіли свої враження від навчання та пригадали цікаві й кумедні випадки студентського життя. Пригостившись смаколиками, потенційні абітурієнти на чолі з викладачами вирушили на фахові екскурси до практичних установ, де мали змогу детальніше ознайомитись із особливостями спеціальності, яка їх надихнула.
Дякуємо керівникам шкіл, які відкликнулись на запрошення й радо зорганізували учнів для нашої зустрічі. До нас завітали учні ЗОШ: Білобожницька ЗОШ I-III ступенів, Білівський ОЗЗСО І-ІІІ ст. , КОЛИНДЯНСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ ступенів (ТЕРНОПІЛЬЩИНА) , Косівська ЗОШ І-ІІІ ст. #1 , Росохацька ЗОШ І-ІІІ ступенів, Улашківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Ягільницький заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів, Горішньовигнанський НВК І-ІІІ ст., Опорний заклал Заводська ЗОШ, Джуринський опорний заклад ЗСО /-/// ступенів, а також Чортківська ЗОШ 2 , Чортківська ЗОШ І-ІІІст. 5 Чортківської ЗОШ 7 Другий дім – це сьома школа , Чортківська гімназія імені Маркіяна Шашкевича, Чортківська гімназія # 3 ім. Р. Ільяшенка.
Сподіваємось, що попереду у нас ще багато приємних спільних зустрічей і подій. Завжди раді вітати вас у ЧННІПБ ЗУНУ. Миру, перемоги, процвітання.

Історико-економічні дослідження 2023 «Українське підприємництво та українська ідентичність»

17 квітня 2023 р. студенти Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ЗУНУ прийняли участь у науковій конференції: Історико-економічні дослідження 2023 «Українське підприємництво та українська ідентичність», яка організована кафедрою теоретичної та прикладної економіки Університету економіки та права “КРОК”.
Метою даної конференції було оприлюднення результатів наукових студенських та викладацьких досліджень з актуальних для сучасної України проблем участі українських підприємців у формуванні української ідентичності у XIX-XXI століттях. Обговорення результатів благодійницької та державотворчої діяльності українських підприємців.
Студенти ЧННІПБ презентували результати своїх досліджень :
Посіда Ігор ” Роль українських торговців і підприємців, консолідованих у СУКІП (Союз українських купців і підприємців) у формуванні ідеології українського економічного націоналізму” (науковий керівник к.е.н., доц. Надія Кульчицька);
Мартинюк Максим “Економічні погляди Степана Бандери: аналіз основних соціально-політичних праць” (науковий керівник к.е.н., доц. Юлія Бугель );
Данилевич Вадим «Бізнес-імперія» українського підприємця Алчевського наприкінці XIX ст. та її вплив на розвиток українського Донбасу» (науковий керівник викладач Юлія Ковальчук );
Юлія Грабець «Митрополит Андрей Шептицький: від обітниці бідності до успішного підприємця» (науковий керівник к.е.н., доц. Наталія Домбровська );
Марцинів Христина “Бурмістр Людвік Носс: будівничий, меценат, підприємець, просвітитель (кінець ХІХ – початок ХХ ст.)” (науковий керівник к.е.н., доц. Галина Чекаловська ).
Конференція проходила на високому науково- теоретичному рівні, в дусі дискусій з поміркованою полемікою та великим зацікавленням як науковців, так і студентської молоді. Слід також відзначити дружню та відкриту атмосферу, яка панувала на конференції та створювала комфортні умови для обміну думками. Щиро дякуємо нашим колегам з кафедри теоретичної та прикладної економіки Університету економіки та права “КРОК”, зокрема, завідувачу кафедри д.е.н., проф. Радіоновій Ірині Федорівні за можливість долучитися до цікавої дискусії. Сподіваємося що ця конференція стане традиційною та дозволить розширити горизонти співпраці!
Ознайомитися із матеріалами конференції можна на платформі Університету економіки та права “КРОК” https://conf.krok.edu.ua/HRL/HERL2023

Чотиривимірний погляд на е-гроші

 Сьогодні у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ЗУНУ відбулась студентська конференція на тему “Чотиривимірний погляд на е-гроші”. Захід пройшов у цікавому форматі – фейл конференції. Згаданий формат є популярним у західних бізнесових колах та дає змогу окреслити певні помилки та неточності заданої тематики, тим самим передбачити ризики й усунути їх. Доповіді спікерів розкривали чотири погляди (законодавчий, цифровий, обліковий, психологічний) на електронні гроші й в кожній окреслювали певні фейли. Студенти Микола Маковецький, Микола Опиханий, Руслан Запухляк, Христина Королик, Анастасія Бабиніна цікаво й чітко презентували свої грунтовні дослідження. В продовжені пошуку фейлів свою думку висловили експерти: юридичний – Альона Ніяскіна, банківський – Іванна Данилишин Ivanka Danylyshyn, технологічний – Ольга Павелчак-Данилюк, психолог – Галина Чекаловська. Фахівці підкреслили актуальність цієї теми, навели практичні моменти своєї діяльності пов’язаної з е-грошами. Учасники активно обговорювали та долучались до дискусії. На завершення підсумки підвела директор ЧННІПБ ЗУНУ Кульчицька Надія, зазначивши, що ми з готовністю маємо підійти до існуючого динамічного прогресу у всіх сферах нашої життєдіяльності, адже сучасність вимагає від нас швидкого реагування на усі запити й тренди соціально-економічних вимірів існування особистості, не винятком є і е-гроші.
Подібні заходи спонукають діяти, аналізувати, оцінювати проблеми й питання, що постають перед нами сьогодні, сприяють пошуку нових ефективних кроків на шляху розвитку й ідентифікації суспільства. Дякуємо нашим креативним дослідникам за їх внесок у велику справу, нехай ідеї й надалі спонукають вас до дій і руху вперед до успіху. Вдячні експертам за приділений час та співпрацю, усім учасникам за активний дискус.
Модератори заходу: Наталя Костишин, Тетяна Яковець, Ольга Павелчак-Данилюк.
 

Науково-методичний семінар на тему «Школа духовно-національного відродження як освітній простір».

В Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ЗУНУ проводився науково-методичний семінар кандидатом педагогічних наук Гриців Тетяною Григорівною на тему «Школа духовно-національного відродження як освітній простір». Актуальність теми зумовлена глибокими перетвoреннями в Укрaїнi, які спричинені війною і стaвлять нoвi виклики дo освітнього прoцесу, де згідно держaвницьких запитів визріває необхідність підсилення освітнього простору націєтворчим компонентом. З огляду на це назріла необхідність впровадження національно спрямованої освітньої програми виховання високодуховної, всебічно розвинутої особистості на ґрунті духовного народознавчо-просвітницького потенціалу України з метою осмислення українською дитиною себе свідомим громадянином України з яскраво вираженими національною самосвідомістю та національно-культурною ідентичністю.

Важливим фактором є створення відповідної форми організації наукового знання, тобто цілісної теоретичної системи, зміст і структура якої була б збагачена соціально-культурною доктриною розвитку національної освіти і конкретизована психомистецькими технологіями навчання.

Досвід сучасних науковців, провідних педагогів та просвітителів минулого апелює до висновку щодо важливості пошуку раціональних шляхів забезпечення національної ідентифікації та комфортного входження дитини в культурно-освітній простір. В такому освітньому середовищі у зростаючої особистості формувалися б не лише знання, вміння та навички, але й система національних та морально-духовних цінностей.

Тому сьогодні на часі створення Школи національного відродження та введення в освітній процес національно спрямованої освітньої програми «Народознавство в дії», побудованої на основі народознавчого потенціалу українського народу, що ґрунтується на принципах народної педагогіки і виступає важливим націєтворчим чинником. Ця тема актуальна для студентів та магістрів зі спеціальності «Освітні педагогічні науки», які як майбутні управлінці освітніми закладами можуть долучатися до реалізації та впровадження в освітній простір народознавчого потенціалу України.

Перед науковою аудиторією інституту представлено розроблену «Концепцію національного відродження» та програму для початкової школи «Народознавство в дії», якій рішенням експертної комісії з педагогіки та методики початкової школи Державної наукової установи «Інституту модернізації змісту освіти» від 16.11.2022 року (протокол №5) надано гриф «Схвалено для використання в освітньому процесі», який зареєстрований у Каталозі надання грифів навчальній літературі та навчальним програмам за № 2.0130-2022 (автори Вонітова Н. Д. та Гриців Т. Г.). В ході розкриття теми демонструвалася презентація, де поетапно і доказово розкрита суть ідеї Школи духовно-національного відродження.

Круглий стіл “Сучасні виклики менеджменту в умовах діджіталізації економіки”

16 березня 2023 р. викладачі кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ЗУНУ Вербіцька І.І. та Гончар Г.П., разом з студентами груп МЕНмбч-21 та ФМСч-31 прийняли участь у круглому столі “Сучасні виклики менеджменту в умовах діджіталізації економіки”. Даний захід проведено у Західноукраїнському національному університеті на факультеті економіки та управління за ініціативи кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу. Особливо зацікавили такі теми, як розбудова смарт-міст, цифрові трансформації територіальних громад та цифрові технології в забезпечені якості і доступності адміністративних послуг. Дякуємо організаторам і доповідачам круглого столу за цікаві, пізнавальні виступи. Отримана інформація сприятиме повоєнному відновленню економіки нашої України. Разом до перемоги!

Виробнича практика

У студентів 4 курсу Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ЗУНУ триває виробнича практика. Частина студентів спеціальності “Фінанси, банківська справа та страхування” вивчають особливості здійснення митно-брокерської діяльності на ФОП “Лапан Г. С.” Практиканти мають змогу брати участь в оформленні митної документації, вивчати програмне забезпечення проведення операцій, засвоювати основні напрямки роботи брокера. Висловлюємо вдячність Геннадію Степановичу Лапану за те, що ділитесь власним багаторічним досвідом із майбутніми фахівцями. Сподіваємось на продовження співпраці.

209 річниця з дня народження Т.Г. Шевченка

Тарас Шевченко – наш пророк, геній, постать світового визнання. В цей день відзначаємо 209 річницю з Дня народження Кобзаря. В Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ЗУНУ відбувся захід “Палахкотить як свічка праведна душа Кобзаря”. Вірші, пісенні твори, мистецькі полотна – неоціненний спадок від Тараса Григоровича Шевченка, який і досі формує покоління, пророчить істину та зачіпає найпотаємніші струни душі. В непростий час війни слова Кобзаря підтримують дух і вказують на світле майбутнє для України. Невдовзі проротство видатного українського генія стане дійсністю:
І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син, і буде мати,
І будуть люди на землі».

 

Дуальне навчання

 Заняття молоді Центру з психологом та студентами 2 курсу спеціальності “Психологія”.
Теми занять в рамках дуальної освіти:
1. “Консультування як метод психологічного впливу на особистість”;
2. “Попереднє ознайомлення із психологічним станом реципієнтів;”
3. “Індивідуальне заняття з вибором методів психологічного впливу на подолання диструктивних функцій та станів пацієнтів”.

