На сайте wordpress-zone.ru вы можете скачать wordpress шаблоны и другие расширения.

All articles in Без категорії

Науково-методичний семінар

 Нещодавно відбувся черговий методичний семінар “Бізнес-освіта 3.0: вимоги, тренди, перспективи”, підготовлений викладачами Наталя Костишин та Оля Данилюк Доповідачі звернули увагу на сучасні вимоги до … More Науково-методичний семінар

Науково-методичний семінар

Профессорско-викладацький склад Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ на шляху підвищення якості освіти обговорили ефективність інтеграції навчального процесу у … More Науково-методичний семінар

День самоврядування в ЧННІПБ ТНЕУ

Щоденно ми намагаємось заповнити студентське життя соціально-корисними справами, духовним багатством і позитивними емоційними враженнями.Один із них – День Самоврядування приурочений … More День самоврядування в ЧННІПБ ТНЕУ

Налагоджено нові напрями міжнародної співпраці

У Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбулась зустріч міжнародного рівня. В напрямку налагодження співпраці з індійською стороною директор … More Налагоджено нові напрями міжнародної співпраці

Чортківський навчально-науковий інститут підприємництва і бізнесу ТНЕУ запрошує на навчання!

У рамках здійснення профорієнтаційної роботи в.о. директора Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ Кульчицька Н.Є. відвідала Бучацький коледж Пдату … More Чортківський навчально-науковий інститут підприємництва і бізнесу ТНЕУ запрошує на навчання!

Фотовиставка «Чортків через фотооб’єктив: минуле та сучасне»

 Пріоритетом при побудові навчально-виховного процесу в Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ є формування цілісної особистості  – високопрофесійного фахівця  … More Фотовиставка «Чортків через фотооб’єктив: минуле та сучасне»

Вітаємо з першістю у Всеукраїнському творчому марафоні «ДО ДНЯ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ»

  Сучасний світ – це постійні можливості, випробування, удосконалення, духовні та професійні пошуки.
Наш час дає можливість підвищення своєї ефективності до організації власного життя. Визначити правильні пріоритети в досягненні успіху, внести зміни в кожний аспект нашого життя – це завдання кожної людини, а особливо молодого покоління. Випробувати свій талант, здібності допомагають різні конкурси і марафони. Наші талановиті здобувачі освіти не стоять осторонь таких можливостей. І це засвідчують результати і досягнення. За підсумками третього Всеукраїнського творчого марафону «ДО ДНЯ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ» у номінації «Вокальне мистецтво» переможницею стала студентка 2 курсу, групи ЖПРч-21, Катерина Задоровська, яка отримала 1 місце.
Не стоять осторонь і наші викладачі, які показують гідний приклад здобувачам освіти. У номінації «Художнє читання» перемогу 1 місце здобула викладач, кандидат філологічних наук, Наталія Миронівна Карач.
Щиро вітаємо наших талановитих переможців і пишаємось їх досягненнями. Бажаємо високих злетів і нових перемог.

Герої не вмирають!

Загинули у важких боях за Україну Едуард Тібекін та Назар Махневич…
Колектив та студенство Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ЗУНУ глибоко сумує з приводу загибелі у боях за Україну випускника 2019 р. Тібекіна Едуарда Петровича та випускника 2015 р. Махневича Назара Ярославовича.
Невимовна біль і смуток огортає наші душі…з життя пішли відважні захисники, які пожертвували усім заради нас, заради України…
Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким воїнів, розділяємо Ваше горе…
В наших серцях завжди житеме вдячність за їх відданість та незламність.
Герої не вмирають!

Участь викладачів у міжнародній конференції

 Викладачі кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ЗУНУ Юлія Ковальчук та Галина Чекаловська взяли участь у VII. INTERNATIONAL EUROPEAN CONFERENCE on SOCIAL SCIENCES (Antalya, Türkiye), яка була організована Міжнародним євразійським конгресом з наукових досліджень і сучасних розробок. На конференції було детально розглянуто широке коло питань у галузях соціальних наук, охорони здоров’я, образотворчого мистецтва, бізнес-наук та економіки, історії-географії, науки, математики, техніки та наук про здоров’я.
Сьогодні в усьому світі спостерігається психічне напруження в суспільстві, пов’язане з пандемією коронавірусу, ми, українці, поряд з цим потерпаємо від повномасштабної війни з росією. Виступаючі привернули увагу світу до військової агресії росії проти України, презентувавши дослідження «ГАРМОНІЗАЦІЯ ПСИХОЛОГІЧНОГО ЗДОРОВ’Я ОСОБИСТОСТІ В УМОВАХ ПСИХІЧНОГО НАПРУЖЕННЯ».

