На сайте wordpress-zone.ru вы можете скачать wordpress шаблоны и другие расширения.

All articles in Без категорії

Науково-методичний семінар

 Нещодавно відбувся черговий методичний семінар “Бізнес-освіта 3.0: вимоги, тренди, перспективи”, підготовлений викладачами Наталя Костишин та Оля Данилюк Доповідачі звернули увагу на сучасні вимоги до … More Науково-методичний семінар

Науково-методичний семінар

Профессорско-викладацький склад Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ на шляху підвищення якості освіти обговорили ефективність інтеграції навчального процесу у … More Науково-методичний семінар

День самоврядування в ЧННІПБ ТНЕУ

Щоденно ми намагаємось заповнити студентське життя соціально-корисними справами, духовним багатством і позитивними емоційними враженнями.Один із них – День Самоврядування приурочений … More День самоврядування в ЧННІПБ ТНЕУ

Налагоджено нові напрями міжнародної співпраці

У Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбулась зустріч міжнародного рівня. В напрямку налагодження співпраці з індійською стороною директор … More Налагоджено нові напрями міжнародної співпраці

Чортківський навчально-науковий інститут підприємництва і бізнесу ТНЕУ запрошує на навчання!

У рамках здійснення профорієнтаційної роботи в.о. директора Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ Кульчицька Н.Є. відвідала Бучацький коледж Пдату … More Чортківський навчально-науковий інститут підприємництва і бізнесу ТНЕУ запрошує на навчання!

Фотовиставка «Чортків через фотооб’єктив: минуле та сучасне»

 Пріоритетом при побудові навчально-виховного процесу в Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ є формування цілісної особистості  – високопрофесійного фахівця  … More Фотовиставка «Чортків через фотооб’єктив: минуле та сучасне»

Вступна кампанія 2024

Ти вирішуєш куди вступати? Ти бажаєш отримати якісну освіту і готовий наполегливо працювати над собою? Тоді скористайся можливістю стати студентом Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу Західноукраїнського національного університету. Ми проведемо тебе через усі лабіринти вступної кампанії – легко!

Арт-терпія. Тиждень психології.

У Чортківському навчально-науковому інституті в рамках тижня психології відбувся воркшоп з арт-терапії.
Учасники занурювалися у світ вираження емоцій через творчість. За допомогою малювання, плетіння з бісеру, ліплення з глини викладачі та студенти виявляли та виражали свої почуття. Учасники тренінгу навчилися активізовувати внутрішні ресурси самопізнання, виявляти власний психологічний стан. Під час рефлексії психологи та студенти дійшли висновку щодо важливості застосування арт-терапії у психологічній практиці.
 

Всеукраїнський день психолога. Сучасний психолог, який він?

З нагоди Всеукраїнського дня психолога у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ЗУНУ відбувся круглий стіл “Сучасний психолог: який він?”. Студенти спеціальності “Психологія” представили ситуацію, яка змалювала викривлене бачення практичного психолога та запропонували окреслити правильне уявлення про професію. Роль потенційного ідеального психолога спроектували на манекені. В ході характеристики зовнішнього вигляду, особистісних якостей та фахових компетентностей створений образ психолога-манекена набув усіх обов’язкових рис. На завершення студенти розвінчали найпопулярніші міфи про психологів. Професія психолога надзвичайно важлива сьогодні, тому і вимоги до фахівця є високими. Вітаємо усіх психологів зі святом! Бажаємо наснаги, витримки й впевнено крокувати до нових досягнень та перемог.
 

Профорієнтаційні зустрічі-екскурсії!

Екскурсія Чортківським навчально-науковим інститутом підприємництва і бізнесу ЗУНУ – це прекрасна можливість ознайомитися із закладом вищої освіти. Сьогодні інститут відвідали учні Ліцей №1 м.Хоростків та Гімназії с. Клювинці. Гостей привітно зустріла директорка інституту Надія Кульчицька, яка розповіла про специфіку навчання на всіх спеціальностях. Відвідувачі мали можливість ознайомитися з історією становлення та функціонування інституту, змогли побачити цікаві архівні документи та експонати.
Викладачі інституту розповіли про освітні програми та спеціальності, які в подальшому забезпечать працевлаштування, достойну оплату праці та гідний рівень життя; ознайомили з умовами, які створені для успішного навчання, цікавого дозвілля, реалізації дослідницького , спортивного та творчого потенціалу.
Сподіваємося, що зустріч була цікавою та корисною.
Щиро дякуємо за співпрацю в організації зустрічі директорці Ліцею номер 1 м. Хоростків Світлані Дячок Svitlana Diachok , директорці Гімназії с. Клювинці Марії Романів.
Бажаємо майбутнім абітурієнтам успішно скласти НМТ для вступу в омріяний заклад вищої освіти.
 

Профорієнтаційні зустрічі-екскурсії!

В насиченому світі інформаційних потоків завжди важливим є побачити і прожити живу зустріч.
Саме таку змогу мали учні КРИВЧЕНСЬКА ЗОШ І-ІІІ СТ у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ЗУНУ.
Перед випускниками відкрились двері майбутніх професій. Уже традиційно спершу відбулось знайомство з директором Надією Кульчицькою, яка щиро поділилась досвідом вибору фаху та особливостями освітньо-наукової діяльності закладу вищої освіти.
Студенти та викладачі розповіли про можливості вибору, особливості навчання та цікаві факти кожної спеціальності.
Дякуємо за сприяння директору Кривченської ЗОШ Галині Яструбчак за можливість справдитись сократівським словам “Не професія обирає людину, а людина обирає професію”.
 

Профорієнтаційні зустрічі-екскурсії!

Можливістю ознайомитись із потенційним освітнім закладом для навчання й здобуття професії скористались учні 11-их класів: Скала-Подільського навчально-виховного комплексу “Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад” Скала-Подільської селищної ради Чортківського району Тернопільської області; Іванківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Скала-Подільської селищної ради Борщівського району Тернопільської області.
Завітавши в Чортківський навчально-науковий інститут підприємництва і бізнесу ЗУНУ, учні зустрілись із директором Надією Кульчицькою та отримали настанови і необхідну інформацію шодо вступу 2024. Експерти спеціальностей ознайомили гостей із напрямками та компетентностями, обгрунтували їх актуальність в сучасності. Учні поринули у історичний екскурс закладу вищої освіти, відчули студентську атмосферу у аудиторіях та інших локаціях.
Дякуємо за сприяння зустрічі директорам шкіл Пакуляку Ігору Ярославовичу та Ющишину Олександру Дмитровичу. Разом вболіваємо за хорошу долю для молоді та прикладаємо усіх зусиль для їх щасливого майбутнього.
 

Профорієнтаційні зустрічі-екскурсії!

Знайомство майбутніх абітурієнтів із Чортківським навчально-науковим інститутом підприємництва і бізнесу ЗУНУ продовжується. В рамках профорієнтаційних заходів у заклад вищої освіти завітали учні 11 класу Бариської ЗОШ І-ІІІ ст. Поспілкувавшись з директором Надією Кульчицькою, учні отримали інформацію про можливості та перспективи при навчанні в інституті. Захопившись переліком спеціальностей, на локаціях ознайомились з ними дитальніше та сформували власне бачення щодо навчання й особистісного становлення у закладі вищої освіти. Обладнані аудитирої, комп’ютерні класи, актова зала й спорткомплекс, а також багаторічна історія закладу сприяли позитивному настрою та цікавості від учнів. Дякуємо за співпрацю у організації зустрічі директору Бариської ЗОШ І-ІІІ ст. Мирону Люховському. Спільні зусилля допоможуть молоді зробити зважений та правильний вибір фаху і вплинуть позитивно на їх майбутнє й відбудову України загалом.

 

Профорієнтаційні зустрічі-екскурсії

В рамках традиційного заходу профорієнтаційної роботи у ЧННІПБ ЗУНУ організовано зустріч з випускниками Улашківський опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів , Ягільницький опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів , Росохацької гімназії Чортківської міської ради Тернопільської області.
Учасники заходу мали можливість познайомитися із директором ЧННІПБ Надією Кульчицькою, яка радо привітала гостей та поділилась зі школярами особливостями організації навчального процесу та студентського життя в інституті.
Абітурієнти дізналися більше про спеціальності, які можуть вивчати в інституті, можливості працевлаштування та реалізації власних творчих ідей та проектів. Вступники почули про підприємства-партнери, на базі яких молодь має можливість проходити практику, отримати працевлаштування та навіть здобути професійну реалізацію в рамках дуальної освіти.
Експерти з профорієнтації ознайомили присутніх з особливостями вступу 2024, детально розповіли абітурієнтам про НМТ, обов’язкові та вибіркові предмети, про реєстрацію для участі в мультипредметному тесті.
Висловлюємо щиру подяку голові Нагірянської територіальної громади Ігор Кіндрат та директорам шкіл: Зайло Андрію Ярославовичу, Ягільницький опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів, Дідик Андрій Григорович Улашківський опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів, Наконечна Ганна Петрівна Росохацька гімназія Чортківської міської ради Тернопільської області за сприяння та можливість проведення профорієнтаційного заходу у ЧННІПБ ЗУНУ.
 

Профорієнтаційні зустрічі-екскурсії

В продовження профорієнтаційних зустрічей до Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ЗУНУ завітали учні 11 класу Опорного навчального закладу Заводської ЗОШ І-ІІІ ст. Сьогоденний вибір професії молоддю – це особисте майбутнє, а також перспектива розвитку країни загалом. Вирішувати, зважувати, аналізувати в ході обрання фаху є важливим завданням. Директор Надія Євстахівна зорієнтувала учнів, що завітали, щодо основних аспектів вступної кампанії 2024 р. та окреслила провідні напрямки освітньо-наукової діяльності закладу вищої освіти. Учні мали змогу особисто відвідати аудиторії, комп’ютерні класи, кабінет іноземних мов, Музей адвокатури й спортивний комлекс та почути пізнавальну інформацію на кожній із локацій. Ближче ознайомлення із закладом вищої освіти формує обгрунтоване бачення подальших перспектив в разі обрання його для навчання, тому зустріч була приємною та ефективною. Дякуємо директору Опорного навчального закладу Заводської ЗОШ І-ІІІ ступенів Олександру Ковальчуку за сприяння зустрічі, бажаємо наснаги і успіхів у надважливій праці й вихованню інтелектуальної молоді.

 

Профорієнтаційні зустрічі-екскурсії!

Вибір професії для кожної молодої людини – це вибір свого місця в житті, подальшого навчання та праці. Цей вибір нелегкий, однак, доводиться його
робити кожному, без винятку. Саме тому у ЧННІПБ ЗУНУ, з метою допомоги учням щодо створення умов для усвідомленого професійного самовизначення і розкриття здібностей особистості й в рамках профорієнтаційної роботи 4 квітня відбулась екскурсія закладом вищої освіти для учнів 11 класів шкіл Колиндянської громади.
Під час бесіди з учнями шкіл директор ЧННІПБ Надія Кульчицька окреслила особливості освітньо-професійних програм закладу вищої освіти: “Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок”, “Облік та оподаткування”,
“Психологія”, “Правова журналістика”, “Професійна освіта (Цифрові технології)”. Кожна із
спеціальностей важлива і цікава.
Викладачі й студенти інституту зрозуміло та цілеспрямовано допомагали учням шкіл зробити правильний вибір професії, який сприятиме позитивному розвитку суспільства і особистості, для відчуття задоволення від роботи і широких можливостей для самореалізації.
Висловлюємо щиру подяку за можливість проведення профорієнтаційної екскурсії у ЧННІПБ ЗУНУ начальнику відділу освіти, молоді та спорту
Нехай ваша праця на освітній ниві приносить плідні врожаї знань, буде освітлена радістю та щирою вдячністю учнів і батьків! А випускникам, майбутнім абітурієнтам, хочемо зазначити, що справжня насолода приходить від тієї праці, яка обирається за власним бажанням, відповідно до інтересів, покликання та здібностей!
 