Дуальне навчання

В рамках дуального навчання студенти спеціальності “Фінанси, банківська справа та страхування” і “Облік та оподаткування” відвідали заклад громадського харчування ПАБ “Сова”, де відбулась цікава зустріч з керівником закладу Мазуренко Оксаною Миколаївною. В ході зустрічі ознайомились із специфікою фінансово-господарської діяльності закладу: оподаткування, ведення обліку, здійснення закупівель, організація роботи з персоналом. Оксана Миколаївна поділилась із студентами практичними аспектами ведення фінансового та управлінського обліку, переліком податків та форм звітності, здійснення фінансового аналізу й планування стратегії діяльності закладу. Студенти були вражені європейськими стандартами роботи ПАБ “Сова”:чіткість і детальність ведення обліку, високотехнологічність обладнання, процес закупівлі лише ліцензованої продукції, високі санітарні норми, пріорітетність командної роботи, новітні стандарти корпоративної етики. Під час воєнного стану заклад стабільно працює, сплачує податки, тим самим забезпечує підтримку наповнення бюджету. Дякуємо ПАБ “Сова” та особисто Оксані Миколаївній за змістовну, цікаву й пізнавальну зустріч, сподіваємось на продовження співпраці.

Захист магістерських робіт

Вітаємо магістрів, денної та заочної форми навчання, з успішним захистом кваліфікаційних робіт за спеціальностями “Фінанси, банківська справа та страхування”, “Психологія”. Державна екзаменаційна комісія відзначила актуальність представлених досліджень, їх вагомість та повноту. Бажаємо здобувачам освітнього ступеня “Магістр” сміливо втілювати власні проекти в реальність, удосконалюватись та наполегливо йти до мети. Успіху Вам та подальших досягнень.

 

Міжнародний день студента 2022

 В перід сьогоденних складних часів для усіх українців, найбільшим чином цінуємо прості життєві події, які об’єднують нас. В цей Міжнародний день студента у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ЗУНУ у колі освітянської родини, першокурсники отримали свої студентські квитки, а найактивніші – грамоти та подяки. Директор Надія Кульчицька висловила щирі побажання миру, добра й успіху студентській молоді. Надія Євстахівна зазначила, що незважаючи на те, як лютує ворог, залишає нас без світла і тепла, ми
демонструємо нашу єдність і незламність. Куратор групи першого курсу Тетяна Гриців привітала студентство словами настанов на розвиток і збереження культури й державності, а також виконала щемливу композицію про віру і світле майбутнє для нашої молоді. Студенти, в свою чергу, у це свято, передали частинку підтримки й любові воїнам ЗСУ у формі волонтерської допомоги (теплі речі, їжа, окопні свічки тощо).
Любі наші студенти, щиро вас вітаємо з святом! Віримо, що попереду світлі й вільні часи, в яких ви будете успішними й наполегливими, процвітати й розбудовувати Україну. Гордимось вами. Слава Україні!
 

День української писемності та мови

 9 листопада, в День української писемності та мови, у стінах Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу студенти разом з викладачами долучились до написання Всеукраїнського радіодиктанту Національної єдності-2022.
Авторкою цьогорічного тексту є українська письменниця та режисерка, членкиня Українського ПЕН Ірина Цілик, а читала його народна артистка, Герой України Ада Роговцева.
Рідна мова – це найважливіша основа, на ній зростає духовно і культурно кожен народ. Культура рідної мови зростає разом з національною свідомістю народу. Працюймо ж для розвитку цієї свідомості нашого народу.
 

Квест «Пізнай себе через чарівний світ психології»

  2 листопада 2022 року в Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ЗУНУ відбувся пізнавальний Квест «Пізнай себе через чарівний світ психології». Організаторами змагань виступили студенти, що навчаються на спеціальності Психологія та викладачі інституту.
П’ять команд – учасниць квесту – змагалися за перемогу . Щоб впоратися із запропонованими завданнями, необхідно було продемонструвати як набуті знання та вміння, так і творчі здібності, кмітливість, вміння злагоджено працювати в команді.
Квест включав 7 локацій: Цікава психогеометрія, Безмовна поведінка людини (вчимося комунікувати між собою), Розвиваємо увагу, Вивчаємо світ інтелекту, Розгадуємо таємниці мозку, Анатомія пам’яті, Шлях до себе, на яких команди виконували різні завдання – визначали терміни, розв’язували психологічні задачі, проходили тести. Також були завдання на ерудицію та творче мислення. Попри вирування емоцій, команди діяли злагоджено та оперативно.
Такі тематичні заходи, сповнені незабутніх вражень для пізнання світу та самопізнання, вже давно є традиційними в нашому закладі вищої освіти й суттєво сприяють формуванню в майбутніх фахівців професійних та особистісних якостей.
 

Науково-методичний семінар на тему: “Дистанційне навчання: виклики, перспективи, можливості”

 Відбувся науково-методичний семінар на тему: “Дистанційне навчання: виклики, перспективи, можливості”. Спікер канд.екон.наук, доцент Інна Вербіцька навела сучасні системи дистанційного навчання й окреслила можливі напрямки взаємодії викладача та студента. Інна Ігорівна зосередила увагу на певних перевагах дистанційного навчання (навчання великої кількості осіб, підвищення якості освіти, створення єдиного освітнього середовища). Дистанційна форма навчання уже є невід’ємною складовою освітнього процесу сьогодення, тому необхідним є постійне оновлення її елементів з метою дотримання відповідних вимог підготовки фахівців у закладах вищої освіти. Професорсько-викладацький склад ЧННІПБ ЗУНУ активно долучився до обговорення окресленої теми семінару, проаналізували конкретні засоби й інструменти дистанційного навчання, які застосовуються під час онлайн занять. В результаті проведеного семінару затверджено перелік найрезультативніших методик й рекомендовано їх до застосування викладачами на парах з використання платформи Zoom та Moodle.

Тренінг на тему: «Збереження та зміцнення психологічного здоров’я»

Як важливо у цей нелегкий час не втратити контроль над собою та забезпечити гармонійну взаємодію з навколишнім світом. Адже психологічно здорова людина, це людина творча, життєрадісна, весела, відкрита, пізнає світ і себе не тільки розумом, а й почуттями, інтуїцією, приймає себе і визнає цінність та унікальність оточуючих її людей, вміє брати відповідальність за своє життя, саму себе, наповнювати своє життя сенсом.
Психологічне здоров’я є необхідною умовою повноцінного розвитку людини. Відтак, сьогодні у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ЗУНУ відбувся тренінг на тему: «Збереження та зміцнення психологічного здоров’я».
Тренерами на даному заході були студенти другого курсу: Вусата Наталія, Мельник Аліна та Смикалюк Василь. Вони чітко та впевнено відкривали секрети гармонії внутрішнього світу й зовнішніх успіхів особистості за допомогою різноманітних вправ та інформаційних повідомлень. У свою чергу, учасники тренінгу активно, щиро та чесно відповідали на всі запитання та на позитиві виконували визначені тренерами вправи. З великим ентузіазмом учасники віднеслись до арттерапевтичної вправи «Рецепт здоров’я». Таким чином, на тренінгу були визначені основні властивості благополучних і здорових людей: оптимізм, емоційний спокій, вміння радіти, самодостатність, уміння адаптуватися до сприятливих і несприятливих ситуацій. Розуміємо, що збереження свого психологічного здоров’я є запорукою адекватного функціонування психіки, що, у свою чергу, забезпечує гармонійну взаємодію особистості з навколишнім світом.
Сподіваємось на подальші цікаві та розвиваючі зустрічі-тренінги!

“Ген українців”

 230 день повномасштабного вторгнення росії-агресора на територію суверенної України. Зміни, що відбулись із нами – безповоротні, але ми незламно стоїмо на стороні добра і гідності. В цей нелегкий час об’єднуємось міцніше і кожна наша зустріч єднає ще більше. Сьогодні викладачі та студенти ЧННІПБ ЗУНУ й усі бажаючі зустрілись з головою Тернопільської обласної ради Михайло Головко, який впевнено спрямовує увесь потенціал на підтримку національного духу та сили в протистоянні з ворогом. Також, з презентацією проекту “Ген українців”, Чортківський навчально-науковий інститут підприємництва і бізнесу ЗУНУ відвідала Ірина Фаріон – українська мовознавиця, педагог, науковець, політик, громадська діячка. Ірина Дмитрівна емоційно і натхненно розповіла про вагомий вклад нескорених уродженців Тернопільщини в становленні Незалежності України. Постаті, які своїм життям довели, що українці – нація сили, єдності й ніхто не має права посягати на цілісність їх країни. В ці часи війни, масованих ракетних обстрілів, ще більшою мірою окреслюється міць українського народу – український ген, що сформувався історично, є непереможним. Дякуємо Ірині Фаріон за її велику справу, за чудову й змістовну зустріч, яка запалила серця всіх присутніх, за прославляння національної ідеї.
Цей захід вібувся за сприяння Калакайло Іван – керівника Чортківської районної партійної організації “Свобода” та Віталій Ціхоцький – радника голови Тернопільської обласної ради. З завершальним словом до присутніх звернулась директорка ЧННІПБ ЗУНУ Кульчицька Надія, яка відзначила значну роль кожного із нас в боротьбі з ворогом, хоч ми і виснажені емоційно, але не здамось і вистоїмо, а такі зустрічі надихають, підсилюють впевненість у Перемогу.
Цінуємо кожну таку розмову, разом йдемо до Перемоги, вкотре доводячи усьому світу, що Україна героїчна і нескорена!ї
 

Вітаємо!

Незламність, гордість, єдність – якості, які описують наш стан у цей час, коли ми міцні як ніколи. І вклад кожного у Перемогу є безцінним. Освіта – фундамент становлення та розвитку, ідейності й процвітання. З нагоди минувшого дня працівника освіти, сьогодні у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ЗУНУ голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко нагородив грамотою директорку ЧННІПБ ЗУНУ, канд.екон.наук Кульчицька Надія за багаторічну сумлінну працю й високий професіоналізм. Щиро вітаємо Надію Євстахіївну з отриманням відзнаки, бажаємо подальшого натхнення, нових наукових ідей, наснаги в освітянській роботі. Нехай і надалі усі Ваші зусилля прославляють українську науку і освіту та наближають Україну до тріумфальної Перемоги!

Вітаємо з першістю у Всеукраїнському творчому марафоні «ДО ДНЯ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ»

  Сучасний світ – це постійні можливості, випробування, удосконалення, духовні та професійні пошуки.
Наш час дає можливість підвищення своєї ефективності до організації власного життя. Визначити правильні пріоритети в досягненні успіху, внести зміни в кожний аспект нашого життя – це завдання кожної людини, а особливо молодого покоління. Випробувати свій талант, здібності допомагають різні конкурси і марафони. Наші талановиті здобувачі освіти не стоять осторонь таких можливостей. І це засвідчують результати і досягнення. За підсумками третього Всеукраїнського творчого марафону «ДО ДНЯ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ» у номінації «Вокальне мистецтво» переможницею стала студентка 2 курсу, групи ЖПРч-21, Катерина Задоровська, яка отримала 1 місце.
Не стоять осторонь і наші викладачі, які показують гідний приклад здобувачам освіти. У номінації «Художнє читання» перемогу 1 місце здобула викладач, кандидат філологічних наук, Наталія Миронівна Карач.
Щиро вітаємо наших талановитих переможців і пишаємось їх досягненнями. Бажаємо високих злетів і нових перемог.