Дуальна освіта

 В рамках дуальної освіти 4 лютого 2022 р. на платформі zoom відбулась онлайн зустріч студентів 2 та 3 курсів освітньої програми “Фінанси, банківська справа і страхування” з директоркою АТ “Кредобанк” в м.Тернопіль Світлана Хорощак , яка також є випускницею першого випуску Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу. Студентів було ознайомлено з основними видами діяльності та топ продуктами АТ “Кредобанк”. Особливо студентів зацікавили питання щодо іпотечного кредитування, зокрема, в рамках програми Доступне житло під 7 %, де Кредобанк є лідером з кількості виданих кредитів. Також висвітлено переваги топ продукту банку – Правильної картки та управління власними коштами через онлайн-банкінг від KredoBank. У ході зустрічі Світлана Іванівна поділилась досвідом роботи та розповіла, які необхідно мати знання та компетенції, для роботи в банківській сфері.
Висловлюємо щиру подяку щодо проведення zoom-зустрічі директорці АТ “Кредобанк” в м. Тернопіль Світлані Хорощак, сподіваємось на подальшу плідну співпрацю та бажаємо успіхів у роботі.
Модератори заходу к.е.н., доцент Галина Гончар та к.т.н. Оля Данилюк
 

Науково-методичний семінар на тему: «Використання інноваційних технологій в науково-методичному процесі»

 У Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ЗУНУ відбувся онлайн науково-методичний семінар на тему: «Використання інноваційних технологій в науково-методичному процесі» спікером виступила доцент кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін Ліда Семчишин .Розпочала семінар завідувач кафедри доцент Люда Дерманська Ляшок .
Розглядали питання використання інноваційних технологій в навчально-науковому процесі, проаналізували ресурси, які ефективно застосовують при підготовці до різних видів завдань: створення QR – кодів, скриншотів, а найбільшу увагу приділили програмному ресурсу Canva. Викладачі кафедри активно включалися в дискусію, задавали питання та коментарі.
За підсумками науково-методичного семінару опрацьовано шляхи вирішення виявлених проблемних питань та пропозиції щодо підвищення ефективності їх використання, а також впровадження в подальшу навчально-наукову діяльність.

Захисти кваліфікаційних робіт на здобуття освітнього ступеня “Магістр”

В Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ЗУНУ завершились захисти кваліфікаційних робіт на здобуття освітнього ступеня “Магістр” за спеціальностями: “Фінанси, банківська справа та страхування”, “Облік та оподаткування” й “Освітні та педагогічні науки”. Здобувачі представили результати досліджень актуальних тем сьогодення. Державна екзаменаційна комісія відзначила високий рівень вагомості піднятої проблематики та перспективність запропонованих рішень її розв’язання. Вітаємо наших магістрів з успішним захистом, бажаємо не зупинятись й зростати професійно, інтелектуально, духовно. Щасливого сьогодні, впевненості у майбутньому, радості від того, що робите. Вітаємо!!!

 

ВІТАЄМО!!!

 Вітаємо завідувача кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін, к.е.н., доцента Людмилу Дерманську з отримання грамоти Управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації за вагомі здобутки у розвитку освіти і науки, підготовку висококваліфікованих кадрів для національної економіки України, зміцнення міжнародного авторитету закладу вищої освіти та з нагоди 55-річчя утворення університету. Пишаємось Вами та бажаємо подальших досягнень.

Голодомор…

 В Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ЗУНУ, у бібліотеці студенти мали змогу осмислити трагічні події Голодомору, гортаючи історичні книги й наочно відчути увесь біль і смуток тих часів. Пам’ять – нескінченна книга, в якій записане все життя країни. Багато сторінок вписано кривавими кольорами.
Чорне вороння зграями ширяло над селами, заціпенілими в тяжкому смертельному сні 1933 року.
І стояла вона , осліплена від горя ,обдерта ,сива , напівблаженна ,мукою підпирала небо ,мати – Україна ,на велетенському хресті розіп’ята.
88 років тому нам хотіли винести вирок смерті.
88 років тому мільйони невинних людей були без жалю винищені Голодомором. Похоронним дзвоном по нашій землі прокотилася страшна чума.
Вклоняємось всім , хто жив у ці страшні роки.
Нехай полум’я свічки єднає нас у молитві , береже і передає з покоління в покоління пам’ять про одну з найжахливіших трагедій людства – Голодомор – геноцид українського народу.