Семінар для викладачів на тему “Ставлення до грошей. Які переконання не дають заробляти більше і як їх позбутися?”

На завершення тижня GLOBAL MONEY WEEK у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу відбувся семінар для викладачів на тему “Ставлення до грошей. Які переконання не дають заробляти більше і як їх позбутися?”.
У сучасному суспільстві гроші є важливою частиною життя. Спочатку це було суто економічне явище, але з розвитком суспільства воно набуло соціально-психологічних характеристик. Гроші поступово проникли в усі сфери життєдіяльності суспільства та людей і почали впливати на економіку, культуру, політику та економічну свідомість. Більшою мірою те, як ми здобуваємо і використовуємо гроші, визначається психологією, а саме нашим внутрішнім бажанням мати гроші та багатим способом мислення.
Доповідач к.е.н., доцент Галина Чекаловська закцентувала увагу на тому як формується ставлення до грошей; як визначити власне ставлення до грошей та які обмежувальні та підкріплюючі переконання щодо грошей існують у кожного; як змінити своє ставлення до грошей та жити в достатку.
Професорсько-викладацький колектив активно долучився до обговорення теми семінару.

Психологічний тренінг “Усвідомлений вибір професії-запорука життєвого успіху”.

Професія від лат. professio – «оголошую своєю
справою», то ж надзвичайно важливим є у житті знайти справді своє покликання, яке ще б сприяло матеріальному достатку. В продовження профорієнтаційної роботи доценти Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ЗУНУ Галина Чекаловська та Тетяна Яковець за участі викладача Уляни Бутриновської й Дитячої точки СПІЛЬНО UNICEF Чортків провели для учнів 11 класу психологічний тренінг “Усвідомлений вибір професії-запорука життєвого успіху”. Зважаючи на те, що триває GLOBAL MONEY WEEK разом із окресленням принципів успішного вибору професії тренінг передбачав вправи, які сприяють усвідомленому та раціональному управлінню власними грошима, які потенційно можна отримати працюючи. Учасники виразили прагнення знайти професію мрії, яка б була корисна і для особистого майбуття, так і для розвитку України загалом. Активно та інтелектуально відбувся захід, що забезпечило позитивну атмосферу та досягнення мети.
Далі буде…
 

Воркшоп “Молодь про гроші” в рамках Global money week

 У Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ЗУНУ відбувся воркшоп “Молодь про гроші” в рамках Global money week. Участь у відзначанні Всесвітнього тижня грошей беруть більше ніж 100 країн світу. З цієї нагоди, сьогодні у закладі вищої освіти воркшоп відбувся під гаслом: Protect your money, secure your future («Захистіть свої гроші, убезпечте своє майбутнє»), що є офіційною темою Global Money Week у 2024 році. На початку зустрічі директор Кульчицька Надія закликала присутніх відповідально ставитись до захисту й управління грошовими активами як складової власного успіху. Надія Євстахівна наголосила на важливості розуміння сучасних засобів запобіганню шахрайству для безпеки й розвитку грошових взаємовідносин в Україні. Модераторами заходу стали студентка першого курсу Тетяна Ільницька та студент другого курсу Руслан Запухляк. Студентки третього курсу Катерина Стадник та Зоряна Запухляк представили розгорнуті презентації щодо історії фальшивомонетництва й порад по кібербезпеці в умовах воєнного стану. Прослухавши інформацію про основні види платіжного шахрайства із застосуванням телефонів, соціальних мереж, платіжних карток, учасники заходу зігралу у гру “Кібербезпека”, завданнями якої було відгадування основних термінів по темі воркшопу та формування прикладів шахрайства й порад щодо його запобіганню.
В умовах сучасності необхідним є фокусування на безпечному управлінні грошима та відповідального й інформованого ставлення до особистих фінансів, усвідомлення потенційних
фінансових ризиків та вміння захищати свої гроші.

Міський фестиваль-конкурс вокального мистецтва “Ах молодість: жити, навчатись, творити в рідній Україні”

У Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ЗУНУ в рамкам благодійної й профорієнтаційної роботи відбувся перший Міський фестиваль-конкурс вокального мистецтва “Ах молодість: жити, навчатись, творити в рідній Україні”. На конкурс було подано понад 35 заявок у різні номінації. Учасників представили навчальні заклади Чортківської громади: Чортківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж імені О. Барвінського, ВСП “Чортківський фаховий коледж економіки та підприємництва ЗУНУ”, Чортківської дяківсько-катехитичної академії імені священномученика Григорія Хомишина, Чортківського ліцею 5, Чортківського ліцею 7, Чортківської гімназії 2, Білівського ОЗЗСО I-III ст., Росохацького ЦКП. Дякуємо керівникам навчальних закладів за співпрацю та участь у конкурсі-фестивалі.
Склад журі представили: Оксана МОРОЗЮК – викладач-методист, завідувач вокальним відділом Чортківської мистецької школи імені Василя Мармуса;
Галина СВЕРГУН – викладач вокалу Чортківської мистецької школи імені Василя Мармуса;
Ігор КУЗЬМЕНКО – художній керівник Центру культурних послуг імені Катерини Рубчакової, голова журі;
Тетяна ГРИЦІВ – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу.
На початку заходу директорка ЧННІПБ ЗУНУ Надія Кульчицька привітала присутніх та наголосила, що творча молодь є рушійною силою культурно-патріотичного розвитку нації і так важливо, щоб молоде покоління реалізовувало свій потенціал на благо рідної України. Надія Євстахівна ознайомила присутніх із спеціальностями, які представлені у ЧННІПБ ЗУНУ та загальними принципами-орієнтирами освітньо-наукової діяльності закладу вищої освіти, де молодь матиме можливість успішно навчатись та розвивати свої творчі вміння.
Учасники дивували своїми талантами та профнсійністю. За результатами конкурсу місця розподілили наступним чином: Гран ПРІ -Пуляк Ілона Віталіївна нагороджена дипломом та цінним призом від ЧННІПБ ЗУНУ, лауреат 1 премії у номінації “Академічний вокал” – Авраменко Дмитро Михайлович, лауреат 1 премії у номінації ” Народний вокал” – Запухляк Зоряна Валеріївна, лауреат 1 премії у номінації “Естрадний вокал” у старшій групі – Кашуба Аліна Русланівна, лауреат 2 премії – Процьків Катерина Іванівна, лауреат 3 премії – Запухляк Зоряна Валеріївна і Мулик Софія Володимирівна, лауреат 1 премії у номінації “Естрадний вокал”у молодшій групі Костецька Христина Богданівна, лауреат 2 премії Філоненко Лілія, лауреат 3 премії Плішка Олександра. Усі лаурети нагороджені дипломами та подарунками від ЧННІПБ ЗУНУ. Вітаємо усіх лауреатів та учасників, бажаємо творчих злетів та втілення мрій у мирній Україні. Пишаємось Вами!
 

До уваги студентської та учнівської молоді!

 14 БЕРЕЗНЯ 2024 РОКУ О 14:00

на базі Чортківського навчальнонаукового інституту підприємництва і бізнесу ЗУНУ

в рамках благодійності та профорієнтації

буде проводитися

МІСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬКОНКУРС ВОКАЛЬНОГО МИСТЕЦТВА

«АХ, МОЛОДІСТЬ,

ЖИТИ, НАВЧАТИСЬ І ТВОРИТИ В РІДНІЙ УКРАЇНІ»

                  Фестиваль-конкурс проводиться з метою популяризації та підтримки розвитку національного вокального мистецтва, стимулювання творчої діяльності музикантів, розширення культурних зв’язків.

Основними завданнями Фестивалю-конкурсу є:

  • виявити молодих і юних виконавців, сприяти підвищенню виконавської і професійної майстерності виконавців;
  • виявити педагогів, які результативно працюють з молодими і юними музикантами, сприяти підвищенню їх музично-педагогічної майстерності;
  • сприяти збереженню виконавських традицій попередніх поколінь музикантів-виконавців;
  • формувати у молодих музикантів почуття відповідальності за спадкоємність і збереження музичних традицій;
  • обмін творчими досягненнями і можливість встановлення тісних контактів між дитячими і дорослими творчими колективами;
  • пошук найбільш талановитих інтерпретаторів.

 Конкурс проводиться у наступних номінаціях:

  • Академічний вокал;
  • Народний вокал;
  • Естрадний вокал;
  • Авторська пісня.

Для участі в Фестивалі-конкурсі необхідно заповнити анкету-заявку

та надіслати на електронну адресу: chnnipb@wunu.edu.ua

до 11.03.2024 (включно).

Форма заявки

–       ПІБ учасника (повністю);

–       навчальний заклад, клас, група;

–       номінація (із обов’язковим зазначенням назви твору, автора музики, тексту);

–       хронометраж  твору;

–       ПІБ викладача та концертмейстера (повністю), контактний телефон.

Дуальне навчання

Ефективна митна система є однією з головних складових фінансової стійкості та безпеки нашої держави, адже саме Державна митна служба України є специфічним органом виконавчої влади в державі, який здійснює багато важливих функцій, основними серед яких є фіскальна, регулятивна, правоохоронна і т.і.
Війна значно змінила організацію роботи Держмитслужби, що проявилося у прийнятті та зміні цілої низки нормативно-правових документів, які регулюють та регламентують її роботу. Проте, незважаючи на всі виклики, оцінюючи сьогодні роботу митної служби, можна зробити загальний висновок, що станом на сьогодні, уряду вдалося забезпечити митну безпеку країни та організувати роботу структурних підрозділів митниці та пунктів пропуску зокрема.
З метою глибшого вивчення роботи митної служби, студенти Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу мали змогу поспілкуватись з заступником начальника відділу митного оформлення № 3 митного поста “Тернопіль” – Віталієм Вікторовичем Мельниковим. Віталій Вікторович детально розказав про специфіку роботи митного посту, а також зміни, які відбулись і відбуваються у роботі митної служби. Особливу увагу приділив питанням митного контролю та митного оформлення товарів та транспортних засобів, справляння податків і зборів, практиці митного оформлення у різних митних режимах та навів практичні ситуації із свого досвіду роботи. Студенти почули багато пізнавальної практичної інформації, мали змогу почути вичерпну відповідь на усі питання, які їх цікавили.
Зустріч з практиком була цікавою та практично значимою, оскільки така форма реалізації дуального навчання дає змогу формувати в студентів інтерес до практичної роботи, розвивати професійні вміння та навички.
Висловлюємо вдячність відділу митного оформлення № 3 митного поста “Тернопіль” в особі Мельникова Віталія Вікторовича за проведену зустріч та участь у реалізації дуального навчання та надіємось на плідну подальшу співпрацю.

Дуальне навчання

Ось і завершився другий тиждень дуального навчання для студентів Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу Західноукраїнського національного університету спеціальності «Психологія», де кожний день був насичений неймовірними зустрічами та щирим спілкуванням. Адже відомо, що практичний досвід є тією рушійною силою, котра сприяє розвитку фаховості майбутніх спеціалістів.

Цікавим та змістовним було спілкування з приватним психологом Симчак Вікторією Мирославівною, яка зауважила, що робота психолога складна, і, водночас, вимагає звичайного людського розуміння, адже це, навіть, не стільки професія, як покликання. Тому відповідальний фахівець повинен все життя вчитися, розвиватися, «співпрацювати» з навколишнім світом і жити в гармонії з собою.

Корисним практичним досвідом для студентів стало відвідування Чортківського міського комунального центру «Дорога в життя». Професійними навичками у роботі з особливими дітками ділилися керівник закладу Куфель Галина Богданівна та психолог Ковальчук Ольга Степанівна. Студенти помітили, що найважливішою умовою актуалізації потенційних можливостей дітей з особливими потребами є висока професійна компетентність всього колективу центру «Дорога в життя». Майбутні психологи на практиці побачили як відбувається організація психологічного супроводу дітей з особливими потребами, коли враховано їхні психофізіологічні особливості та можливості.