Герої не вмирають!

Загинули у важких боях за Україну Едуард Тібекін та Назар Махневич…
Колектив та студенство Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ЗУНУ глибоко сумує з приводу загибелі у боях за Україну випускника 2019 р. Тібекіна Едуарда Петровича та випускника 2015 р. Махневича Назара Ярославовича.
Невимовна біль і смуток огортає наші душі…з життя пішли відважні захисники, які пожертвували усім заради нас, заради України…
Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким воїнів, розділяємо Ваше горе…
В наших серцях завжди житеме вдячність за їх відданість та незламність.
Герої не вмирають!

Участь викладачів у міжнародній конференції

 Викладачі кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ЗУНУ Юлія Ковальчук та Галина Чекаловська взяли участь у VII. INTERNATIONAL EUROPEAN CONFERENCE on SOCIAL SCIENCES (Antalya, Türkiye), яка була організована Міжнародним євразійським конгресом з наукових досліджень і сучасних розробок. На конференції було детально розглянуто широке коло питань у галузях соціальних наук, охорони здоров’я, образотворчого мистецтва, бізнес-наук та економіки, історії-географії, науки, математики, техніки та наук про здоров’я.
Сьогодні в усьому світі спостерігається психічне напруження в суспільстві, пов’язане з пандемією коронавірусу, ми, українці, поряд з цим потерпаємо від повномасштабної війни з росією. Виступаючі привернули увагу світу до військової агресії росії проти України, презентувавши дослідження «ГАРМОНІЗАЦІЯ ПСИХОЛОГІЧНОГО ЗДОРОВ’Я ОСОБИСТОСТІ В УМОВАХ ПСИХІЧНОГО НАПРУЖЕННЯ».

Дуальна освіта

 В рамках дуальної освіти 4 лютого 2022 р. на платформі zoom відбулась онлайн зустріч студентів 2 та 3 курсів освітньої програми “Фінанси, банківська справа і страхування” з директоркою АТ “Кредобанк” в м.Тернопіль Світлана Хорощак , яка також є випускницею першого випуску Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу. Студентів було ознайомлено з основними видами діяльності та топ продуктами АТ “Кредобанк”. Особливо студентів зацікавили питання щодо іпотечного кредитування, зокрема, в рамках програми Доступне житло під 7 %, де Кредобанк є лідером з кількості виданих кредитів. Також висвітлено переваги топ продукту банку – Правильної картки та управління власними коштами через онлайн-банкінг від KredoBank. У ході зустрічі Світлана Іванівна поділилась досвідом роботи та розповіла, які необхідно мати знання та компетенції, для роботи в банківській сфері.
Висловлюємо щиру подяку щодо проведення zoom-зустрічі директорці АТ “Кредобанк” в м. Тернопіль Світлані Хорощак, сподіваємось на подальшу плідну співпрацю та бажаємо успіхів у роботі.
Модератори заходу к.е.н., доцент Галина Гончар та к.т.н. Оля Данилюк
 

Науково-методичний семінар на тему: «Використання інноваційних технологій в науково-методичному процесі»

 У Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ЗУНУ відбувся онлайн науково-методичний семінар на тему: «Використання інноваційних технологій в науково-методичному процесі» спікером виступила доцент кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін Ліда Семчишин .Розпочала семінар завідувач кафедри доцент Люда Дерманська Ляшок .
Розглядали питання використання інноваційних технологій в навчально-науковому процесі, проаналізували ресурси, які ефективно застосовують при підготовці до різних видів завдань: створення QR – кодів, скриншотів, а найбільшу увагу приділили програмному ресурсу Canva. Викладачі кафедри активно включалися в дискусію, задавали питання та коментарі.
За підсумками науково-методичного семінару опрацьовано шляхи вирішення виявлених проблемних питань та пропозиції щодо підвищення ефективності їх використання, а також впровадження в подальшу навчально-наукову діяльність.

Захисти кваліфікаційних робіт на здобуття освітнього ступеня “Магістр”

В Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ЗУНУ завершились захисти кваліфікаційних робіт на здобуття освітнього ступеня “Магістр” за спеціальностями: “Фінанси, банківська справа та страхування”, “Облік та оподаткування” й “Освітні та педагогічні науки”. Здобувачі представили результати досліджень актуальних тем сьогодення. Державна екзаменаційна комісія відзначила високий рівень вагомості піднятої проблематики та перспективність запропонованих рішень її розв’язання. Вітаємо наших магістрів з успішним захистом, бажаємо не зупинятись й зростати професійно, інтелектуально, духовно. Щасливого сьогодні, впевненості у майбутньому, радості від того, що робите. Вітаємо!!!

 

ВІТАЄМО!!!

 Вітаємо завідувача кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін, к.е.н., доцента Людмилу Дерманську з отримання грамоти Управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації за вагомі здобутки у розвитку освіти і науки, підготовку висококваліфікованих кадрів для національної економіки України, зміцнення міжнародного авторитету закладу вищої освіти та з нагоди 55-річчя утворення університету. Пишаємось Вами та бажаємо подальших досягнень.

Голодомор…

 В Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ЗУНУ, у бібліотеці студенти мали змогу осмислити трагічні події Голодомору, гортаючи історичні книги й наочно відчути увесь біль і смуток тих часів. Пам’ять – нескінченна книга, в якій записане все життя країни. Багато сторінок вписано кривавими кольорами.
Чорне вороння зграями ширяло над селами, заціпенілими в тяжкому смертельному сні 1933 року.
І стояла вона , осліплена від горя ,обдерта ,сива , напівблаженна ,мукою підпирала небо ,мати – Україна ,на велетенському хресті розіп’ята.
88 років тому нам хотіли винести вирок смерті.
88 років тому мільйони невинних людей були без жалю винищені Голодомором. Похоронним дзвоном по нашій землі прокотилася страшна чума.
Вклоняємось всім , хто жив у ці страшні роки.
Нехай полум’я свічки єднає нас у молитві , береже і передає з покоління в покоління пам’ять про одну з найжахливіших трагедій людства – Голодомор – геноцид українського народу.

18 листопада – Всесвітній День Філософії

 Цього року 18 листопада святкують Всесвітній День Філософії. З цієї нагоди у Чортківський навчально-науковий інститут підприємництва і бізнесу ЗУНУ відбувся міждисциплінарний вебінар: «Філософія – основа кожної науки». Захід розпочався із привітального слова директора закладу Надії Кульчицької, яка відзначила значущість філософії для підготовки молодого покоління, що допомагає формувати вміння бачити проблеми, правильно їх визначати, знаходити вирішення. Під час вебінару студенти 1-3 курсів ознайомили усіх учасників із впливом філософії на певні науки. Виявлення процесу закономірності математичної науки у світогляді буття й її реалізації в соціумі розкрила студентка першого курсу Королик Христина. Спікер Марцинів Христина (студентка 2 курсу) привернула увагу учасників до однієї із систем світобудови – обліку, що знаходиться під значним впливом основних законів діалектики. Проблему раціонального ставлення до грошей та ефективного оперування ними порушила студентка 3 курсу Григорчук Руслана. Баранівська Анастасія (студентка 2 курсу) довела два основні положення психософії. Спікер, студентка 2 курсу, Келець Каріна зупинилася на основних моментах філософії та психології гармонійного життя людини й запропонувала усім ряд порад. Підведення підсумків вебінару здійснила завідувач кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін Людмила Дерманська, яка подякувала усім учасникам за виявлену активність до теми вебінару та побажала учасникам творчих досягнень і гармонії у всіх етапах їхнього життя.

Квест 2021

  Студенти Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ЗУНУ пройшли квест містом “Загадки Чорткова: економічні, культурні, історичні”. Поєднавшись у три команди першого курсу, другого курсу та старшокурсників, студенти ринули у цікаву подорож по 11 локаціях: Центр культурних послуг ім. К. Рубчакової Центр культури , Чортківський районний суд, Чортківський місцевий центр з надання БВПД, Відділення Райффайзен Банк, Публічна бібліотека Чортківської міської ради, Чортківська районна філія Тернопільського обласного центру зайнятості, Домініканський костел св. Станіслава, Центр надання адміністративних послуг , Чортківська державна податкова інспекція, Чортківський районний військовий комісаріат. Основні правила квесту полягали у виконанні завдання за 5 хвилин, якщо ж учасники помилялись, затримувались на штрафні 10 хвилин, впродовж яких, представники локацій розповідали про свою організацію та її роль у місті. Кожна команда розпізнавалась за кольором та, отримавши пазл на кожній локації, складали зображення рідного Інституту, що стало перепусткою при фініші. Різноманітні завдання, чіткі запитання – все це з легкістю далось під силу. Переможцями стали учасники команди: першого курсу, з чим сердечно їх вітаємо. Кінцевою локацією став Чортківський замок, де відбулось вручення студентських квитків. Також капітани команд поділились своїми враженнями від квесту, пригадали найлегші й найважчі завдання. Нагородженням призами та дружнім чаюванням під улюблену музику завершився цей день. Усіх учасників та повноправних носіїв важливого статусу “Студент” щиро вітаємо, нехай будь-який життєвий квест дається вам з легкістю, буде цікавим та приносить задоволення. Висловлюємо щиру вдячність усім організаціям, які радо погодились бути у ролі локацій, за їх креативність та небайдужість.

З професійним святом, освітяни!

 Напередодні професійного свята – Дня працівника освіти в Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ЗУНУ відбувся святковий концерт.
Бути педагогом – це справжнє мистецтво, обране за покликом серця, наполеглива, чесна, натхненна праця, що збагачує світ мудрістю, знаннями, милосердям і людяністю. Щира подяка вам за постійну самопожертву і щоденну самовіддачу, благородну любов і турботу, віддане служіння улюбленій справі, терпіння, мудрість, наполегливість і високий професіоналізм.
Вітаючи зі святом, від щирого серця бажаємо кожному з Вас міцного здоров’я на довгі літа, щастя, благополуччя, невичерпної наснаги, Божої благодаті, миру, любові та злагоди!

Науково-методичний семінар

  Питання вектору розвитку вищої освіти в Україні на найближче майбутнє цікавить кожного, хто дотичний до освітнього процесу. Саме це питання стало стрижневим під час методичного семінару, що відбувся 30 вересня у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу. Спікер, к е.н., доцент Наталя Костишин , висвітлила концептуальні засади розвитку закладів вищої освіти (ЗВО), опираючись на нормативний документ МОН – “Стратегію розвитку вищої освіти в Україні на 2021-2031роки”. Вона звернула увагу на систематизацію актуальних проблем системи вищої освіти, а також на основні тенденції й світові тренди її розвитку, зокрема: глобалізацію, цифровізацію та старіння населення. Особливої уваги було приділено інституціям, компетентностям та професіям майбутнього, що пов’язані із забезпеченням життя та здоров’я людини (фахівець з робототехніки, з 3D-друку, аналітик даних, розробник технологій блокчейнз, цифровий лінгвіст, екоаналітик у будівництві, ІТ-лікар, біоінформатик, нейропсихолог, тощо). Доповідачка завершила свій виступ демонстрацією концептуальної моделі вищої освіти, в основі якої покладено кібернетичний принцип необхідного розмаїття, що як результат виокремить такі види ЗВО, як дослідницькі університети, ЗВО галузевого спрямування та віртуальні університети.

Європейський день мов

 Європейський день мов – свято, організоване Радою Європи за підтримки Європейського Союзу у 2001 р. та відзначається щорічно 26 вересня.
З нагоди цієї події у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ЗУНУ відбулася онлайн зустріч з дипломатом закордонних справ з Словенії Nina Mirosavljevic,Diplomat, Ministry of Foreign Affairs of Slovenia з метою стимулювання студентів до вивчення мов, їх опанування впродовж життя для особистісного і професійного розвитку.Nina Mirosavljevic зазначила,що знання іноземних мов сприяє досягненню взаєморозуміння і бажаного результату міжкультурної комунікації на міждержавному рівні, а також у процесі особистісного спілкування представників різних культр.
 

Виставка живопису «РІЗНОБАРВ‘Я: квіти і люди»чортківської художниці Соломії Фльорків

 Студенти Чортківського навчально-наукового підприємництва і бізнесу ЗУНУ не тільки навчаються, але й з користю проводять вільний час.
Нещодавно студенти відвідати виставку живопису «РІЗНОБАРВ‘Я: квіти і люди»чортківської художниці Соломії Фльорків. Картини художниці охоплюють різноманітні теми сьогодення та філософські пошуки сенсу буття.
Студенти мали можливість зачаруватися картинами молодої художниці, отримати насолоду від полотен мисткині і поділитися своїми враженнями, думками від побаченого.
 

Foreign Languages Club

 В Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ЗУНУ діє “Foreign Languages Club”, де студенти можуть покращити свій рівень володіння іноземними мовами на безкоштовній основі в нетрадиційному форматі за новими методиками.
Пріоритетним напрямком діяльності “Foreign Languages Club” є додаткове вивчення іноземних мов, що дає гарну можливість поглибити свої знання.
Студенти під час додаткових занять працюють над граматикою, лексикою, читанням, аудіюванням, письмом, а також моделюють ситуації та займаються розмовною практикою іноземних мов,
переглядають відео та фільми.
Welcome to Our Foreign Languages Club!!!!!

10 ВЕРЕСНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗАПОБІГАННЯ САМОГУБСТВАМ

 Студенти Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ЗУНУ, які навчаються за спеціальністю Психологія, долучилися до “Місяця психічного здоров’я”, до флешмобу організованого проєктом Психічне здоров’я для України (MH4U) разом з національною гарячою лінією з питань профілактики самогубств та підтримки психічного здоров’я Lifeline Ukraine (📱Лінія запобігання самогубствам 7333).

День знань 2021

Початок нового навчального року в Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ЗУНУ – це гарний настрій, нові очікування та починання. З вітальним словом звернулась директорка Надія Кульчицька, побажавши студентам плідного навчання, цікавих подій, незабутніх вражень, викладачам – нових досягнень, наукових ідей та їх реалізації. Завідувач кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін розповіла про важливі пріорітети закладу вищої освіти та організаційні моменти навчального процесу. Найочікуванішим це свято стало для першокурсників, які розпочали новий етап свого життя. Із першого дня вони проявили свою активність, подарувавши чудовий пісенний виступ.
Вітаємо вас дорогі першокурсники та усе студентство. Нехай всі ваші мудрі починання досягають максимального результату. Дійте, будьте наполегливі, використовуйте кожен шанс стати кращим. За вами майбутнє і ми віримо у ваші сили. Вперед до успіху!
 

Всесвітній День розповсюдження знань про аутизм

 Аутизм: «Люди дощу» -хто вони?
Щорічно 2 квітня відзначається Всесвітній День розповсюдження знань про аутизм. Цей день встановлений Генеральною асамблеєю ООН 18 грудня 2007 р. (резолюція №A/RES/62/139)
Мета цього дня – інформувати суспільство про проблеми аутичних дітей, наголосити про необхідність допомагати людям, що страждають від невиліковного захворювання та підвищувати рівень їх життя. З кожним роком кількість осіб з аутизмом катастрофічно збільшується, аутизм не знає расових, національних або соціальних меж.
На сьогодні аутизм зустрічається частіше, ніж сліпота і глухота разом узяті. Тому аутизм названо епідемією ХХІ сторіччя, одним із загрозливих діагнозів, так само, як СНІД, цукровий діабет та рак.
В Україні про аутизм лише нещодавно почали говорити на загальносуспільному рівні. Лише два десятиліття тому аутизм був таємничим і мало вивченим захворюванням, яке, зазвичай, асоціювалося з фільмом “Людина дощу” і савантизмом (синдром саванта). Цей діагноз ставили в середньому одній дитині з п’яти тисяч.
Зі зростанням кількості випадків й активним поширенням інформації про захворювання, значно посилилося й дослідження аутизму. Крок за кроком, ми все краще розуміємо, що собою являє цей складний розлад. Тепер ми знаємо, що, крім аутизму, існує цілий спектр аутистичних розладів, які мають різні причини і проявляютсья по-різному. Нам відомо, що аутизм можуть викликати як генетичні порушення, так і екологічні фактори
Найвідомішим символом Дня є стрічка із зображенням різнокольорових частинок пазла, яку громадські організації, що присвячують свою діяльність цій проблемі, закликають одягати 2 квітня.
Аутизм – це не вирок, це всього лише діагноз, своєчасне визначення якого в більшості випадків допомагає вчасно розпочати процеси реабілітації і адаптації.
Квітень – це не тільки місяць поширення інформації про аутизм, а ще й гарна можливість продемонструвати очевидний прогрес, зроблений дослідниками, і важливість такого успіху для подальшої серйозної роботи вчених у цьому напрямку.
Студенти Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ЗУНУ, які навчаються за спеціальністю “Психологія” долучились до місцевих заходів Всесвітнього Дня розповсюдження знань про аутизм.
Автор допису студентка 3-го курсу спеціальності “Психологія” – Юлія Пушкаренко.

Наші психологи в дії!

Студенти Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу Західноукраїнського національного університету, навіть під час карантину, вміло поєднують дистанційне навчання з роботою за омріяною спеціальністю – «Психологія».
Вони чітко і організовано, відповідально і професійно планують свій робочий день, щоб зустрітися з дітками, провести заняття та подарувати їм моменти радості та щастя від їхніх досягнень. Тож бажаємо вам, шановні наші студенти, бути завжди творчими, інноваційними, адже у вихованні та навчанні не має й не може бути готового рецепту чи заздалегідь правильної відповіді.
А ще бажаємо вдумливого та неспішного спостереження за оточуючим вас світом! Уважних спостережень і результативних міркувань, які якісно поліпшать ваше життя взагалі та професійне зокрема!

Поетично зустріли весну.

 Поезія – це ще один спосіб існування й самовираження. Це можливість висловити свої почуття і переживання та донести їх до інших. Поезія може змінити саму людину, якщо людина прагне до цього, то завдяки поезії стає чутливішою, добрішою, відкритішою для світу.
Викладач філологічних дисциплін Карач Н.М. Чортківського навчально-наукового інституту підприємства і бізнесу ЗУНУ організувала та провела поетичний вечір, літературні посиденьки – «Жінка – це вічний біль і вічна втіха» . Формат зустрічі був досить цікавим та нестандартним. Учасники, викладачі та студенти першого курсу, розмістилися за круглим столом зі збірочками поезій різних поетів і налаштувалися на мистецьку душевну нотку. У залі лунали поетичні рядки відомих українських митців слова: Ліни Костенко, Дмитра Павличка, Лесі Українки, Василя Симоненка та інших. На завершення заходу за чашечкою смачної кави з солодкими смаколиками від

Крамниця “Випічка”

учасники обговорювали почуті поетичні твори. Багато з поезій були присвяченими весні та жінці, адже із пробудженням природи приходить до нас перше весняне свято — Міжнародний жіночий день.

Напередодні свята жінок, зичимо, щоб у кожній жіночій долі, було сонячно і затишно. Нехай надійною опорою для Вас буде родина, яка, немов весняне деревце, квітує і проростає новими пагінцями. Міцного здоров’я Вам та Божого благословення у всьому, дорогі Берегині українського роду!
 

Вітаємо!

Колектив Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ЗУНУ вітає кандидата економічних наук Оксана Чижишин з присвоєнням вченого звання “Доцент”. Шановна Оксано Ігорівно, нехай це вагоме досягнення надихає Вас на подальші успіхи і перемоги. Бажаємо Вам натхнення, наполегливості та креативу на науковому шляху. Нехай плани з легкістю реалізовуються, а професійне та особисте життя буде щасливим.

Брифінг з податківцями в рамках дуальної освіти

В рамках дуального навчання, студенти спеціальності “Облік та оподаткування” Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу провели цікаву та динамічну zoom-зустріч “Брифінг з податківцями”. Формат заходу передбачав два етапи. Розпочали з демонстрації студентами підсумків досліджень окремих суб’єктів економічної системи регіону, особливостей обліку та оподаткування ФОП, державного підприємства, закладів освіти, промислового підприємства, ОТГ, тощо. В продовження зустрічі відбувся брифінг Чайківської Оксани Вікторівни – начальника Чортківського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок ГУ ДПС у Тернопільській області. Оксана Вікторівна окреслали основні зміни та нюанси податкового законодавства щодо функціонування суб’єктів господарювання та надала розлогі відповіді на запитання від студентського та викладацького активу.
Захід підкреслив важливість поєднання теоретичних знань з практичною обізнаністю. Щиро дякуємо начальнику Чортківської ДПІ Головного Управління ДПС у Тернопільській області за сприяння проведення даного заходу, Оксані Вікторівній за активну участь і можливість поспілкуватись на важливі теми для майбутніх фахівців. Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю.