Розуміння цінності практичної діяльності приходить з часом і, звичайно, завдяки професіоналам своєї справи. І саме з таким психологом-професіоналом студенти інституту, в рамках дуального навчання, зустрілися у Чортківському ліцеї №7 – Теслюк Поліною Юріївною. Щира та відверта розмова допомогла студентам зорієнтуватися у різноманітті психодіагностичних методик та вмінні організовувати й планувати роботу практичного психолога. Поліна Юріівна   звернула увагу на професійно важливі якості, якими має володіти психолог: емпатійність, комунікабельність, стресостійкість, креативність. Також було закцентовано увагу на тому, що у своїй професійній діяльності психолог повинен послуговуватись етичним кодексом  та постійно працювати над собою: вдосконалюватися, прагнути до саморозвитку, максимального розкриття власного потенціалу. Адже саме безперервне навчання впродовж усього свого професійного життя забезпечує ефективність у практичній діяльності психолога.

Підсумовуючи другий тиждень дуального навчання у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу Західноукраїнського національного університету хочемо висловити вдячність усім фахівцям-професіоналам у сфері психології за сприяння у розвитку й реалізації дуальної освіти, що дало змогу об’єднати теорію із життєвою практикою, яка є дуже  корисною для майбутніх студентів-психологів, адже це завжди унікальна та неповторна частина їхнього життя та фахового становлення. Тож щиро зичимо всім натхнення, задоволення від роботи і благополуччя. Ніколи не зупиняйтеся на досягнутому!

 

Дуальне навчання

Робота в ІТ сфері – одна з найбажаніших серед сьогоднішніх студентів. Проте для успішного старту кар’єри в ІТ сфері потрібен ще й практичний досвід. Саме поєднання теоретичної бази та прикладних знань визначає гарного спеціаліста, готового для роботи в будь-якій сфері цифрових технологій. На цьому принципі будується дуальна освіта.
Студенти Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ЗУНУ спеціальності «Професійна освіта цифрові технології» розпочали своє дуальне навчання з ознайомленням програмного забезпечення Пенсійного фонду України.
Студенти даної спеціальності мали змогу поспілкуватися з начальником відділу обслуговування номер 12 (сервісний центр) Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області Сташковим Михайлом Федоровичем.
Михайло Федорович ознайомив студентів з основними функціями та завданнями пенсійного фонду, розповів як працює бек-офіс та фронт-офіс управління. Детальніше приділив увагу цифровізації пенсійного фонду, на прикладі розрахунку страхового стажу працівника. Студенти отримали вичерпну відповідь на поставлені запитання.
Дякуємо Михайлу Федоровичу за співпрацю з Чортківським навчально-науковим інститутом підприємництва і бізнесу, за готовність ділитися успішним досвідом роботи та за практично пізнавальну зустріч.

 

Вручення дипломів випускникам-магістрам

Сьогодні у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ЗУНУ відбулось урочисте вручення дипломів випускникам-магістрам. Складні часи супроводжували процес навчання наших студентів, і те, що ми маємо можливість навчати й навчатись сьогодні завдячуємо нашим захисникам та захисницям. Це зазначила у своєму вітальному слові директорка Надія Кульчицька, яка також наголосила на важливості використання отриманих знань на розвиток та розбудову рідної України. Вітали випускників Ректор Чортківської дяківсько-катехитичної академії імені священномучиника Григорія Хомишина Всесвітліший протоієрей Володимир Білінчук, завідувачка кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін Людмила Дерманська, кураторка Іннеса Вербіцька, від імені батьків – мати випускника Галина Куца, а також слова вдячності від випускників висловила Тетяна Дем’яновська-Магдяк. Отримання диплома – це старт нового професійного шляху, нових перспектив. Нехай же всі потенційні можливості будуть ефективно використанні на успіх, добробут, розвиток і досягнення. Вітаємо наших дорогих магістрів, бажаємо реалізувати свої фахові та особисті мрії в мирній і славній Україні!

 

Дуальне навчання

Банківську систему слушно називають кровоносною системою держави, оскільки без належної її роботи, неможливим сьогодні є функціонування економіки будь-якої цивілізованої держави, не є виключенням і Україна.
Проте, війна внесла свої корективи, усі суб’єкти української економіки зіштовхнулися з непередбачуваними викликами. Відповідно, і фінансово-банківський сектор зазнав сильного удару, однак вистояв, оскільки виявився підготовленим до цих подій, у першу чергу завдяки плідній праці учасників ринку та системній роботі регулятора впродовж попередніх років, в тому числі в умовах роботи під час карантинних обмежень.
І як саме їм це вдається, своїм великим досвідом успішної роботи у сфері банківського бізнесу із студентами Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ЗУНУ поділилась директор АТ “Кредобанк” м. Тернопіль – Хорощак Світлана Іванівна.
Світлана Іванівна розповіла про напрями діяльності та топ-продукти АТ «Кредобанк», зазначила, що банк пропонує повний спектр послуг для роздрібних клієнтів, а також підприємств малого та середнього бізнесу України.
Світлана Хорощак відзначила, що банк активно кредитує малий та середній бізнес, пропонуючи цілу низку спеціальних програм та грантів у межах співпраці з ЄБРР та Європейською комісією, а також бере активну участь в державних програмах підтримки українського бізнесу, який в умовах війни особливо потребує підтримки та фінансування.
Практичним досвідом роботи поділилась також Якимець Лідія Василівна – менеджер АТ «Кредобанк» по роботі з клієнтами, яка розповіла про зручні та швидкі перекази валют з країн Європейського союзу в Україну та переваги топ-продукту банку – Правильної картки і особливості управління власними коштами через он-лайн-банкінг від Kredobank.
Висловлюємо вдячність Світлані Іванівні за цікаву та практично значиму зустріч в рамках дуального навчання та активну співпрацю із студентами ЧННІПБ.

Дуальне навчання

Професія журналіста приваблює можливістю доносити до людей правду, примножувати в світі добро, боротися за справедливість. У здійсненні цих завдань полягає реалізація безпосередніх функцій журналістики. Людина не просто потребує знань про світ, а потребує їх з практичною метою. Наші студенти-журналісти набувають вмінь та навичок під час дуального навчання, що допоможе їм у майбутньому бути найкращими спеціалістами своєї справи. Газети, журнали, вісники, альманахи – це те, що допомагає людям отримувати нову інформацію щоденно. Щиро вдячні пані Оксані Гаврилюк, працівниці Публічної бібліотеки Чортківської міської ради, за ознайомлення з асортиментом періодичних видань нашої області.

 

Дуальне навчання

Сьогодні Пенсійний фонд України – найбільш розгалужена фахова структура, яка здійснює багатогранну діяльність щодо пенсійного забезпечення громадян України, найпотужніша інституція в державі, яка акумулює і розподіляє значні за обсягом кошти, структура з могутнім кадровим потенціалом, яка розвивається і вдосконалюється.
З метою ознайомлення реалізації державної політики у сфері пенсійного забезпечення та соціального страхування, студенти Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу мали змогу поспілкуватись з начальником відділу обслуговування номер 12 (сервісний центр) Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області Михайлом Федоровичем Сташковим.
Михайло Сташків ознайомив студентів із структурою пенсійного фонду, його основними функціями та завданнями, роботою бек-офісу та фронт-офісу управління. Детально зупинив увагу на умовах набуття права на пенсію, порядком обчислення страхового стажу, особливостях виплати соціальних послуг, а також розказав переваги використання онлайн-сервісів вебпорталу Пенсійного фонду України та мобільного застосунку для отримання електронних послуг. Студенти жваво задавали питання та мали змогу почути вичерпну відповідь Михайла Федоровича. Онлайн зустріч дала змогу студентам поєднати та розвинути набуті теоретичні знання із практичним досвідом спеціаліста.
Дякуємо особисто Михайлу Федоровичу за багаторічну співпрацю з Чортківським інститутом підприємництва і бізнесу, за готовність завжди поділитись успішним досвідом роботи та за практично пізнавальну зустріч.

Дуальне навчання

Уміння ефективно спілкуватися – один із найголовніших чинників успіху в будь-якій сфері сучасного життя, а особливо, коли йде мова про журналістів. Побудувати кар’єру, завести надійних колег, влаштувати своє особисте життя, домогтися успіху і визнання неможливо без уміння ефективного спілкування.
Комунікативна компетентність є надійним фундаментом здорових міжособистісних стосунків і професійного успіху. Вдосконалення навичок міжособистісного спілкування може відкрити перед людиною нові можливості. Коли ми правильно і точно висловлюємо свої думки, наша позиція стає зрозумілою іншим людям. Тому, ймовірніше, що нам вдасться досягти взаєморозуміння.
В рамках дуального навчання студенти спеціальності «Правова журналістика» відвідали Публічну бібліотеку Чортківської міської ради. Тема заходу «Культура діалогу як інструмент згуртування і порозуміння в суспільстві та роль у журналістській діяльності» дала можливість вдосконалити знання та застосувати їх на практиці з допомогою різноманітних тренувальних вправ, які розвинули креативне мислення, вміння слухати, впевнено відстоювати свою думку, будувати речення та відкрито відповідати. Фасилітаторка, Ірина Брунда , дуже професійно та чітко продемонструвала студентам різного виду вправи для розвитку і вдосконалення вмінь будувати діалог із співбесідником, швидко і впевнено відповідати, знайомитися та вітатись при зустрічі з новими людьми.
 

Дуальне навчання

Як важливо у цей нелегкий час не втратити контроль над собою та забезпечити гармонійну взаємодію з навколишнім світом. Адже психологічно здорова людина – це людина творча, життєрадісна, весела, відкрита, пізнає світ і себе не тільки розумом, а й почуттями, інтуїцією, приймає себе і визнає цінність та унікальність оточуючих її людей, вміє брати відповідальність за своє життя, саму себе, наповнювати своє життя сенсом. Відтак, психологія є справжнім мистецтвом спілкування, розуміння, підтримки та допомоги. А бути психологом – означає любити свою професію, постійно відкривати нове в собі й оточенні, допомагати людям ставати щасливішими.Саме тому студенти Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу Західноукраїнського національного університету спеціальності «Психологія» розпочали своє дуальне навчання роботою з дітьми з особливими потребами у благодійних організаціях «Дім милосердя» та «Карітас». Вміло поєднувати теоретичні здобутки з практичними навичками у роботі з особливими дітьми допомагали керівники цих благодійних організацій, психологи, реабілітологи, вихователі та соціальні працівники.Студенти-психологи стали надійними друзями, підтримкою та опорою для вихованців з особливими потребами. А коли теорія підкріплена практикою, за допомогою дуального навчання, це ще й вміння бути творчими та інноваційними, розвивати свою фаховість, постійно самовдосконалюватись, вивчати нові методики, сучасні прийоми, проводити тренінги та семінари.Підсумовуючи перший тиждень дуального навчання у Чортківському навчально-наукового інституті підприємництва і бізнесу Західноукраїнського національного університету хочемо висловити вдячність благодійним організаціям «Дім милосердя» та «Карітас» за сприяння у розвитку й реалізації дуального навчання, як особливого формату закріплення отриманих теоретичних знань і опанування практичних навичок. Адже як у професійній діяльності, так і у навчанні немає й не може бути готового рецепту чи заздалегідь правильної відповіді. А майбутнім фахівцям бажаємо вдумливої та уважної спостережливості, результативного міркування, що може якісно поліпшити життя взагалі та професійне зокрема!

 

Дуальна освіта

 Страховий ринок є важливим структурним елементом фінансової системи, який через реалізацію специфічних продуктів здатен забезпечувати безпеку держави. Війна створила безпрецедентно складні умови як для роботи страховиків, так і для регулятора, та, відповідно, для клієнтів страхових компаній. Проте навіть в такій кризовій ситуації страхові компанії забезпечують прибутковість діяльності та продовжують безперервно працювати. І саме як їм це вдається, успішним досвідом своєї роботи із студентами Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ЗУНУ поділилась директор Чортківського відділення страхової компанії “ТАС” Грубенюк Леся Іванівна.
Леся Іванівна детально розповіла про особливості обов’язкового та добровільного страхування; страхові послуги, які надає СК ТАС та навела страхові випадки з практичної роботи. Також важливо було почути з уст практика слушні пропозиції щодо запровадження обов’язкового медичного страхування та шляхів вдосконалення розвитку ринку страхування життя, страхування від воєнних ризиків. Студенти вели активний діалог та мали можливість почути вичерпні відповіді на свої питання.
Висловлюємо вдячність Лесі Іванівні за цікаву та практично значиму зустріч в рамках дуального навчання та завжди активну співпрацю з студентами ЧННІПБ.