Дуальне навчання

В рамках дуальної освіти студенти нашого інституту, які вивчають спеціальність “Фінанси, банківська справа та страхування” відвідали Чортківське відділення Львівської обласної дирекції АТ Райффайзен Банк Аваль, де їх радо зустрів керуючий відділенням Степан Михайлович Нога.
Із заступником начальника цього відділення, Ольгою Теодозіївною Задушинською, відбулася предметна розмова про практику та пріоритети обслуговування клієнтів, новітні інноваційні технології, які використовує сучасний європейський Райффайзен Банк Аваль у побудові з клієнтами взаємодії високого рівня якості. Більше уваги було приділено основним видам послуг та сервісів, які банк пропонує своїм корпоративним клієнтам, бізнесу, приватним особам, а також операціям, які персонал установи виконує найчастіше, а саме: відкриття та ведення рахунків, валютні операції, оформлення платіжних карт міжнародних систем, ведення зарплатних проектів, ІВАN, різних форм фінансування, пакетів послуг, депозитних та кредитних проектів, участь у програмах державної підтримки та інші.
В умовах пандемії, особливої уваги заслуговує широкий спектр послуг банку з дистанційного управління та обслуговування рахунків через мережу Internet, що дозволяє клієнтам керувати поточними рахунками з будь-якої точки світу із використанням різноманітних онлайн сервісів: системі Raiffeisen Business Online, Apple Pay, Google Pay, Онлайн каси, Онлайн-виписки, КЕП та інших. Були обговорені як основні, так і додаткові банківські пропозиції, що створюють для клієнтів нові можливості економії коштів при одночасному зростанні їх бізнес-потреб.
Щиро дякуємо персоналу Чортківського відділення Львівської обласної дирекції АТ Райффайзен Банк Аваль за надану можливість стати ближче до обраної професії!

Дуальне навчання

Ми продовжуємо наше дуальне навчання. Сьогодні студенти Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ЗУНУ відвідали Чортківську державну податкову інспекцію Головного управління ДПС у Тернопільській області.
В рамках проведеної зустрічі в центрі обслуговування платників податків студенти мали змогу поспілкуватись із Токарь С. В. – головним державним інспектором Чортківської ДПІ ГУДПС у Тернопільській області, Козак А. М. – головним державним інспектором Чортківської ДПІ ГУДПС у Тернопільській області, Блаженко Т. М. – старшим державним інспектором Чортківської ДПІ ГУДПС у Тернопільській області, які
надали консультаційне та методичне роз’яснення основних аспектів податкового адміністрування.
Практичним досвідом роботи поділились також Чайківська О.В. – начальник Чортківського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок ГУ ДПС у Тернопільській області, Стельмах Н.Б. – начальник Чортківського відділу камеральних перевірок та ризикових платників податків з юридичних осіб та Дутка В.М. – начальник Чортківського відділу по роботі з податковим боргом ГУ ДПС у Тернопільській області.
Дякуємо начальнику Чортківської ДПІ Головного Управління ДПС у Тернопільській області

Володимир Скорохід

за сприяння та участь у проведенні даного заходу, а також надану студентам можливість закріпити отримані теоретичні знання на практиці.

Дуальне навчання

Сьогодні студенти Чортківський навчально-науковий інститут підприємництва і бізнесу ЗУНУ спеціальності Фінанси, банківська справа та страхування в рамках дуального навчання відвідали одну із провідних страхових організацій, діючих у м. Чорткові. Начальник Чортківського відділення ПрАТ “УПСК” ГРУБЕНЮК Леся Іванівна поділилася із студентами своїми фаховими знаннями та досвідом, отриманими за роки роботи у страховій компанії.
Під час розмови було приділено увагу практичним аспектам організації страхової діяльності, видам та системам страхування, страховим ризикам, видам франшизи, найбільш затребуваним страховим продуктам та топ-послугам, які надає страхова компанія своїм клієнтам, видам страхових договорів, змінам у інституційній системі державного регулювання страхової діяльності. Із використанням фактичних ситуативних умов було обговорено питання, що стосуються ступеня відповідальності страховика у покритті збитків, приклади відшкодування збитків фізичних осіб, порядок здійснення страхових виплат, розміри страхових тарифів, платежів та виплат за шкоду за окремими об’єктами страхування при настанні страхової події.
Розмова виявилась змістовною, насиченою та цікавою для усіх сторін.
Дякуємо начальнику Чортківського відділення ПрАТ “УПСК” ГРУБЕНЮК Лесі Іванівні
за активну співпрацю та корисну інформацію.

Вітаємо магістрів!

 Понад 40 випускників Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ЗУНУ цьогоріч отримують ступінь “Магістр”. Розпочалась видача дипломів випускникам-магістрам. Вручення відбувається з дотриманням карантинних вимог, за попереднім графіком з призначенням конкретного часу для кожного.
Вітаємо володарів цього значимого ступеня освіти “Магістр”. Нехай отриманий диплом відкриє вам нові перспективи для застосування ваших знань, можливості прибуткового втілення ідей та нові кар’єрні горизонти. Радітимемо вашим успіхам.

Дуальне навчання

У рамках здійснення навчання за дуальною формою здобуття вищої освіти студенти

Чортківський навчально-науковий інститут підприємництва і бізнесу ЗУНУ

, які навчаються спеціальністю Психологія відвідали Центр дозвілля та соціальної реабілітації для людей з інвалідністю.

Практичний психолог Ольга Хомишин розповіла студентам про напрями діяльності практичного психолога , показала практичну сторону роботи психолога з людьми, молоддю з інвалідністю. Майбутні психологи відвідали корекційно-розвиткове заняття на розвиток когнітивної сфери.
Студенти за час, який провели в центрі, отримали корисні знання та мали змогу стати ще на один крок ближче до обраної професії! Щиро дякуємо адміністрації центру та практичному психологу Хомишин О.В. за плідну співпрацю!

День відкритих дверей 2021

25 січня 2021 р. відбувся онлайн ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ у Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ЗУНУ. Директорка закладу вищої освіти, кандидат економічних наук, доцент Надія Кульчицька привітала присутніх та розповіла основні напрямки освітнього процесу Інституту. Відповідальний секретар Приймальної комісії, кандидат економічних наук Галина Чекаловська презентувала умови вступної кампанії 2021. В другій частині зустрічі привітали переможця конкурсу “Який твій рецепт фінансової стабільності в умовах карантину?” Горішньовигнанський НВК І-ІІІ ст., який отримує головний приз, усі інші учасники будуть відзначені подарунками. Дякуємо усім керівникам навчальних закладів за участь у zoom-зустрічі. Будемо ділитись з вами й надалі корисною інформацією, слідкуйте за нашими новинами.

Захист виробничої практики онлайн

 Захист практики онлайн. Незвично, проте цікаво. Сьогодні разом з директоркою ЧННІПБ ТНЕУ, к.е.н, доц. Надія Кульчицька , завідувачкою кафедри к.е.н., доц. Люда Дерманська Ляшок та керівницями практики к.е.н., доц. Наталя Костишин й к.е.н., доц. Тетяна Яковець, об’єднавшись в онлайн конференції, студенти розповіли про дослідження основних питань, які розкрили у Звітах про проходження практики. Новий формат сприяв активному обговоренню та цікавій співпраці. Хоч зустріч й віртуальна, але принесла позитивні емоції усім учасникам. Бережіть себе і рідних, будьте здорові.
#залишайсявдома #ЧННІПБ #ТНЕУ #практика

Залишайся вдома!

Викладачі та студентство з відповідальністю прийняли виклики дистанційного навчання. Налагоджена комунікація та сучасні прогресивні сервіси допомогають у ситуації, яка склалась сьогодні. Moodle – помічник організації навчання, Zoom допомагає зустрітись онлайн і обговорити тему дисципліни разом, різноманітні сервіси Google відкривають широкий спектр можливостей у навчанні, Padlet служить віртуальною дошкою та платформою для обміну коментарями, Viber – незамінний комунікатор викладача та студентів…і багато іншого…Надзвичайна ситуація вимагає застосування нових та дієвих засобів. В процесі дистанційного навчання охоплюємо нові знання та навики, адаптовуючись до сучасності.
Усе мине і ми знову радітимемо зустрічам в аудиторіях, а сьогодні, будь свідомим, навчайся та #залишайсявдома. Бережіть себе, рідних і будьте здорові.

  

Увага!!!

 Згідно з наказом ректора університету у зв’язку із запровадженням заходів щодо запобігання поширенню інфекції, спричиненої коронавірусом COVID-19 студенти денної та заочної форм навчання ТНЕУ у період з 12 березня 2020 року до 03 квітня 2020 року переведені на безконтактне (дистанційне) навчання з використанням освітньої платформи MOODLE ТНЕУ (https://moodle.tneu.edu.ua/) та навчально-методичних комплексів з дисциплін (НМКД) (http://library.tneu.edu.ua/index.php/uk/nmkd).

206-а річниця з дня народження Тараса Григоровича Шевченка

 З нагоди 206-ї річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбулась інтелектуально-розважальна гра ” Що ми знаємо про Кобзаря”. Веселі та пізнавальні конкурси: ” Розминка”, ” Дати-події “, ” Відгадай мелодію”, “Шифрувалка”, “Творче завдання”, “Закінчити фразу”, “Ілюстрація твору” дались обом командам з легкістю та бажанням перемогти. Змагались команда “Кобзарчики” зі студентів 1 та 4 курсів й “Спадкоємці Кобзаря” у складі студентів 2 та 3 курсів. В ході запальної боротьби глядачі мали змогу заробити бали для улюбленої команди, розповівши вірш Т.Г. Шевченка. З рахунком 17-19 перемогу здобули “Спадкоємці Кобзаря”.
У заключному слові, директорка Кульчицька Н.Є. висловила захоплення учасниками, їхніми знаннями про величну постать Кобзаря.
Вітаємо переможців та всіх чиє розум, серце і душа трудились. Хай ваша стежина до Тараса переростає у широку дорогу до храму духовності, краси і правди, а Великий Кобзар хай буде тим світочем, який освітить вашу дорогу пізнання.

 

Випускний магістрів

 Випуск магістрів Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбувся у святковій та дружній атмосфері. Директорка закладу вищої освіти, к.е.н., доцент Надія Кульчицька висловила почуття радості та смутку водночас, адже за роки навчання виникає прив’язаність та щире хвилювання за кожного із студентів. Надія Євстахівна побажала випускникам бути гідними людьми та на кар’єрному шляху сміливо й впевнено втілювати отримані знання, адже від цього залежить майбутнє нашої держави, яка сьогодні потребує висококваліфікрваних економістів для її успішного розвитку.
В ході урочистостей випускників благословив Преосвященний Владика Димитрій (Григорак)
Єпископ Бучацький, привітали голова районної ради Віктор Шепета , заступниця голови районної державної адміністрації Йосифа Овод , начальниця сектору культури та зв`язків з громадськістю райдержадміністрації Галина Чайківська .
Чуттєвими словами та найкращими побажаннями куратор випускової групи к.е.н. Роман Андрушків висловив гордість за кожного студента й впевненість в їх успішному майбутньому. Розчулив усіх присутніх виступ випускника, володара диплому з відзнакою Vadym Lukyanikhin. Вадим подякував усім викладачам та зазначив, що Інститут завжди залишатиметься для сьогоднішніх випускників другим домом, де уже рідні й близькі їм люди.
Пісні та весела музика від викладачів, студентів ЧННІПБ ТНЕУ та представників міської музичної школи підсилювала гарний настрій та урочистість свята.
Вітаємо наших любих випускників. Нехай ваше життя наповнююється яскравими митями, приємними подіями, успішними справами та щирими почуттями. Посад вам вагомих, на яких ви сумлінно та ефективно працюватимите на благо України.

 

Науково-методичний семінар

Координатор з якості освіти, к.е.н., доцент Яковець Т. А. та координатор з методичної роботи к.е.н. Чекаловська Г. З. провели науково-методичний семінар щодо змін освітнього законодавства. Тетяна Аркадіївна зазначила, що з 2020 р. заклади вищої освіти фінансуються за формулою, де університети з кращими результатами діяльності отримують більше фінансування. Доповідачка навела та охарактеризувала основні показники якості діяльності науково-педагогічних працівників. За результатами дискусії окреслили напрями роботи на рік. В свою чергу, Галина Збиславівна презентувала нові вимоги щодо методичної роботи, серед яких: проходження стажування викладачами, підготовка та публікація методичних праць, формування освітніх програм дисциплін. На основі обговореного, визначили заходи оптимізації методичної роботи в закладі вищої освіти.

 

Вітаємо!

На урочистому засіданні Вченої ради ТНЕУ відзначали досягнення професорсько-викладацького колективу здобуті за рік. Подяку від Комітету Верховної ради України VIII скликання з питань науки і освіти отримали доценти Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ, кандидати економічних наук Костишин Н.С. та Яковець Т.А. за високий професіоналізм та вагомий особистий внесок в розвиток освіти й науки. Пишаємося нашими науковцями, бажаємо їм подальших здобутків та перемог, натхнення, творчих злетів, тільки приємних подій у Новому році.

 

Захисти дипломних проектів на здобуття освітнього ступеня “магістр”

 16 грудня 2019 р. розпочались захисти дипломних проектів на здобуття освітнього ступеня “магістр” за спеціальностями “Облік та оподаткування” й “Фінанси, банківська справа та страхування”. Державна екзаменаційна комісія у складі голови, начальника Чортківського управління ДПІ Цвігуна Р.І., директора ЧННІПБ ТНЕУ, к.е.н., доцента Кульчицької Н.Є., завідувача кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін, к.е.н., доцента Дерманської Л. В. заслухали основні висновки досліджень та рекомендації здобувачів щодо вдосконалення суперечливих моментів. Відмічено грунтовність досліджень та актуальність обраних тем. Бажаємо усім нашим магістрам вдало застосовувати отримані знання на шляху професійного зростання, досягнення поставлених цілей та особистого щастя.

 

Дослідницька платформа “Екологічні проблеми міста та альтернативні шляхи їх вирішення”

Наші молоді дослідники продовжуть свою наукову діяльність. 2 грудня 2019 р. студенти 1 курсу Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ в рамках вивчення дисципліни “Екологія” організували дослідницьку платформу по темі: “Екологічні проблеми міста та альтернативні шляхи їх вирішення” й презентували, розроблені ними, наукові проекти екологічного спрямування. Під керівництвом викладача вказаної дисципліни, к.е.н. Оксана Чижишин студенти поділились на команди, в кожній з яких були призначені менеджер проекту (окреслював мету, завдання та актуальність) еколог (обгрунтовував екологічні проблеми та шляхи їх вирішення) та економіст (розраховував вартість та рентабельність проекту). Команда студентів Вєталь Петрушенко, Галини Дрозд й Оксани Хом’як представили проект “Проблеми міського сміття та напрямки їх вирішення на локальному рівні”; команда у складі Христини Мамчур, Саша Аносов й Богдана Магеги розробили проект “Екологічні напрямки вирішення утилізації стічних вод”; команда учасників Діана КальчукАндрій Галушка , Владислава Амбражевича й Андрія Гуцало презентували дослідження “Компостування як метод утилізації опалого листя”; команда дослідників Олександра Ансімова, Diana Tymkiv і Сергія Дзьоника зосередились на темі “Будівництво автошляхів із застосування технологій перобки пластику”.
Присутня на заході екоменеджерка Чортківської міської ради Ірина Шаровська підтвердила актуальність обраної тематики для міста, відзначила детальне обгрунтування та вагомість представлених проектів. Ірина Шаровська розповіла про уже здійснені у Чорткові екологічні заходи й про ті, які є заплановані на майбутнє.
Дякуємо усім учасникам та організаторам заходу. Пам’ятаймо, що досягти кращих умов життя ми можемо тільки завдяки власним зусиллям. Тому, будьмо свідомими жителями нашого прекрасного міста, шануймо його для себе й наступних поколінь.

 

Дуальна освіта – нові ідеї, сучасні вимоги.

Дуальний процес навчання сприяє підвищенню рівня фахової підготовки креативним шляхом зближення теорії та практики. Директор ЧННІПБ ТНЕУ к.е.н, доцент Кульчицька Н.Є. наголосила на важливості впровадження новітніх освітніх методів підготовки фахівців, оскільки постають нові виклики та вимоги щодо їх професійності й конкурентоспроможності. Саме тому, Надія Євстахівна закликала присутніх викладачів, представників підприємств-партнерів по дуальній освіті, студентів обговорити та подати конкретні пропозиції щодо вдосконалення цього процесу. Студенти 3-4 курсів денної форми навчання Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ представили результати дуальної освіти та свої пропозиції щодо покращення її впровадження. Виступ представників підприємств зосередив на сучасних вимогах працедавців.
Цей захід підтвердив позитивний вплив дуальної освіти на підготовку фахівців-економістів, за результатами якого було окреслено проблеми, рекомендації щодо її вдосконалення.

Річниця Голодомору…

28 листопада 2006 р. Верховною радою України було прийнято Закон, що офіційно визнає Голодомор 1932–1933 років актом геноциду українського народу. З цієї нагоди у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ спільно з Чортківською міською бібліотекою для дорослих та Чортківським краєзнавчим музеєм провели захід пам’яті страшної трагедії українського народу.
Директор ЧННІПБ ТНЕУ, к.е.н., доцент Кульчицька Н.Є. зазначила, що сьогоднішнє покоління має розуміти й пам’ятати моторошні події 1932-1933 рр., цінувати те, що маємо зараз і докладати всіх зусиль, щоб подібні трагедії не повторились на нашій землі.
Студенти 1 та 4 курсів показали театральне дійство, розкриваючи увесь біль української родини тих часів та сучасні сім’ї, які часто не цінують ті блага, що отримуюють в даний час. Директор краєзнавчого музею Іван Віват розповів історичні факти виникнення Голодомору. Чуттєво та детально описала події років Голодомору Людмила Городиська – бібліотекар читального віділлу Міської бібліотеки для дорослих.
Згадуючи Голодомор на цьому заході, не стримуючи сліз, усі розуміли, який жах відбувся в нашій історії, якою ціною здобувалось право бути українцем. Відлуння подій 1932-1933 рр. назавжди в наших серцях. Вічна пам’ять усім жертвам страшного геноциду – Голодомору.

Круглий стіл “Еврестичний потенціал української економічної думки в контексті соціально-економічного розвитку сучасної України

26 листопада 2019 р. в Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбулось засідання круглого столу “Еврестичний потенціал української економічної думки в контексті соціально-економічного розвитку сучасної України. Модераторами заходу стали к.е.н. Галина Чекаловська та к.е.н. Роман Андрушків , спікерами студенти 1 та 2 курсів. Метою заходу було дослідження вагомих внесків відомих економістів й науковців у розвиток економічної думки та становлення української державності. Свої наукові праці представили: Вєталь Петрушенко ” Михайло Іванович Туган-Барановський – український учений зі світовим ім’ям; Куций Іван “Науковий внесок І.В. Вернадського в історію економічної думки та політичну економію”; Максим Дерій “Вклад М.Х. Бунге у розвиток теорії грошей, кредиту та кредитно-грошового обігу” ; Хвастовська Тетяна “Повернення в Україну творчої спадщини Всеволода Голубничого”; Саша Аносов “Слуцький Є. Є. ” і його вклад в світову економіку”; Мамчур Христина “Визначальний вклад у розвиток національної економіки видатного українського діяча Богдана Гаврилишина”; Дрозд Галина “Видатний український економіст сучасності – Роман Шеремета”. Усі доповіді вразили цікавістю та власним поглядом молодих науковців на відображення вчень минулих років в сучасності.
Дякуємо організаторам заходу та учасникам круглого столу. Бажаємо нашим науковцям творчого натхнення, креативних ідей та досягти вагомих результатів діяльності.

 

Дуальна освіта

В рамках навчання за дуальною освітою, студенти 3-го курсу Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ спеціальності “Облік та оподаткування” практикували професійні навички на ДП ” Чортківське лісове господарство”. Головний бухгалтер підприємства Galina Savarun ознайомила студентів з особливостями діяльності підприємства, ведення бухгалтерії. Галина Володимирівна закріпила завдання за кожним студентом та координувала їх діяльність. Майбутні фахівці-обліковці відчули себе справжніми бухгалтерами та реалізували отримані знання в реальності.

“Вища освіта України у контексті інтеграції до європейського освітнього простору”

 Доценти кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ Наталя Костишин , Ліда Семчишин , Галина Юркевич взяли активну участь у XIV Міжнародній науково-практичній конференції “Вища освіта України у контексті інтеграції до європейського освітнього простору” (м. Київ). Організація і проведення якої вразило оригінальністю. Конференція розпочалась із ранкового дивертисменту та пленарної сесії. Своєрідними та цікавими були:
– навчально-демонстраційна сесія “Інноваційні методи викладання, навчання, менеджменту: новітні світові практики”;
– пленарна панельна дискусія “Реформування освіти: перспективи Нової Української Школи”;
– тематичні сесії / Тренінг-марафон “Навчання-Якість-Моніторинг”(майстер-класи, work-shops, тренінгові майстерні).
Доповненням до наукового тандему був виступ “Школи Комедійної Імпровізації”. Нові вміння та отриманий досвід будемо реалізовувати в навчально-виховному процесі ЧННІПБ. Впевнені в успіху.

«Вектори розвитку науки і бізнесу в глобальному середовищі: тренди та перспективи»

 Доценти Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ к.екон. н. Наталя Костишин та к. психол. н. Галина Юркевич взяли участь у роботі Національної науково-практичної конференції «Вектори розвитку науки і бізнесу в глобальному середовищі: тренди та перспективи» на факультеті аграрної економіки та менеджменту Тернопільського національного економічного університету.Основними блоками наукових обговорень стали актуальні питання сьогодення: світ цифрової економіки, питання екологічної безпеки продуктів харчування, інноваційні технології в освіті і науці, стартапи та просування ідей у бізнесі, розвиток аграрного бізнесу, зокрема, купівля-продаж земель сільськогосподарського призначення, дорадництво в сучасні системі консалтингу, використання нетрадиційних енергоносіїв на основі біологічних розробок, історичні витоки підприємництва на землях Галичини.
Щиро дякуємо організаторам за цікаві дискусії та плідну співпрацю. Лише спільними зусиллями та науковими ідеями можливо досягнути позитивних результатів в напрямку соціально-економічного розвитку України. Бажаємо натхнення та успіхів!