Дуальна освіта

Актуальним питанням організації сучасного освітнього процесу в Україні є вирішення проблеми модернізації та реформування системи вищої освіти. Відтак, одним із перспективних напрямів підвищення ефективності професійної підготовки спеціалістів є впровадження такої форми практико орієнтованої професійної освіти як дуальне навчання.
В рамках дуального навчання сьогодні у студентів Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу відбулась онлайн-зустріч із фахівцем з великим досвідом та багаторічним стажем роботи у сфері бюджетування – начальником фінансового відділу Чортківської районної військової адміністрації Ізвєковою Галиною Орестівною.
Галина Орестівна детально й цікаво розповіла про структуру та діяльність фінансового відділу, особливості формування та виконання районного та державного бюджетів, розглянула основні види надходжень та видатки загального і спеціального фондів. Особливу увагу було приділено питанням реформування бюджетного процесу в умовах військового стану. Зустріч пройшла цікаво, конструктивно та практично пізнавально, оскільки студенти мали змогу задати питання, які їх цікавили та отримати відповідь від практика.
Таке поєднання практико-орієнтованого навчання є результативним та позитивно впливає на формування майбутніх фахівців. Висловлюємо вдячність фінансовому відділу Чортківської районної військової адміністрації, зокрема, Галині Орестівні за пізнавальну зустріч із студентами та сподіваємось на подальшу співпрацю.

 

Коляда лунає!

З прославлянням Христа в Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ЗУНУ відбулась розколяда та освячення приміщення. Зі словами благословення звернувся Ректор Чортківської дяківсько-катехитичної академії імені священномученика Григорія Хомишина, старший викладач ЧННІПБ ЗУНУ
Всесвітліший протоієрей Володимир Білінчук, ліцензіат Теології. Під керівництвом викладача ЧННІПБ ЗУНУ, отця Івана Андрухіва гучно лунала коляда у виконанні студентів академії та професорського-викладацького складу інституту. Зі словами подяки виступила директор ЧННІПБ ЗУНУ Надія Кульчицька, яка відзначила важливість єднання сьогодні у молитві та підтримці тих, хто стоїть на варті захисту незалежності та свободи. На завершення, кульмінацією стало вшанування пам’яті Героїв Крут та усіх полеглих захисників виконанням патріотичної пісні, яка розкрила важке, але героїчне минуле нашої держави. Підтримуємо наші традиції, розвиваємо духовність молоді та молитвою просимо в здоров’ї та радості дочекати від сьогодні за рік!
Христос народився! Славімо Його!
 

Успішно завершились захисти кваліфікаційних робіт здобувачів ступеня вищої освіти “магістр”.

На розгляд державної атестаційної комісії були представлені дослідження за спеціальностями “Фінанси, банківська справа та страхування”, “Соціальне забезпечення”, “Управління закладами освіти”, “Психологія”. Студенти-магістри науково представили власні пропозиції щодо вдосконалення та перспектив розвитку актуальних питань сучасності. Вітаємо шановних магістрів, бажаємо раціонально викоримтати отримані знання й науковий досвід у реалізації власних фахових амбіцій. Наснаги, творчості, успіху та ефективності у починаннях. Нехай ваші зусилля будуть виправдані, а мрії втілюються в мирній та славній Україні.

Укладено договір про співпрацю з SIA “INTEGRATIVA SKOLA”

Значний крок в контексті розширення міжнародної роботи здійснено у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ЗУНУ – укладено договір про співпрацю з SIA “INTEGRATIVA SKOLA”. Напрацювання сторін в особі члена правління Нормундса Грасманіса, ректора ЗУНУ Оксани Десятнюк та директора ЧННІПБ ЗУНУ Надії Кульчицької дали змогу окреслити вектори розвитку освітніх послуг й науки, які домовлено спільно реалізовувати. Дана міжнародна співпраця сприятиме розширенню кордонів можливостей для студентської молоді, що забезпечить підвищення їх фаховості та практичного досвіду.

ВІТАЄМО!

 28-29 жовтня відбувся півфінал чемпіонату міста Тернополя з шахів, в якому студент 3-го курсу Ковцун Тарас зайняв 3 місце. Вітаємо й бажаємо подальших тріумфів і досягнень!

День української писемності та мови

У рамках проведення Дня української писемності та мови в Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ЗУНУ
у студентів-першокурсників заняття «Українська мова (за професійним спрямуванням)» пройшло нестандартно – у форматі інтелектуальної гри «Мова – серце нації».
Студенти продемонстрували кмітливість, почуття колективізму, згуртованості, відповідальності за спільну справу. Виконуючи завдання, здобувачі освіти мали змогу збагатити свої знання з розділів: «Лексикологія», «Стилістика», а також поринути у світ української музики, відгадувавши назви пісень за мелодією.
Наприкінці гри першокурсники проявили творчу ініціативу щодо оформлення тематичної фоторамки.
В результаті усі отримали нові знання, позитивні емоції й атмосферні світлини, а також вкотре переконались, що любити, шанувати і плекати рідну мову — святий обов’язок кожного українця!

ВІТАЄМО!

Колектив Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ЗУНУ вітає кандидатів економічних наук Галину Чекаловську та Романа Андрушкова з присвоєнням вченого званя доцента. Бажаємо натхнення та впевненості в реалізації планів, радості та задоволення від того, що робите, генерації нових задумів та мрій. Ваша наполеглива праця привела до таких значущих результатів, нехай і надалі всі починання увінчуються успіхом.

Зустріч із міжнародною делегацією “Integrativa skola” Ltd.

В Чортківському навчально-науковому інституті відбулась зустріч із міжнародною делегацією “Integrativa skola” Ltd. у складі керівника проекту Normunds Grasmanis та автора програми Ina Grasmane. Представники та Ганна Самолюк, заступник голови Комісії освіти і виховання Бучацької єпархії УГКЦ на зустрічі із директором інституту Надією Кульчицькою та завідувачем кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін Людмилою Дерманською обговорили основні етапи співпраці за міжнародним проектом інноваційно-педагогічної моделі Еразмус-Мундус – спільної магістерської програми в університетах Латвії, Польщі та України за поєднанням напрямків психологічного консультування теології й педагогіки. Преосвященний Владика Дмитро Григорак спозиціонував реалізацію теологічного напрямку в проекті з основними його аспектами. Доктор психології Ina Grasmane акцентувала на активній участі у проекті Асоціації психотерапевтів з впровадження новітнього напрямку – пастерного консультування, що інтегрує основи духовного шляху педагога. Зустріч пройшла результативно з окресленням майбутніх етапів співпраці. Радіємо новим відкриттям та розвитку освітньо-наукових напрямків діяльності ЧННІПБ ЗУНУ.

 

ВІТАЄМО!

Вітаємо студента 1 курсу Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ЗУНУ Валентина Гульку з неймовірним досягненням – здобуття міжнародного шахового звання (титула) Майстер FIDE. Валентин на Чемпіонаті Європи з шахів успішно розділив 8 місце серед найсильніших шахистів до 18-ти років, чим виконав норму майстра FIDE. Бажаємо Валентину отримувати задоволення від перемог й успішно йти до подальших звань.

Флеш-тренінг для викладачів “Психологічне благополуччя та резілієнс сучасного викладача”

На завершення тижня психічного здоров’я у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ЗУНУ відбувся флеш-тренінг для викладачів “Психологічне благополуччя та резілієнс сучасного викладача”. Професія педагога має велике соціальне значення й ефективно виконувати поставлені перед ним завдання можливо лише за умови високого рівня професійного здоров’я. Для профілактики вигорання, розширення уявлення про оздоровчі технології, навчанням навичок саморегуляції на тренінгу були виконані різноманітні вправи та окреслено заходи подолання стресу. Учасники активно брали участь та висловлювали власне бачення ситуацій. Загальна атмосфера сприяла повноцінному досягненню мети тренінгу та покращила психо-емоційний стан колективу. Бажаємо залишатися психічно та фізично здоровими й впевнено та натхненно виконувати свій професійний обов’язок.

День знань 2023

День знань – початок нового, захопливого, пізнавального шляху. Цьогоріч в умовах війни, ми маємо по особливому відповідально ставитись до своїх обов’язків й досягати максимальних результатів на благо України. Основою урочистостей у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ЗУНУ стала молитва за Україну та добрий початок навчального року, молитва за добрі справи, прохання про наставлення на правильний шлях, віри в перемогу. У вітальному слові директора Надії Кульчицької звучали побажання студентам наснаги та впевненості у навчанні, повністю використовувати надані їм можливості по здобуванні знань. Про особливості навчального процесу розповіла завідувачка кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін Людмила Дерманська. Благословили на щасливий навчальний рік Ректор Чортківської дяківсько-катехитичної академії імені священномученика Григорія Хомишина Всесвітліший протоієрей Володимир Білінчук, ліцензіат Теології та отець Іван Андрухів. Нехай новий навчальний рік принесе досягнення, успіх, реалізацію ідей та проектів, щоб зусилля кожного із нас якнайшвидше привели нас до перемоги. З вдячністю Героям, воїнам ЗСУ та усім захисникам крокуємо вперед!

Вітаємо бакалаврів!

Вітаємо бакалаврів Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу із успішною здачею державних кваліфікаційних випробувань. В цей непростий час ви формуєте основу фахівців для розбудови та розвитку України. Нехай отримані вами знання стануть початком ефективного кар’єрного росту, значних досягнень й вагомого успіху. Бажаємо вам впевненості, наполегливості, креативних рішень і професійної реалізації. Нехай ваші плани і мрії здійснюють в мирній й розквітлій Україні! Віримо у ваші сили і пишаємось кожним із вас!

 

 

І Міжнародна науково-практична конференція «Національне відродження та розвиток освітнього простору на основі народознавчого потенціалу України»

В Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу Західноукраїнський національний університет в період з 9 по 10 червня 2023 р. відбувалась І Міжнародна науково-практична конференція «Національне відродження та розвиток освітнього простору на основі народознавчого потенціалу України». Програма заходу розпочалась із пленарного засідання, яке розпочала директорка ЧННІПБ ЗУНУ Кульчицька Надія, зазначивши, що проведення такого роду заходів сьогодні набуває особливої відповідальності, адже в цей час гостро постає питання пошуку нових рішень та методик реалізації багатовекторного розвитку соціально-громадянської свідомості й державності в цілому. Надія Євстахівна висловила вдячність ЗСУ та усім Героям, завдяки яким є можливість жити і працювати в рідному краї. В продовження завідувачка кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін Люда Дерманська Ляшок наголосила на цінності подібних зустрічей наукової спільноти й важливості активних дій щодо вирішення актуальних питань сьогодення. Привітала гостей конференції й начальниця відділу з гуманітарних питань Чортківської районної військової адміністрації Галина Чайківська. Доповіді, які представлені, були наповнені ідейністю, рішеннями та науковим поглядом на поставлену проблематику. Офлайн свої наукові розробки представили: Людмила Порохоняк-Гановська – доктор медичних наук, професор, Голова Національної ради жінок України; Меланія Іщук – заступниця Голови Національної ради жінок України; Ірина Ключовська – кандидат педагогічних, директорка МІОК Національного університету “Львівська політехніка”; Оксана Горда – старша наукова співробітниця МІОК Національного університету “Львівська політехніка”; Світлана Василина – кандидат педагогічних наук, директор вищого професійного училища 20 м. Львова; Наталія Вонітова – директорка ЗДО 118 Відділу освіти Сихівського та Личаківського районів Департаменту розвитку Управління освіти Львівської міської ради; Віра Мелешко – кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри української літератури ПНПУ імені В.Г. Коррленка; Юлія Тиханська – практичний психолог Спеціальної школи в смт. Мізоч Рівненської обласної ради; Тетяна Гриців – кандидат педагогічних наук, старший викладач ЧННІПБ ЗУНУ. Також, багато представників долучились онлайн. По закінченню пленарного засідання відбулось знакове відкриття Етносвітлиці, як символу збереження історії та об’єднання поколінь. Світлиця містить унікальні експонати – предмети побуту українського народу, знаряддя праці, національний одяг і багато іншого.
Екскурсія містом для гостей, частування та доброзичливість додавали заходу особливої атмосфери. 10 червня відбулось затвердження резолюції конференції, яка ознаменувалась чітким результатом дій та подальших планів. Дякуємо усім учасникам за їх науковий вклад, активну участь та щирі емоції. Сподіваємось на успішне втілення наших спільних задумів і проектів, на продовження співпраці та спільні дії на досягнення миру й перемоги України.
Слава Україні! Героям Слава!
 