 

Науково-методичний семінар

 Володіння іноземною мовою – вимога сучасності. Особливо гостро це питання стоїть перед науковцями. Керівник Центру іноземних мов, викладач англійської мови ЧННІПБ ТНЕУ Ковальчук Ю.П. Юлія Мелешко провела науково- методичний семінар «Методи інтенсивного вивчення іноземних мов». Юлія Петрівна особливу увагу приділила одній із ефективних методик – сугестопедичній системі болгарського вченого Георгія Кирилова Лозанова. Доповідачка окреслила засади методу, його принципи, специфіку застосування й навела приклади особистого досвіду використання методу в навчальному процесі підготовки фахівців- економістів. Деякі елементи методу Юлія Петрівна застосувала одразу на семінарі разом з викладацьким складом. В ході дискусій виокремили позитивні риси сугестопедичного методу: засвоюється велика кількість інформації; активно використовується інформаційний запас у професійному спілкуванні; гнучко варіюється повідомлення; засвоєні інформаційні одиниці переносяться на інші ситуації; створюється надзвичайно потужна мотивація навчання; знімаються психологічні бар’єри (стидливість, страх, скутість).

Дуальна освіта

Дуальна освіта в дії. Наступним пунктом практичного досвіду став ЛОТ “Райффайзен Банк Аваль”. Вивчали особливості надання банківських послуг юридичним та фізичним особам та іншу специфіку діяльності банку.

Осінній етюд від наших психологів

  Студенти спеціальності “Психологія” під керівництвом канд. психол. наук, доцента Галина Юркевич та канд.екон. наук Галина Чекаловська 15 листопада 2019 р. відвідали Центр дозвілля “Карітас”, м. Чортків. Спільно було організовано свято “Осінній етюд”. Ведучими заходу стали студенти З’явін Тетяна, Кубів Наталія, Магдяк Тетяна, Веклич Роман. Загадкову роль осені виконала студентка Шевцова Альона. Затишна та душевна атмосфера панувала на святі. Разом з приємними емоціями, студенти-психологи використовували методи інклюзивного навчання й практикували скаффолдинг – процес, який дає можливість дитині робити те, що їй цікаво, але поки що неможливо опанувати без підтримки.
Дякуємо усім учасникам свята. Також висловлюємо щиру подяку Крамниця “Випічка” , особливо Оксана Гуменюк , за смаколики, які завжди піднімають настрій в будь-яку погоду.

 

Дуальна освіта в дії

 Чортківський навчально-науковий інститут підприємництва і бізнесу ТНЕУ продовжує тісну співпрацю з працедавцями в напрямку підготовки фахівців. Спільно з Радою працедавців, що була створена у ЧННІПБ ТНЕУ, погоджено та впроваджується у навчальному процесі дуальна освіта. В рамках дуального навчання студенти 4-го курсу денної форми навчання ЧННІПБ ТНЕУ спеціальності “Фінанси, банківська справа та страхування” перебувають на заняттях у Чортківському відділенні ПРАТ “УПСК”. Керуюча відділення Вівчар Л.І. окреслила студентам принципи діяльності страхової компанії, основні напрями страхування та специфіку роботи. Студенти 4-го курсу спеціальності “Облік та оподаткування” освоюють практичну бухгалтерію на ДП “Чортківське лісове господарство”. На період дуального навчання за кожним студентом закріплені певні операції та робочі обов’язки. Таким чином, є змога студентам закріпити отримані знання на практиці.

 

Збори студентського активу

11 листопада 2019 р. в Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбулись збори активу студентів. Представники 1-4 курсів висунули кандидатів на зайняття місця голови студентського самоврядування. Спіч кожного претиндента містив інформацію про потенційні дії та заходи в разі обрання. Шляхом відкритого голосування, більшістю голосів, головою студентського самоврядування обрано студента 2-го курсу Максим Дерій , а заступниками студента 1-го курсу Богдана Магегу, студентку 3-го курсу Людмила Гаврилюк, студентку 4-го курсу Анастасія Лось .
Любі наші студенти, бажаємо вам нових ідей та їх реалізації, наполегливості та впевненості, успіхів та позитиву.

Наближення теорії до практики

 З метою наближення теорії до практики, студенти 4 курсу під керівництвом к.е.н., доцента Галина Гончар 26.10.2019 р. відвідали Чортківську ДПС. Допомогла студентству ознайомитись з роботою відділів старший державний інспектор з питань обслуговування платників Заяць І.Я. У Центрі обслуговування платників податків, начальник Скорохід В.Л. розповів про процедуру реєстрації приватного підприємства, про етапи приймання, обробки та контролю податкової звітності. Токарь С. В. – головний державний інспектор Чортківської ДПС окреслив особливості використання електронних ключів. Начальник віділлу податків і зборів юридичних осіб Ковбаснюк М. І. навела студентам практичні аспекти здійснення податкового контролю за сплатою податків та зборів юридичними особами. Інформацію щодо сплати державних й місцевих податків та зборів надав начальник відділу пдміністрування податків та зборів фізичних осіб Книш С.І. На завершення про роботу з боржниками розповів завідувач сектору погашення боргу Дутка В.М.
Дякуємо усім працівникам Чортківської ДПС та начальнику Цвігуну Р.І. за пізнавальну зустріч. Раді співпраці.

 

Науково-методичний семінар

23.10.2019 р. у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбувся науково-методичний семінар професорсько-викладацького складу на тему: «Агенція з якості освіти як інструмент ефективності витрат коштів на університет». Модераторкою заходу стала канд. екон. наук, доцент Вербіцька І.І. Інна Ігорівна зазначила, що налагодження системи забезпечення якості у перспективі має призвести до перетворення вищих навчальних закладів на сучасні центри підготовки фахівців та проведення досліджень світового рівня. З цією метою розробляються критерії та індикатори для аналізу якості вищої освіти в Україні. Вони можуть бути використані для розробки рейтингів вищих навчальних закладів України.
Також доповідачка окреслила ключові цінності та цілі вищої освіти, які підтримує Національне агенство із забезпечення якості вищої освіти. Доповідь містила інформацію щодо нововведень, на які слід очікувати закладам вищої освіти.
Усі присутні активно долучились до обговорення стратегії розвитку ЧННІПБ ТНЕУ відповідно до нових реалій та вимог.

 

День відкритих дверей

 Чортківський навчально-науковий інститут підприємництва і бізнесу ТНЕУ активно долучився до Дня відкритих дверей ТНЕУ 20.10.2019  р. Цікаве спілкування, дружня атмосфера знайомства майбутніх абітурієнтів з факультетами та структурними підрозділами ТНЕУ. Бажаємо молоді реалізувати всі свої мрії та сподівання, здобути фах, який призведе до успіху. Ми – дружня родина ЧННІПБ ТНЕУ допоможемо Вам у цьому! Завжди раді роз’яснити по питаннях вступної кампанії у Центрі допомоги вступнику ЧННІПБ ТНЕУ за адресою м. Чортків, вул. С. Бандери, 46, тел. 0959183920.

 

День студента 2019

А як святкують День студента в Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ??? Драйвово, дружньо, на всі 100%!!!!! Студенти та викладачі разом у Center club відзначали наймолодіжніше та найяскравіше свято року – День українського студента! Представлення команд, веселі конкурси та найцікавіше – відео “Один день з життя студента ЧННІПБ ТНЕУ”. Всі ці етапи проходили неймовірно захопливо та драйвово.
Також, на свято завітали переможці конкурсу МІСЕ-туризм 2019. За перше місце ЗОШ с. Глибочок отримали сертифікат на грошову винагороду для розвитку свого туристичного продукту й за 2 місце НВК с. Горішня Вигнанка та 3 місце ЗОШ с. Базар отримали цінні подарунки. Разом з призами, учні мали змогу відчути студентський дух ЧННІПБ ТНЕУ.
Дякуємо за особливу атмосферу свята Center club, особисто Ігор Скрипка . За технічну підтримку та гарний музичний настрій дякуємо Іван Кулик.
Ми вкотре довели, що ЧННІПБ ТНЕУ – це велика та дружня родина, якій під силу все.
Вітаємо наше студентство! Ви наша гордість та наш скарб. Будьте успішними, креативними, доброї вам долі та гучних перемог.

 

Науковий пікнік 2019

 Студентство та викладачі Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ взяли участь у науковому пікніку, що організували ГО “Альтернатива – Чортків” та ГО “Центр науки Тернополя”. На локації ЧННІПБ ТНЕУ були креативно та цікаво представлені спеціальності закладу вищої освіти. Платформа фінансів та обліку запрошувала охочих зіграти в економічне лото, під час якого за правильну відповідь отримували винагороду. За напрямом психології була можливість пройти експрес тести, застосувати психологічні трюки, за допомогою яких студенти-психологи давали характеристику особистості. По спеціальності “Організація туристичного обслуговування” студенти проводили дослідження, шляхом опитування та голосування по питанню: “Який з видів туризму бажаєте, щоб розвивався у нашій місцевості?”.
Радіємо, що мали можливість, на цьому заході, вкотре провести весело, цікаво та результативно час у колі нашої родини ЧННІПБ ТНЕУ. Висловлюємо вдячність організаторам за їхню працю та креатив. Всім гарного настрою та процвітання.

 

“Лабіринт емоцій”

10.09.2019 р. представники професорсько-викладацького складу та студенства Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ відвідали відкриття туристичного маршруту організованого Заводська об’єднана територіальна громада . Цей проект було представлено на конкурсі “МІСЕ-туризи 2019”, що проходив у ЧННІПБ ТНЕУ, тому особливо приємним було спостерігати його реальне втілення. Студентка 3-го курсу Людмила Гаврилюк представила для присутніх інноваційні види туризму, які доречно було б інтерпретувати на даному маршруті, серед них: Трекінг туризм, Джайлоо туризм та Етнографічні тури. Студент 4-го курсу Шелега Іван зазначив, що туризм не лише є цікавим, а ще й прибутковим. Іван, як майбутній фахівець-економіст навів кілька основних заходів, які ОТГ може застосувати в напрямку зростання прибутковості туристичного бізнесу.
Колектив ЧННІПБ ТНЕУ висловлює щиру радість присутності на цьому заході та бажаємо Заводській ОТГ, щоб усі ваші зусилля принесли вражаючі результати й туристичні проекти дарували незабутні позитивні емоції. Зі своєї сторони ми – студенти Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ спільно з науковим складом викладачів завжди відкриті для співпраці, формуванню нових ідей та їх реалізації.
 