Вітаємо!

Колектив та студентство Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ЗУНУ щиросердечно вітає директора Кульчицька Надія з присвоєнням звання “Почесний професор” Західноукраїнського національного університету. Радіємо, Надіє Євстахівно, що Ваша непосильна праця і внесок в розвиток освіти й науки отримують достойне визнання. Бажаємо Вам подальшого успішного втілення ідей науково-освітнього спрямування. Натхнення, сил й наполегливості на Вашому шляху досягнення цілей. Ми, в свою чергу, вважаємо за честь працювати з Вами пліч-о-пліч, навчати і науково вдосконалюватись. Пишаємось Вами і зичимо нових здобутків у мирній Україні!

 

 

День вишиванки 2023

 Вишиванка переплітає ниті, як долі, візерунками, зображаючи всю велич української душі. Одягаючи вишиванку, поринаємо у вир емоцій, спогадів, у стан, коли гордимось тим, що ми українці. Наша велич і сила сьогодні відома на весь світ, наші барвисті вишиванки вражають усіх: від світових політиків, зірок, іменитих дизайнерів й до королівських родин. Вишиванка – наша душа: яскрава, щира, неповторна, яка дає нам сил у годину журби і яка буде з нами в годину перемог. З Днем Вишиванки!

Студенти відвідали Чортківську ДПІ з метою практичного екскурсу в спеціальність

Сьогодні студенти 1 курсу разом із к.е.н., доцентом Наталею Домбровською відвідали Чортківську ДПІ з метою практичного екскурсу в спеціальність. Заступник начальника Ковбаснюк Марія Іванівна детально й цікаво розповіла про основні аспекти оподаткування: функції ДПІ; державні та місцеві податки; групи платників податків та їх характеристика; процедура подання звітності юридичними та фізичними особами; що таке особистий електронний кабінет; закриття припинення підприємницької діяльності тощо. Студентів цікавили практичні питання, які вони мали змогу задати і отримати відповідь від практика.
Таке поєднання практико-орієнтованого навчання є результативним та позитивно впливає на формування майбутніх фахівців. Висловлюємо вдячність Чортківській ДПІ, зокрема, Марії Іванівній за пізнавальну зустріч із студентами. Сподіваємось на подальшу співпрацю.

Зустріч онлайн з регіональним касир-операціоністом АТ КБ «ПриватБанку» Сидорук Валентиною Дмитрівною

13 травня 2023 р. викладачі кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ЗУНУ Вербіцька І.І., Гончар Г.П. та Поляк-Свергун М.М., разом з студентами-магістрами, провели зустріч онлайн з регіональним касир-операціоністом АТ КБ «ПриватБанку» Сидорук Валентиною Дмитрівною з м.Івано-Франківськ, щодо сутності банківських послуг та особливостей її функціонування в сучасних умовах. Особливо студентів зацікавили питання, які стосуються проведення касових операцій, випуск пам‘ятних монет та проведення інкасаторських послуг.
Студенти мали можливість побачити пам‘ятні монети та отримати відповіді на поставлені запитання.

День відкритих дверей 2023

В Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ЗУНУ відбувся День відкритих дверей. Знайомство майбутніх студентів із закладом вищої освіти проходив в дружній, насиченій емоціями атмосфері. На початку заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих у боях наших випускників та усіх загиблих, які боролись за Україну. Директор ЧННІПБ ЗУНУ Надія Кульчицька вітаючи гостей, наголосила на важливості вибору майбутнього фаху сучасними молодими людьми, адже вони саме ті, в чиїх руках розбудова і піднесення України. Основні аспекти вступної кампанії 2023 представила Галина Чекаловська, а в продовження викладачі ознайомили із спеціальностями закладу вищої освіти. У свою дружню освітянську родину радо запрошували студенти, які розповіли свої враження від навчання та пригадали цікаві й кумедні випадки студентського життя. Пригостившись смаколиками, потенційні абітурієнти на чолі з викладачами вирушили на фахові екскурси до практичних установ, де мали змогу детальніше ознайомитись із особливостями спеціальності, яка їх надихнула.
Дякуємо керівникам шкіл, які відкликнулись на запрошення й радо зорганізували учнів для нашої зустрічі. До нас завітали учні ЗОШ: Білобожницька ЗОШ I-III ступенів, Білівський ОЗЗСО І-ІІІ ст. , КОЛИНДЯНСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ ступенів (ТЕРНОПІЛЬЩИНА) , Косівська ЗОШ І-ІІІ ст. #1 , Росохацька ЗОШ І-ІІІ ступенів, Улашківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Ягільницький заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів, Горішньовигнанський НВК І-ІІІ ст., Опорний заклал Заводська ЗОШ, Джуринський опорний заклад ЗСО /-/// ступенів, а також Чортківська ЗОШ 2 , Чортківська ЗОШ І-ІІІст. 5 Чортківської ЗОШ 7 Другий дім – це сьома школа , Чортківська гімназія імені Маркіяна Шашкевича, Чортківська гімназія # 3 ім. Р. Ільяшенка.
Сподіваємось, що попереду у нас ще багато приємних спільних зустрічей і подій. Завжди раді вітати вас у ЧННІПБ ЗУНУ. Миру, перемоги, процвітання.

Історико-економічні дослідження 2023 «Українське підприємництво та українська ідентичність»

17 квітня 2023 р. студенти Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ЗУНУ прийняли участь у науковій конференції: Історико-економічні дослідження 2023 «Українське підприємництво та українська ідентичність», яка організована кафедрою теоретичної та прикладної економіки Університету економіки та права “КРОК”.
Метою даної конференції було оприлюднення результатів наукових студенських та викладацьких досліджень з актуальних для сучасної України проблем участі українських підприємців у формуванні української ідентичності у XIX-XXI століттях. Обговорення результатів благодійницької та державотворчої діяльності українських підприємців.
Студенти ЧННІПБ презентували результати своїх досліджень :
Посіда Ігор ” Роль українських торговців і підприємців, консолідованих у СУКІП (Союз українських купців і підприємців) у формуванні ідеології українського економічного націоналізму” (науковий керівник к.е.н., доц. Надія Кульчицька);
Мартинюк Максим “Економічні погляди Степана Бандери: аналіз основних соціально-політичних праць” (науковий керівник к.е.н., доц. Юлія Бугель );
Данилевич Вадим «Бізнес-імперія» українського підприємця Алчевського наприкінці XIX ст. та її вплив на розвиток українського Донбасу» (науковий керівник викладач Юлія Ковальчук );
Юлія Грабець «Митрополит Андрей Шептицький: від обітниці бідності до успішного підприємця» (науковий керівник к.е.н., доц. Наталія Домбровська );
Марцинів Христина “Бурмістр Людвік Носс: будівничий, меценат, підприємець, просвітитель (кінець ХІХ – початок ХХ ст.)” (науковий керівник к.е.н., доц. Галина Чекаловська ).
Конференція проходила на високому науково- теоретичному рівні, в дусі дискусій з поміркованою полемікою та великим зацікавленням як науковців, так і студентської молоді. Слід також відзначити дружню та відкриту атмосферу, яка панувала на конференції та створювала комфортні умови для обміну думками. Щиро дякуємо нашим колегам з кафедри теоретичної та прикладної економіки Університету економіки та права “КРОК”, зокрема, завідувачу кафедри д.е.н., проф. Радіоновій Ірині Федорівні за можливість долучитися до цікавої дискусії. Сподіваємося що ця конференція стане традиційною та дозволить розширити горизонти співпраці!
Ознайомитися із матеріалами конференції можна на платформі Університету економіки та права “КРОК” https://conf.krok.edu.ua/HRL/HERL2023

Чотиривимірний погляд на е-гроші

 Сьогодні у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ЗУНУ відбулась студентська конференція на тему “Чотиривимірний погляд на е-гроші”. Захід пройшов у цікавому форматі – фейл конференції. Згаданий формат є популярним у західних бізнесових колах та дає змогу окреслити певні помилки та неточності заданої тематики, тим самим передбачити ризики й усунути їх. Доповіді спікерів розкривали чотири погляди (законодавчий, цифровий, обліковий, психологічний) на електронні гроші й в кожній окреслювали певні фейли. Студенти Микола Маковецький, Микола Опиханий, Руслан Запухляк, Христина Королик, Анастасія Бабиніна цікаво й чітко презентували свої грунтовні дослідження. В продовжені пошуку фейлів свою думку висловили експерти: юридичний – Альона Ніяскіна, банківський – Іванна Данилишин Ivanka Danylyshyn, технологічний – Ольга Павелчак-Данилюк, психолог – Галина Чекаловська. Фахівці підкреслили актуальність цієї теми, навели практичні моменти своєї діяльності пов’язаної з е-грошами. Учасники активно обговорювали та долучались до дискусії. На завершення підсумки підвела директор ЧННІПБ ЗУНУ Кульчицька Надія, зазначивши, що ми з готовністю маємо підійти до існуючого динамічного прогресу у всіх сферах нашої життєдіяльності, адже сучасність вимагає від нас швидкого реагування на усі запити й тренди соціально-економічних вимірів існування особистості, не винятком є і е-гроші.
Подібні заходи спонукають діяти, аналізувати, оцінювати проблеми й питання, що постають перед нами сьогодні, сприяють пошуку нових ефективних кроків на шляху розвитку й ідентифікації суспільства. Дякуємо нашим креативним дослідникам за їх внесок у велику справу, нехай ідеї й надалі спонукають вас до дій і руху вперед до успіху. Вдячні експертам за приділений час та співпрацю, усім учасникам за активний дискус.
Модератори заходу: Наталя Костишин, Тетяна Яковець, Ольга Павелчак-Данилюк.
 

Науково-методичний семінар на тему «Школа духовно-національного відродження як освітній простір».

В Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ЗУНУ проводився науково-методичний семінар кандидатом педагогічних наук Гриців Тетяною Григорівною на тему «Школа духовно-національного відродження як освітній простір». Актуальність теми зумовлена глибокими перетвoреннями в Укрaїнi, які спричинені війною і стaвлять нoвi виклики дo освітнього прoцесу, де згідно держaвницьких запитів визріває необхідність підсилення освітнього простору націєтворчим компонентом. З огляду на це назріла необхідність впровадження національно спрямованої освітньої програми виховання високодуховної, всебічно розвинутої особистості на ґрунті духовного народознавчо-просвітницького потенціалу України з метою осмислення українською дитиною себе свідомим громадянином України з яскраво вираженими національною самосвідомістю та національно-культурною ідентичністю.

Важливим фактором є створення відповідної форми організації наукового знання, тобто цілісної теоретичної системи, зміст і структура якої була б збагачена соціально-культурною доктриною розвитку національної освіти і конкретизована психомистецькими технологіями навчання.

Досвід сучасних науковців, провідних педагогів та просвітителів минулого апелює до висновку щодо важливості пошуку раціональних шляхів забезпечення національної ідентифікації та комфортного входження дитини в культурно-освітній простір. В такому освітньому середовищі у зростаючої особистості формувалися б не лише знання, вміння та навички, але й система національних та морально-духовних цінностей.

Тому сьогодні на часі створення Школи національного відродження та введення в освітній процес національно спрямованої освітньої програми «Народознавство в дії», побудованої на основі народознавчого потенціалу українського народу, що ґрунтується на принципах народної педагогіки і виступає важливим націєтворчим чинником. Ця тема актуальна для студентів та магістрів зі спеціальності «Освітні педагогічні науки», які як майбутні управлінці освітніми закладами можуть долучатися до реалізації та впровадження в освітній простір народознавчого потенціалу України.

Перед науковою аудиторією інституту представлено розроблену «Концепцію національного відродження» та програму для початкової школи «Народознавство в дії», якій рішенням експертної комісії з педагогіки та методики початкової школи Державної наукової установи «Інституту модернізації змісту освіти» від 16.11.2022 року (протокол №5) надано гриф «Схвалено для використання в освітньому процесі», який зареєстрований у Каталозі надання грифів навчальній літературі та навчальним програмам за № 2.0130-2022 (автори Вонітова Н. Д. та Гриців Т. Г.). В ході розкриття теми демонструвалася презентація, де поетапно і доказово розкрита суть ідеї Школи духовно-національного відродження.

Круглий стіл “Сучасні виклики менеджменту в умовах діджіталізації економіки”

16 березня 2023 р. викладачі кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ЗУНУ Вербіцька І.І. та Гончар Г.П., разом з студентами груп МЕНмбч-21 та ФМСч-31 прийняли участь у круглому столі “Сучасні виклики менеджменту в умовах діджіталізації економіки”. Даний захід проведено у Західноукраїнському національному університеті на факультеті економіки та управління за ініціативи кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу. Особливо зацікавили такі теми, як розбудова смарт-міст, цифрові трансформації територіальних громад та цифрові технології в забезпечені якості і доступності адміністративних послуг. Дякуємо організаторам і доповідачам круглого столу за цікаві, пізнавальні виступи. Отримана інформація сприятиме повоєнному відновленню економіки нашої України. Разом до перемоги!

Виробнича практика

У студентів 4 курсу Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ЗУНУ триває виробнича практика. Частина студентів спеціальності “Фінанси, банківська справа та страхування” вивчають особливості здійснення митно-брокерської діяльності на ФОП “Лапан Г. С.” Практиканти мають змогу брати участь в оформленні митної документації, вивчати програмне забезпечення проведення операцій, засвоювати основні напрямки роботи брокера. Висловлюємо вдячність Геннадію Степановичу Лапану за те, що ділитесь власним багаторічним досвідом із майбутніми фахівцями. Сподіваємось на продовження співпраці.

209 річниця з дня народження Т.Г. Шевченка

Тарас Шевченко – наш пророк, геній, постать світового визнання. В цей день відзначаємо 209 річницю з Дня народження Кобзаря. В Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ЗУНУ відбувся захід “Палахкотить як свічка праведна душа Кобзаря”. Вірші, пісенні твори, мистецькі полотна – неоціненний спадок від Тараса Григоровича Шевченка, який і досі формує покоління, пророчить істину та зачіпає найпотаємніші струни душі. В непростий час війни слова Кобзаря підтримують дух і вказують на світле майбутнє для України. Невдовзі проротство видатного українського генія стане дійсністю:
І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син, і буде мати,
І будуть люди на землі».

 

Дуальне навчання

 Заняття молоді Центру з психологом та студентами 2 курсу спеціальності “Психологія”.
Теми занять в рамках дуальної освіти:
1. “Консультування як метод психологічного впливу на особистість”;
2. “Попереднє ознайомлення із психологічним станом реципієнтів;”
3. “Індивідуальне заняття з вибором методів психологічного впливу на подолання диструктивних функцій та станів пацієнтів”.

Дуальне навчання

В рамках дуального навчання студенти спеціальності “Фінанси, банківська справа та страхування” і “Облік та оподаткування” відвідали заклад громадського харчування ПАБ “Сова”, де відбулась цікава зустріч з керівником закладу Мазуренко Оксаною Миколаївною. В ході зустрічі ознайомились із специфікою фінансово-господарської діяльності закладу: оподаткування, ведення обліку, здійснення закупівель, організація роботи з персоналом. Оксана Миколаївна поділилась із студентами практичними аспектами ведення фінансового та управлінського обліку, переліком податків та форм звітності, здійснення фінансового аналізу й планування стратегії діяльності закладу. Студенти були вражені європейськими стандартами роботи ПАБ “Сова”:чіткість і детальність ведення обліку, високотехнологічність обладнання, процес закупівлі лише ліцензованої продукції, високі санітарні норми, пріорітетність командної роботи, новітні стандарти корпоративної етики. Під час воєнного стану заклад стабільно працює, сплачує податки, тим самим забезпечує підтримку наповнення бюджету. Дякуємо ПАБ “Сова” та особисто Оксані Миколаївній за змістовну, цікаву й пізнавальну зустріч, сподіваємось на продовження співпраці.

Захист магістерських робіт

Вітаємо магістрів, денної та заочної форми навчання, з успішним захистом кваліфікаційних робіт за спеціальностями “Фінанси, банківська справа та страхування”, “Психологія”. Державна екзаменаційна комісія відзначила актуальність представлених досліджень, їх вагомість та повноту. Бажаємо здобувачам освітнього ступеня “Магістр” сміливо втілювати власні проекти в реальність, удосконалюватись та наполегливо йти до мети. Успіху Вам та подальших досягнень.

 

Міжнародний день студента 2022

 В перід сьогоденних складних часів для усіх українців, найбільшим чином цінуємо прості життєві події, які об’єднують нас. В цей Міжнародний день студента у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ЗУНУ у колі освітянської родини, першокурсники отримали свої студентські квитки, а найактивніші – грамоти та подяки. Директор Надія Кульчицька висловила щирі побажання миру, добра й успіху студентській молоді. Надія Євстахівна зазначила, що незважаючи на те, як лютує ворог, залишає нас без світла і тепла, ми
демонструємо нашу єдність і незламність. Куратор групи першого курсу Тетяна Гриців привітала студентство словами настанов на розвиток і збереження культури й державності, а також виконала щемливу композицію про віру і світле майбутнє для нашої молоді. Студенти, в свою чергу, у це свято, передали частинку підтримки й любові воїнам ЗСУ у формі волонтерської допомоги (теплі речі, їжа, окопні свічки тощо).
Любі наші студенти, щиро вас вітаємо з святом! Віримо, що попереду світлі й вільні часи, в яких ви будете успішними й наполегливими, процвітати й розбудовувати Україну. Гордимось вами. Слава Україні!
 

День української писемності та мови

 9 листопада, в День української писемності та мови, у стінах Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу студенти разом з викладачами долучились до написання Всеукраїнського радіодиктанту Національної єдності-2022.
Авторкою цьогорічного тексту є українська письменниця та режисерка, членкиня Українського ПЕН Ірина Цілик, а читала його народна артистка, Герой України Ада Роговцева.
Рідна мова – це найважливіша основа, на ній зростає духовно і культурно кожен народ. Культура рідної мови зростає разом з національною свідомістю народу. Працюймо ж для розвитку цієї свідомості нашого народу.
 

Квест «Пізнай себе через чарівний світ психології»

  2 листопада 2022 року в Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ЗУНУ відбувся пізнавальний Квест «Пізнай себе через чарівний світ психології». Організаторами змагань виступили студенти, що навчаються на спеціальності Психологія та викладачі інституту.
П’ять команд – учасниць квесту – змагалися за перемогу . Щоб впоратися із запропонованими завданнями, необхідно було продемонструвати як набуті знання та вміння, так і творчі здібності, кмітливість, вміння злагоджено працювати в команді.
Квест включав 7 локацій: Цікава психогеометрія, Безмовна поведінка людини (вчимося комунікувати між собою), Розвиваємо увагу, Вивчаємо світ інтелекту, Розгадуємо таємниці мозку, Анатомія пам’яті, Шлях до себе, на яких команди виконували різні завдання – визначали терміни, розв’язували психологічні задачі, проходили тести. Також були завдання на ерудицію та творче мислення. Попри вирування емоцій, команди діяли злагоджено та оперативно.
Такі тематичні заходи, сповнені незабутніх вражень для пізнання світу та самопізнання, вже давно є традиційними в нашому закладі вищої освіти й суттєво сприяють формуванню в майбутніх фахівців професійних та особистісних якостей.
 

Науково-методичний семінар на тему: “Дистанційне навчання: виклики, перспективи, можливості”

 Відбувся науково-методичний семінар на тему: “Дистанційне навчання: виклики, перспективи, можливості”. Спікер канд.екон.наук, доцент Інна Вербіцька навела сучасні системи дистанційного навчання й окреслила можливі напрямки взаємодії викладача та студента. Інна Ігорівна зосередила увагу на певних перевагах дистанційного навчання (навчання великої кількості осіб, підвищення якості освіти, створення єдиного освітнього середовища). Дистанційна форма навчання уже є невід’ємною складовою освітнього процесу сьогодення, тому необхідним є постійне оновлення її елементів з метою дотримання відповідних вимог підготовки фахівців у закладах вищої освіти. Професорсько-викладацький склад ЧННІПБ ЗУНУ активно долучився до обговорення окресленої теми семінару, проаналізували конкретні засоби й інструменти дистанційного навчання, які застосовуються під час онлайн занять. В результаті проведеного семінару затверджено перелік найрезультативніших методик й рекомендовано їх до застосування викладачами на парах з використання платформи Zoom та Moodle.

Тренінг на тему: «Збереження та зміцнення психологічного здоров’я»

Як важливо у цей нелегкий час не втратити контроль над собою та забезпечити гармонійну взаємодію з навколишнім світом. Адже психологічно здорова людина, це людина творча, життєрадісна, весела, відкрита, пізнає світ і себе не тільки розумом, а й почуттями, інтуїцією, приймає себе і визнає цінність та унікальність оточуючих її людей, вміє брати відповідальність за своє життя, саму себе, наповнювати своє життя сенсом.
Психологічне здоров’я є необхідною умовою повноцінного розвитку людини. Відтак, сьогодні у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ЗУНУ відбувся тренінг на тему: «Збереження та зміцнення психологічного здоров’я».
Тренерами на даному заході були студенти другого курсу: Вусата Наталія, Мельник Аліна та Смикалюк Василь. Вони чітко та впевнено відкривали секрети гармонії внутрішнього світу й зовнішніх успіхів особистості за допомогою різноманітних вправ та інформаційних повідомлень. У свою чергу, учасники тренінгу активно, щиро та чесно відповідали на всі запитання та на позитиві виконували визначені тренерами вправи. З великим ентузіазмом учасники віднеслись до арттерапевтичної вправи «Рецепт здоров’я». Таким чином, на тренінгу були визначені основні властивості благополучних і здорових людей: оптимізм, емоційний спокій, вміння радіти, самодостатність, уміння адаптуватися до сприятливих і несприятливих ситуацій. Розуміємо, що збереження свого психологічного здоров’я є запорукою адекватного функціонування психіки, що, у свою чергу, забезпечує гармонійну взаємодію особистості з навколишнім світом.
Сподіваємось на подальші цікаві та розвиваючі зустрічі-тренінги!