 

Науково-методичний семінар

  9.10.2019 р. у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбувся науково-методичний семінар професорсько-викладацького складу. Цього разу до нього були залучені й студенти 4-го курсу, оскільки розглядали актуальну тему для майбутніх магістрів, а саме: «Плагіат у закладі вищої освіти». Провела семінар к.е.н. Сидор Г.В., яка зазначила, що плагіат у студентському середовищі становить загрозу з цілої низки причин, зокрема не сприяє розвитку креативного мислення й творчих здібностей студента, спотворює реальну картину знань, вмінь і навичок, ускладнює процес оцінювання результатів викладачем, призводить до виникнення недобросовісної конкуренції у студентському середовищі. Окрім того, це явище вкрай негативно сприймається світовою науковою спільнотою. Галина Вікторівна навела різні форми плагіату, види технічних засобів, які шляхом автоматичного порівняння текстових документів в електронній формі з базою даних інших текстів, створюють умови для швидкого виявлення плагіату та власні пропозиції щодо методів, які дозволяють максимально підвищити ступінь оригінальності магістерських робіт. Були окреслені етапи виявлення плагіату магістерських робіт у ЧННІПБ та проведено анкетування серед викладачів і студентів з метою виявлення ставлення до плагіату.
Таким чином, в ході семінару студенти отримали ґрунтовну інформацію, що допоможе їм підготувати успішний дипломний проект, а професорсько-викладацький склад підтримали тезис й надалі застосовувати дієві засоби уникнення прояву академічної недоброчесності.

МІСЕ-туризм 2019

  З нагоди відкриття нової спеціальності «Професійна освіта (Організація туристичного обслуговування)» та до Всесвітнього дня туризму, що святкували 27 вересня, в Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбувся конкурс туристичних маршрутів«МІСЕ-туризм 2019». В ході заходу учні десятих та одинадцятих класів загальноосвітніх шкіл с. Білобожниця, с. Горішня Вигнанка, с. Глибочок, с. Колиндяни, смт. Заводське, с. Великі Чорнокінці, с. Ягільниця, с. Базар, м. Чорткова представили експертам на розгляд свої «туристичні продукти»: напрацювання в напрямку – як і чим залучити туриста у їх рідний край, село чи місто. Члени журі оцінювали їх старання балами від 1 до 10. У складі журі були туристичні агенти відомих фірм:«ТаУеР тур», «Sail Tour», «Tavor Travel», «Dream Travel», а також представники Відділу культури, туризму, національностей та релігії Чортківської районної державної адміністрації й Управління культури, релігії та туризму Чортківської міської ради.
Директор ЧННІПБ ТНЕУ, к.е.н., доцент Кульчицька Н.Є. привітавши усіх присутніх, наголосила на перспективах розвитку туристичного бізнесу в регіонах та побажала перемог конкурсантам. Кожен із журі представив свою фірму та розповіли особливості роботи в сфері туризму.
Виступи команд були цікаві та захоплюючі, кожен з яких розкрили мальовничі та туристичні місця свого краю.
Журі оцінили представлені туристичні продукти. Особливо відзначені команди ЗОШ І-ІІІ ст. с. Глибочок, які окрім презентації представили експонати історичної цінності, що беззаперечно вабитимуть туристів пізнати запропонований туристичний об’єкт, смт. Заводського з креативною подачею проекту. Саме ці конкурсанти отримали максимум від журі – усі 10. Також не залишили найкращих без подарунків. Призи від «ТаУеР тур» отримала команда ЗОШ І-ІІІ ст. с. Глибочок й від «Sail Tour» команда смт. Заводське. Управління культури, релігії та туризму Чортківської міської ради відзначили подарунком проект ЗОШ І-ІІІ ст. с. Великі Чорнокінці. «Tavor Travel» подарував подорож у Європу команді смт. Заводське.
Проте, конкурс ще не завершився, голосування продовжується на нашій сторінці й за сумою балів журі та голосування у фейсбуці буде визначено переможця, який отримає головний приз від ЧННІПБ ТНЕУ.
 

 

Науково-методичний семінар

В Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ 24.09.2019 р. відбувся навчально-методичний семінар професорсько -викладацького складу. Розпочала захід к.е.н., доцент Яковець Т.А. (Tetiana Yakovets) , яка представила основні умови становлення бренду ЗВО в процесі євроінтеграції освіти. Тетяна Аркадіївна навела статистичні дані запитів абітурієнтів при виборі ЗВО, перечислила основні характеристики бренду ЗВО та етапи його розвитку. Доповідачка наголосила, що одним із основних елементів бренду є саме викладач, який має постійно перебувати в стані саморозвитку та вдосконалення. Разом з тим, Тетяна Аркадіївна розповіла про одну з можливостей підвищення ефективності науково-педагогічної діяльності, а саме програму Erasmus+, яка сприятиме вдосконаленню професійної майстерності на основі міжнародного досвіду.
Продовжила тему впровадження Erasmus+ в українські освітні реалії к.е.н., ст. викладач Чекаловська Г.З. (Галина Чекаловська )Галина Збиславівна описала новий тренд в освіті – STEM. STEM-освіту часто називають “навчанням навпаки” і саме цей підхід узгоджується з проектом Стратегії інноваційного розвитку України до 2030 р. Галина Збиславівна провела порівняння традиційного підходу з “перевернутим”, окреслила шляхи створення центрів STEM-освіти. У виступі також зазначались переваги та недоліки розвитку національної освіти за STEM-напрямками.
Присутні активно долучились до обговорення тем доповідей, визначили шляхи розвитку бренду ЗВО із застосування новітніх освітніх трендів.

 

Ознайомлення із спеціальністю

19.08.2019 р. у рамках ознайомлення із спеціальністю студенти 1 курсу Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ, які навчаються за спеціальностями “Фінанси, банківська справа та страхування”, “Облік та оподаткування” під керівництвом кураторів курсів к.е.н., доцента Домбровської Н.Р. (Наталія Домбровська) та к.е.н., доцента Яковець Т.А. ( Tetiana Yakovets ) відвідали підприємства та організації за фаховим спрямуванням.
У Чортківському відділенні ЛОТ АТ “Райффайзен Банк Аваль” начальник відділення Нога С.М. розповів студентам напрями діяльності банку, основні принципи та перспективи роботи, ознайомив із категоріями банківських продуктів. Також заступник начальника Задушинська О.Т. (Оля Задушинська) та головний спеціаліст Барилюк Тарас окреслили особливості співпраці з юридичними та фізичними особами.
На ДП “Чортківське лісове господарство” студенти мали змогу ознайомитись з процесом ведення обліку на підприємстві, нарахування та сплату податків. Головний бухгалтер підприємства Саварин Г.І. (Galina Savarun) ознайомила із специфікою діяльності та структурою підприємства.
Заключним пунктом стала страхова компанія “Перша”, де начальник чортківського представництва Парацій О.П. презентувала студентам види обов’язкового й добровільного страхування, специфіку роботи із страховими випадками.
Студенти отримали грунтовний екскурс у світ обраних професій, проєкцію власної фахової приналежності та обрали потенційні місця проходження стажування.
Колектив та студенти Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ висловлюють подяку підприємствам та організаціям, які відкрили світ професій студентам, провели цікаву й пізнавальну зустріч. Запрошуємо до подальшої співпраці в напрямку підготовки та працевлаштування майбутніх фахівців-економістів.

Завітали у Дім Милосердя

  Студенти Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ, які навчаються за спеціальністю “Психологія”, 18. 09. 2019 р. відвідали Дім милосердя, де спільно з практичним психологом інклюзивно-ресурсного центру (іРЦ) Хомишин О.В. (Оля Хомишин)
провели майстер – клас з сенсорної інтеграції. Практикуючи різні методи сенсорної інтеграції, студенти в реальному часі застосовували теоретичні знання, отримані в ході навчального процесу. Колектив та студенти Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ висловлюють подяку організаторам та учасникам мастер-класу, який беззаперечно допоможе сформувати справжніх фахівців-психологів для надання кваліфікованої допомоги усім, хто її потребуватиме.

 

Наші психологи відвідали Чортківський Військовий Комісаріат

 Студенти Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ, які навчаються за спеціальністю “Психологія”, разом з викладачем курсу, канд. психол. наук, доцентом Юркевич Г.Й. (Галина Юркевич )відвідали Чортківський Військовий Комісаріат. В напрямку підвищення фахової орієнтації головний спеціаліст відділення комплектування Талац Л. Б. ознайомила студентів з обов’язками психолога, умовами проведення та етапами професійно-психологічного відбору на контрактну форму проходження служби в ЗСУ. Студенти взяли участь у проведені тестування та формуванню висновків професійно-психологічної відповідності. Колектив та студентство висловлює вдячність керівництву та працівникам Чортківського об’єднаного міського військового комісаріату, особливо Талац Л.Б. за пізнавальну зустріч. Запрошуємо до подальшої плідної співпраці.

 

Зустріч з представниками Чортківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги

У Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбулась зустріч студентів з представниками Чортківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Державної виконавчої служби та Чортківського міськрайонного відділу РАЦС. В ході зустрічі були обговорені питання права на безоплатну правову допомогу, розглянуто ситуації, в яких необхідна присутність адвоката, визначено процедуру передачі судових рішень у виконавчу службу та подальшу їх реалізацію, окреслено специфіку роботи РАЦС. Дякуємо представникам зазначених організацій за проведену роз’яснювальну роботу.

 

День знань 2019

 Вітаємо усю ОСВІТНЬО-НАУКОВУ СПІЛЬНОТУ з початком нового навчального року. В Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу святкування 1 вересня розпочалось одночасно з урочистостями Тернопільського національного економічного університету об 11 годині. Лунав гімн університету від Тернополя до Чорткова, сповіщаючи початок нового шляху освітніх та наукових досліджень, перемог й здобутків.
Директорка ЧННІПБ ТНЕУ, кан. екон. наук, доцент привітала всіх присутніх з Днем знань. Надія Євстахівна наголосила, що знання в поєднанні з умінням їх застосовувати, набувають непереможної сили, яка веде до успіху. “Нехай навчальні вершини підкорюються з легкістю, пари захоплюють цікавістю, студентське життя буде незабутнім” – побажала Надія Євстахівна.
Кульмінацією заходу стало урочисте вручення основного студентського документу – ЗАЛІКОВОЇ КНИЖКИ. Завідувачка кафедри, кан. екон. наук, доцент Дерманська Л. В. розповіла про основні напрямки та принципи навчального процесу у закладі вищої освіти, представила кураторів новостворених трьох груп 1-го курсу, двох груп 1-го курсу по скороченій трьохрічній програмі та двох груп 1-го курсу по скороченій дворічній програмі денної форми навчання за спеціальностями: “Психологія”, “Фінанси, банківська справа та страхування”, “Облік та оподаткування” й “Професійна освіта”. Також вітаємо студентів заочної форми, які отримуюють свої залікові книжки на початку осінньої сесії. Викладачі та студенти вітали нових учасників інститутської родини піснями та творчими номерами. Благословив на щасливий навчальний рік усіх присутніх парох Катедрального храму Верховних Апостолів Петра і Павла о. Роман.
Натхненно, яскраво та з безліччю ідей розпочався навчальний рік у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ. То ж нехай всі плани реалізуються, знання осягнуться, перемоги здобудуться. Любі студенти, будьте активними, наполегливими, нехай Вас супроводжує успіх у всіх починаннях. Вперед до знань!