“Ген українців”

 230 день повномасштабного вторгнення росії-агресора на територію суверенної України. Зміни, що відбулись із нами – безповоротні, але ми незламно стоїмо на стороні добра і гідності. В цей нелегкий час об’єднуємось міцніше і кожна наша зустріч єднає ще більше. Сьогодні викладачі та студенти ЧННІПБ ЗУНУ й усі бажаючі зустрілись з головою Тернопільської обласної ради Михайло Головко, який впевнено спрямовує увесь потенціал на підтримку національного духу та сили в протистоянні з ворогом. Також, з презентацією проекту “Ген українців”, Чортківський навчально-науковий інститут підприємництва і бізнесу ЗУНУ відвідала Ірина Фаріон – українська мовознавиця, педагог, науковець, політик, громадська діячка. Ірина Дмитрівна емоційно і натхненно розповіла про вагомий вклад нескорених уродженців Тернопільщини в становленні Незалежності України. Постаті, які своїм життям довели, що українці – нація сили, єдності й ніхто не має права посягати на цілісність їх країни. В ці часи війни, масованих ракетних обстрілів, ще більшою мірою окреслюється міць українського народу – український ген, що сформувався історично, є непереможним. Дякуємо Ірині Фаріон за її велику справу, за чудову й змістовну зустріч, яка запалила серця всіх присутніх, за прославляння національної ідеї.
Цей захід вібувся за сприяння Калакайло Іван – керівника Чортківської районної партійної організації “Свобода” та Віталій Ціхоцький – радника голови Тернопільської обласної ради. З завершальним словом до присутніх звернулась директорка ЧННІПБ ЗУНУ Кульчицька Надія, яка відзначила значну роль кожного із нас в боротьбі з ворогом, хоч ми і виснажені емоційно, але не здамось і вистоїмо, а такі зустрічі надихають, підсилюють впевненість у Перемогу.
Цінуємо кожну таку розмову, разом йдемо до Перемоги, вкотре доводячи усьому світу, що Україна героїчна і нескорена!ї
 

Вітаємо!

Незламність, гордість, єдність – якості, які описують наш стан у цей час, коли ми міцні як ніколи. І вклад кожного у Перемогу є безцінним. Освіта – фундамент становлення та розвитку, ідейності й процвітання. З нагоди минувшого дня працівника освіти, сьогодні у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ЗУНУ голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко нагородив грамотою директорку ЧННІПБ ЗУНУ, канд.екон.наук Кульчицька Надія за багаторічну сумлінну працю й високий професіоналізм. Щиро вітаємо Надію Євстахіївну з отриманням відзнаки, бажаємо подальшого натхнення, нових наукових ідей, наснаги в освітянській роботі. Нехай і надалі усі Ваші зусилля прославляють українську науку і освіту та наближають Україну до тріумфальної Перемоги!

Вітаємо з першістю у Всеукраїнському творчому марафоні «ДО ДНЯ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ»

  Сучасний світ – це постійні можливості, випробування, удосконалення, духовні та професійні пошуки.
Наш час дає можливість підвищення своєї ефективності до організації власного життя. Визначити правильні пріоритети в досягненні успіху, внести зміни в кожний аспект нашого життя – це завдання кожної людини, а особливо молодого покоління. Випробувати свій талант, здібності допомагають різні конкурси і марафони. Наші талановиті здобувачі освіти не стоять осторонь таких можливостей. І це засвідчують результати і досягнення. За підсумками третього Всеукраїнського творчого марафону «ДО ДНЯ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ» у номінації «Вокальне мистецтво» переможницею стала студентка 2 курсу, групи ЖПРч-21, Катерина Задоровська, яка отримала 1 місце.
Не стоять осторонь і наші викладачі, які показують гідний приклад здобувачам освіти. У номінації «Художнє читання» перемогу 1 місце здобула викладач, кандидат філологічних наук, Наталія Миронівна Карач.
Щиро вітаємо наших талановитих переможців і пишаємось їх досягненнями. Бажаємо високих злетів і нових перемог.

Герої не вмирають!

Загинули у важких боях за Україну Едуард Тібекін та Назар Махневич…
Колектив та студенство Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ЗУНУ глибоко сумує з приводу загибелі у боях за Україну випускника 2019 р. Тібекіна Едуарда Петровича та випускника 2015 р. Махневича Назара Ярославовича.
Невимовна біль і смуток огортає наші душі…з життя пішли відважні захисники, які пожертвували усім заради нас, заради України…
Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким воїнів, розділяємо Ваше горе…
В наших серцях завжди житеме вдячність за їх відданість та незламність.
Герої не вмирають!

Участь викладачів у міжнародній конференції

 Викладачі кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ЗУНУ Юлія Ковальчук та Галина Чекаловська взяли участь у VII. INTERNATIONAL EUROPEAN CONFERENCE on SOCIAL SCIENCES (Antalya, Türkiye), яка була організована Міжнародним євразійським конгресом з наукових досліджень і сучасних розробок. На конференції було детально розглянуто широке коло питань у галузях соціальних наук, охорони здоров’я, образотворчого мистецтва, бізнес-наук та економіки, історії-географії, науки, математики, техніки та наук про здоров’я.
Сьогодні в усьому світі спостерігається психічне напруження в суспільстві, пов’язане з пандемією коронавірусу, ми, українці, поряд з цим потерпаємо від повномасштабної війни з росією. Виступаючі привернули увагу світу до військової агресії росії проти України, презентувавши дослідження «ГАРМОНІЗАЦІЯ ПСИХОЛОГІЧНОГО ЗДОРОВ’Я ОСОБИСТОСТІ В УМОВАХ ПСИХІЧНОГО НАПРУЖЕННЯ».

Дуальна освіта

 В рамках дуальної освіти 4 лютого 2022 р. на платформі zoom відбулась онлайн зустріч студентів 2 та 3 курсів освітньої програми “Фінанси, банківська справа і страхування” з директоркою АТ “Кредобанк” в м.Тернопіль Світлана Хорощак , яка також є випускницею першого випуску Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу. Студентів було ознайомлено з основними видами діяльності та топ продуктами АТ “Кредобанк”. Особливо студентів зацікавили питання щодо іпотечного кредитування, зокрема, в рамках програми Доступне житло під 7 %, де Кредобанк є лідером з кількості виданих кредитів. Також висвітлено переваги топ продукту банку – Правильної картки та управління власними коштами через онлайн-банкінг від KredoBank. У ході зустрічі Світлана Іванівна поділилась досвідом роботи та розповіла, які необхідно мати знання та компетенції, для роботи в банківській сфері.
Висловлюємо щиру подяку щодо проведення zoom-зустрічі директорці АТ “Кредобанк” в м. Тернопіль Світлані Хорощак, сподіваємось на подальшу плідну співпрацю та бажаємо успіхів у роботі.
Модератори заходу к.е.н., доцент Галина Гончар та к.т.н. Оля Данилюк
 

Науково-методичний семінар на тему: «Використання інноваційних технологій в науково-методичному процесі»

 У Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ЗУНУ відбувся онлайн науково-методичний семінар на тему: «Використання інноваційних технологій в науково-методичному процесі» спікером виступила доцент кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін Ліда Семчишин .Розпочала семінар завідувач кафедри доцент Люда Дерманська Ляшок .
Розглядали питання використання інноваційних технологій в навчально-науковому процесі, проаналізували ресурси, які ефективно застосовують при підготовці до різних видів завдань: створення QR – кодів, скриншотів, а найбільшу увагу приділили програмному ресурсу Canva. Викладачі кафедри активно включалися в дискусію, задавали питання та коментарі.
За підсумками науково-методичного семінару опрацьовано шляхи вирішення виявлених проблемних питань та пропозиції щодо підвищення ефективності їх використання, а також впровадження в подальшу навчально-наукову діяльність.

Захисти кваліфікаційних робіт на здобуття освітнього ступеня “Магістр”

В Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ЗУНУ завершились захисти кваліфікаційних робіт на здобуття освітнього ступеня “Магістр” за спеціальностями: “Фінанси, банківська справа та страхування”, “Облік та оподаткування” й “Освітні та педагогічні науки”. Здобувачі представили результати досліджень актуальних тем сьогодення. Державна екзаменаційна комісія відзначила високий рівень вагомості піднятої проблематики та перспективність запропонованих рішень її розв’язання. Вітаємо наших магістрів з успішним захистом, бажаємо не зупинятись й зростати професійно, інтелектуально, духовно. Щасливого сьогодні, впевненості у майбутньому, радості від того, що робите. Вітаємо!!!

 

ВІТАЄМО!!!

 Вітаємо завідувача кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін, к.е.н., доцента Людмилу Дерманську з отримання грамоти Управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації за вагомі здобутки у розвитку освіти і науки, підготовку висококваліфікованих кадрів для національної економіки України, зміцнення міжнародного авторитету закладу вищої освіти та з нагоди 55-річчя утворення університету. Пишаємось Вами та бажаємо подальших досягнень.

Голодомор…

 В Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ЗУНУ, у бібліотеці студенти мали змогу осмислити трагічні події Голодомору, гортаючи історичні книги й наочно відчути увесь біль і смуток тих часів. Пам’ять – нескінченна книга, в якій записане все життя країни. Багато сторінок вписано кривавими кольорами.
Чорне вороння зграями ширяло над селами, заціпенілими в тяжкому смертельному сні 1933 року.
І стояла вона , осліплена від горя ,обдерта ,сива , напівблаженна ,мукою підпирала небо ,мати – Україна ,на велетенському хресті розіп’ята.
88 років тому нам хотіли винести вирок смерті.
88 років тому мільйони невинних людей були без жалю винищені Голодомором. Похоронним дзвоном по нашій землі прокотилася страшна чума.
Вклоняємось всім , хто жив у ці страшні роки.
Нехай полум’я свічки єднає нас у молитві , береже і передає з покоління в покоління пам’ять про одну з найжахливіших трагедій людства – Голодомор – геноцид українського народу.

18 листопада – Всесвітній День Філософії

 Цього року 18 листопада святкують Всесвітній День Філософії. З цієї нагоди у Чортківський навчально-науковий інститут підприємництва і бізнесу ЗУНУ відбувся міждисциплінарний вебінар: «Філософія – основа кожної науки». Захід розпочався із привітального слова директора закладу Надії Кульчицької, яка відзначила значущість філософії для підготовки молодого покоління, що допомагає формувати вміння бачити проблеми, правильно їх визначати, знаходити вирішення. Під час вебінару студенти 1-3 курсів ознайомили усіх учасників із впливом філософії на певні науки. Виявлення процесу закономірності математичної науки у світогляді буття й її реалізації в соціумі розкрила студентка першого курсу Королик Христина. Спікер Марцинів Христина (студентка 2 курсу) привернула увагу учасників до однієї із систем світобудови – обліку, що знаходиться під значним впливом основних законів діалектики. Проблему раціонального ставлення до грошей та ефективного оперування ними порушила студентка 3 курсу Григорчук Руслана. Баранівська Анастасія (студентка 2 курсу) довела два основні положення психософії. Спікер, студентка 2 курсу, Келець Каріна зупинилася на основних моментах філософії та психології гармонійного життя людини й запропонувала усім ряд порад. Підведення підсумків вебінару здійснила завідувач кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін Людмила Дерманська, яка подякувала усім учасникам за виявлену активність до теми вебінару та побажала учасникам творчих досягнень і гармонії у всіх етапах їхнього життя.

Квест 2021

  Студенти Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ЗУНУ пройшли квест містом “Загадки Чорткова: економічні, культурні, історичні”. Поєднавшись у три команди першого курсу, другого курсу та старшокурсників, студенти ринули у цікаву подорож по 11 локаціях: Центр культурних послуг ім. К. Рубчакової Центр культури , Чортківський районний суд, Чортківський місцевий центр з надання БВПД, Відділення Райффайзен Банк, Публічна бібліотека Чортківської міської ради, Чортківська районна філія Тернопільського обласного центру зайнятості, Домініканський костел св. Станіслава, Центр надання адміністративних послуг , Чортківська державна податкова інспекція, Чортківський районний військовий комісаріат. Основні правила квесту полягали у виконанні завдання за 5 хвилин, якщо ж учасники помилялись, затримувались на штрафні 10 хвилин, впродовж яких, представники локацій розповідали про свою організацію та її роль у місті. Кожна команда розпізнавалась за кольором та, отримавши пазл на кожній локації, складали зображення рідного Інституту, що стало перепусткою при фініші. Різноманітні завдання, чіткі запитання – все це з легкістю далось під силу. Переможцями стали учасники команди: першого курсу, з чим сердечно їх вітаємо. Кінцевою локацією став Чортківський замок, де відбулось вручення студентських квитків. Також капітани команд поділились своїми враженнями від квесту, пригадали найлегші й найважчі завдання. Нагородженням призами та дружнім чаюванням під улюблену музику завершився цей день. Усіх учасників та повноправних носіїв важливого статусу “Студент” щиро вітаємо, нехай будь-який життєвий квест дається вам з легкістю, буде цікавим та приносить задоволення. Висловлюємо щиру вдячність усім організаціям, які радо погодились бути у ролі локацій, за їх креативність та небайдужість.

З професійним святом, освітяни!

 Напередодні професійного свята – Дня працівника освіти в Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ЗУНУ відбувся святковий концерт.
Бути педагогом – це справжнє мистецтво, обране за покликом серця, наполеглива, чесна, натхненна праця, що збагачує світ мудрістю, знаннями, милосердям і людяністю. Щира подяка вам за постійну самопожертву і щоденну самовіддачу, благородну любов і турботу, віддане служіння улюбленій справі, терпіння, мудрість, наполегливість і високий професіоналізм.
Вітаючи зі святом, від щирого серця бажаємо кожному з Вас міцного здоров’я на довгі літа, щастя, благополуччя, невичерпної наснаги, Божої благодаті, миру, любові та злагоди!

Науково-методичний семінар

  Питання вектору розвитку вищої освіти в Україні на найближче майбутнє цікавить кожного, хто дотичний до освітнього процесу. Саме це питання стало стрижневим під час методичного семінару, що відбувся 30 вересня у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу. Спікер, к е.н., доцент Наталя Костишин , висвітлила концептуальні засади розвитку закладів вищої освіти (ЗВО), опираючись на нормативний документ МОН – “Стратегію розвитку вищої освіти в Україні на 2021-2031роки”. Вона звернула увагу на систематизацію актуальних проблем системи вищої освіти, а також на основні тенденції й світові тренди її розвитку, зокрема: глобалізацію, цифровізацію та старіння населення. Особливої уваги було приділено інституціям, компетентностям та професіям майбутнього, що пов’язані із забезпеченням життя та здоров’я людини (фахівець з робототехніки, з 3D-друку, аналітик даних, розробник технологій блокчейнз, цифровий лінгвіст, екоаналітик у будівництві, ІТ-лікар, біоінформатик, нейропсихолог, тощо). Доповідачка завершила свій виступ демонстрацією концептуальної моделі вищої освіти, в основі якої покладено кібернетичний принцип необхідного розмаїття, що як результат виокремить такі види ЗВО, як дослідницькі університети, ЗВО галузевого спрямування та віртуальні університети.

Європейський день мов

 Європейський день мов – свято, організоване Радою Європи за підтримки Європейського Союзу у 2001 р. та відзначається щорічно 26 вересня.
З нагоди цієї події у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ЗУНУ відбулася онлайн зустріч з дипломатом закордонних справ з Словенії Nina Mirosavljevic,Diplomat, Ministry of Foreign Affairs of Slovenia з метою стимулювання студентів до вивчення мов, їх опанування впродовж життя для особистісного і професійного розвитку.Nina Mirosavljevic зазначила,що знання іноземних мов сприяє досягненню взаєморозуміння і бажаного результату міжкультурної комунікації на міждержавному рівні, а також у процесі особистісного спілкування представників різних культр.
 

Виставка живопису «РІЗНОБАРВ‘Я: квіти і люди»чортківської художниці Соломії Фльорків

 Студенти Чортківського навчально-наукового підприємництва і бізнесу ЗУНУ не тільки навчаються, але й з користю проводять вільний час.
Нещодавно студенти відвідати виставку живопису «РІЗНОБАРВ‘Я: квіти і люди»чортківської художниці Соломії Фльорків. Картини художниці охоплюють різноманітні теми сьогодення та філософські пошуки сенсу буття.
Студенти мали можливість зачаруватися картинами молодої художниці, отримати насолоду від полотен мисткині і поділитися своїми враженнями, думками від побаченого.
 

Foreign Languages Club

 В Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ЗУНУ діє “Foreign Languages Club”, де студенти можуть покращити свій рівень володіння іноземними мовами на безкоштовній основі в нетрадиційному форматі за новими методиками.
Пріоритетним напрямком діяльності “Foreign Languages Club” є додаткове вивчення іноземних мов, що дає гарну можливість поглибити свої знання.
Студенти під час додаткових занять працюють над граматикою, лексикою, читанням, аудіюванням, письмом, а також моделюють ситуації та займаються розмовною практикою іноземних мов,
переглядають відео та фільми.
Welcome to Our Foreign Languages Club!!!!!

10 ВЕРЕСНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗАПОБІГАННЯ САМОГУБСТВАМ

 Студенти Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ЗУНУ, які навчаються за спеціальністю Психологія, долучилися до “Місяця психічного здоров’я”, до флешмобу організованого проєктом Психічне здоров’я для України (MH4U) разом з національною гарячою лінією з питань профілактики самогубств та підтримки психічного здоров’я Lifeline Ukraine (📱Лінія запобігання самогубствам 7333).

День знань 2021

Початок нового навчального року в Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ЗУНУ – це гарний настрій, нові очікування та починання. З вітальним словом звернулась директорка Надія Кульчицька, побажавши студентам плідного навчання, цікавих подій, незабутніх вражень, викладачам – нових досягнень, наукових ідей та їх реалізації. Завідувач кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін розповіла про важливі пріорітети закладу вищої освіти та організаційні моменти навчального процесу. Найочікуванішим це свято стало для першокурсників, які розпочали новий етап свого життя. Із першого дня вони проявили свою активність, подарувавши чудовий пісенний виступ.
Вітаємо вас дорогі першокурсники та усе студентство. Нехай всі ваші мудрі починання досягають максимального результату. Дійте, будьте наполегливі, використовуйте кожен шанс стати кращим. За вами майбутнє і ми віримо у ваші сили. Вперед до успіху!
 

Всесвітній День розповсюдження знань про аутизм

 Аутизм: «Люди дощу» -хто вони?
Щорічно 2 квітня відзначається Всесвітній День розповсюдження знань про аутизм. Цей день встановлений Генеральною асамблеєю ООН 18 грудня 2007 р. (резолюція №A/RES/62/139)
Мета цього дня – інформувати суспільство про проблеми аутичних дітей, наголосити про необхідність допомагати людям, що страждають від невиліковного захворювання та підвищувати рівень їх життя. З кожним роком кількість осіб з аутизмом катастрофічно збільшується, аутизм не знає расових, національних або соціальних меж.
На сьогодні аутизм зустрічається частіше, ніж сліпота і глухота разом узяті. Тому аутизм названо епідемією ХХІ сторіччя, одним із загрозливих діагнозів, так само, як СНІД, цукровий діабет та рак.
В Україні про аутизм лише нещодавно почали говорити на загальносуспільному рівні. Лише два десятиліття тому аутизм був таємничим і мало вивченим захворюванням, яке, зазвичай, асоціювалося з фільмом “Людина дощу” і савантизмом (синдром саванта). Цей діагноз ставили в середньому одній дитині з п’яти тисяч.
Зі зростанням кількості випадків й активним поширенням інформації про захворювання, значно посилилося й дослідження аутизму. Крок за кроком, ми все краще розуміємо, що собою являє цей складний розлад. Тепер ми знаємо, що, крім аутизму, існує цілий спектр аутистичних розладів, які мають різні причини і проявляютсья по-різному. Нам відомо, що аутизм можуть викликати як генетичні порушення, так і екологічні фактори
Найвідомішим символом Дня є стрічка із зображенням різнокольорових частинок пазла, яку громадські організації, що присвячують свою діяльність цій проблемі, закликають одягати 2 квітня.
Аутизм – це не вирок, це всього лише діагноз, своєчасне визначення якого в більшості випадків допомагає вчасно розпочати процеси реабілітації і адаптації.
Квітень – це не тільки місяць поширення інформації про аутизм, а ще й гарна можливість продемонструвати очевидний прогрес, зроблений дослідниками, і важливість такого успіху для подальшої серйозної роботи вчених у цьому напрямку.
Студенти Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ЗУНУ, які навчаються за спеціальністю “Психологія” долучились до місцевих заходів Всесвітнього Дня розповсюдження знань про аутизм.
Автор допису студентка 3-го курсу спеціальності “Психологія” – Юлія Пушкаренко.

Наші психологи в дії!

Студенти Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу Західноукраїнського національного університету, навіть під час карантину, вміло поєднують дистанційне навчання з роботою за омріяною спеціальністю – «Психологія».
Вони чітко і організовано, відповідально і професійно планують свій робочий день, щоб зустрітися з дітками, провести заняття та подарувати їм моменти радості та щастя від їхніх досягнень. Тож бажаємо вам, шановні наші студенти, бути завжди творчими, інноваційними, адже у вихованні та навчанні не має й не може бути готового рецепту чи заздалегідь правильної відповіді.
А ще бажаємо вдумливого та неспішного спостереження за оточуючим вас світом! Уважних спостережень і результативних міркувань, які якісно поліпшать ваше життя взагалі та професійне зокрема!

Поетично зустріли весну.

 Поезія – це ще один спосіб існування й самовираження. Це можливість висловити свої почуття і переживання та донести їх до інших. Поезія може змінити саму людину, якщо людина прагне до цього, то завдяки поезії стає чутливішою, добрішою, відкритішою для світу.
Викладач філологічних дисциплін Карач Н.М. Чортківського навчально-наукового інституту підприємства і бізнесу ЗУНУ організувала та провела поетичний вечір, літературні посиденьки – «Жінка – це вічний біль і вічна втіха» . Формат зустрічі був досить цікавим та нестандартним. Учасники, викладачі та студенти першого курсу, розмістилися за круглим столом зі збірочками поезій різних поетів і налаштувалися на мистецьку душевну нотку. У залі лунали поетичні рядки відомих українських митців слова: Ліни Костенко, Дмитра Павличка, Лесі Українки, Василя Симоненка та інших. На завершення заходу за чашечкою смачної кави з солодкими смаколиками від

Крамниця “Випічка”

учасники обговорювали почуті поетичні твори. Багато з поезій були присвяченими весні та жінці, адже із пробудженням природи приходить до нас перше весняне свято — Міжнародний жіночий день.

Напередодні свята жінок, зичимо, щоб у кожній жіночій долі, було сонячно і затишно. Нехай надійною опорою для Вас буде родина, яка, немов весняне деревце, квітує і проростає новими пагінцями. Міцного здоров’я Вам та Божого благословення у всьому, дорогі Берегині українського роду!
 

Вітаємо!

Колектив Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ЗУНУ вітає кандидата економічних наук Оксана Чижишин з присвоєнням вченого звання “Доцент”. Шановна Оксано Ігорівно, нехай це вагоме досягнення надихає Вас на подальші успіхи і перемоги. Бажаємо Вам натхнення, наполегливості та креативу на науковому шляху. Нехай плани з легкістю реалізовуються, а професійне та особисте життя буде щасливим.

Брифінг з податківцями в рамках дуальної освіти

В рамках дуального навчання, студенти спеціальності “Облік та оподаткування” Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу провели цікаву та динамічну zoom-зустріч “Брифінг з податківцями”. Формат заходу передбачав два етапи. Розпочали з демонстрації студентами підсумків досліджень окремих суб’єктів економічної системи регіону, особливостей обліку та оподаткування ФОП, державного підприємства, закладів освіти, промислового підприємства, ОТГ, тощо. В продовження зустрічі відбувся брифінг Чайківської Оксани Вікторівни – начальника Чортківського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок ГУ ДПС у Тернопільській області. Оксана Вікторівна окреслали основні зміни та нюанси податкового законодавства щодо функціонування суб’єктів господарювання та надала розлогі відповіді на запитання від студентського та викладацького активу.
Захід підкреслив важливість поєднання теоретичних знань з практичною обізнаністю. Щиро дякуємо начальнику Чортківської ДПІ Головно