18 листопада – Всесвітній День Філософії

 Цього року 18 листопада святкують Всесвітній День Філософії. З цієї нагоди у Чортківський навчально-науковий інститут підприємництва і бізнесу ЗУНУ відбувся міждисциплінарний вебінар: «Філософія – основа кожної науки». Захід розпочався із привітального слова директора закладу Надії Кульчицької, яка відзначила значущість філософії для підготовки молодого покоління, що допомагає формувати вміння бачити проблеми, правильно їх визначати, знаходити вирішення. Під час вебінару студенти 1-3 курсів ознайомили усіх учасників із впливом філософії на певні науки. Виявлення процесу закономірності математичної науки у світогляді буття й її реалізації в соціумі розкрила студентка першого курсу Королик Христина. Спікер Марцинів Христина (студентка 2 курсу) привернула увагу учасників до однієї із систем світобудови – обліку, що знаходиться під значним впливом основних законів діалектики. Проблему раціонального ставлення до грошей та ефективного оперування ними порушила студентка 3 курсу Григорчук Руслана. Баранівська Анастасія (студентка 2 курсу) довела два основні положення психософії. Спікер, студентка 2 курсу, Келець Каріна зупинилася на основних моментах філософії та психології гармонійного життя людини й запропонувала усім ряд порад. Підведення підсумків вебінару здійснила завідувач кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін Людмила Дерманська, яка подякувала усім учасникам за виявлену активність до теми вебінару та побажала учасникам творчих досягнень і гармонії у всіх етапах їхнього життя.

Квест 2021

  Студенти Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ЗУНУ пройшли квест містом “Загадки Чорткова: економічні, культурні, історичні”. Поєднавшись у три команди першого курсу, другого курсу та старшокурсників, студенти ринули у цікаву подорож по 11 локаціях: Центр культурних послуг ім. К. Рубчакової Центр культури , Чортківський районний суд, Чортківський місцевий центр з надання БВПД, Відділення Райффайзен Банк, Публічна бібліотека Чортківської міської ради, Чортківська районна філія Тернопільського обласного центру зайнятості, Домініканський костел св. Станіслава, Центр надання адміністративних послуг , Чортківська державна податкова інспекція, Чортківський районний військовий комісаріат. Основні правила квесту полягали у виконанні завдання за 5 хвилин, якщо ж учасники помилялись, затримувались на штрафні 10 хвилин, впродовж яких, представники локацій розповідали про свою організацію та її роль у місті. Кожна команда розпізнавалась за кольором та, отримавши пазл на кожній локації, складали зображення рідного Інституту, що стало перепусткою при фініші. Різноманітні завдання, чіткі запитання – все це з легкістю далось під силу. Переможцями стали учасники команди: першого курсу, з чим сердечно їх вітаємо. Кінцевою локацією став Чортківський замок, де відбулось вручення студентських квитків. Також капітани команд поділились своїми враженнями від квесту, пригадали найлегші й найважчі завдання. Нагородженням призами та дружнім чаюванням під улюблену музику завершився цей день. Усіх учасників та повноправних носіїв важливого статусу “Студент” щиро вітаємо, нехай будь-який життєвий квест дається вам з легкістю, буде цікавим та приносить задоволення. Висловлюємо щиру вдячність усім організаціям, які радо погодились бути у ролі локацій, за їх креативність та небайдужість.

З професійним святом, освітяни!

 Напередодні професійного свята – Дня працівника освіти в Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ЗУНУ відбувся святковий концерт.
Бути педагогом – це справжнє мистецтво, обране за покликом серця, наполеглива, чесна, натхненна праця, що збагачує світ мудрістю, знаннями, милосердям і людяністю. Щира подяка вам за постійну самопожертву і щоденну самовіддачу, благородну любов і турботу, віддане служіння улюбленій справі, терпіння, мудрість, наполегливість і високий професіоналізм.
Вітаючи зі святом, від щирого серця бажаємо кожному з Вас міцного здоров’я на довгі літа, щастя, благополуччя, невичерпної наснаги, Божої благодаті, миру, любові та злагоди!

Науково-методичний семінар

  Питання вектору розвитку вищої освіти в Україні на найближче майбутнє цікавить кожного, хто дотичний до освітнього процесу. Саме це питання стало стрижневим під час методичного семінару, що відбувся 30 вересня у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу. Спікер, к е.н., доцент Наталя Костишин , висвітлила концептуальні засади розвитку закладів вищої освіти (ЗВО), опираючись на нормативний документ МОН – “Стратегію розвитку вищої освіти в Україні на 2021-2031роки”. Вона звернула увагу на систематизацію актуальних проблем системи вищої освіти, а також на основні тенденції й світові тренди її розвитку, зокрема: глобалізацію, цифровізацію та старіння населення. Особливої уваги було приділено інституціям, компетентностям та професіям майбутнього, що пов’язані із забезпеченням життя та здоров’я людини (фахівець з робототехніки, з 3D-друку, аналітик даних, розробник технологій блокчейнз, цифровий лінгвіст, екоаналітик у будівництві, ІТ-лікар, біоінформатик, нейропсихолог, тощо). Доповідачка завершила свій виступ демонстрацією концептуальної моделі вищої освіти, в основі якої покладено кібернетичний принцип необхідного розмаїття, що як результат виокремить такі види ЗВО, як дослідницькі університети, ЗВО галузевого спрямування та віртуальні університети.

Європейський день мов

 Європейський день мов – свято, організоване Радою Європи за підтримки Європейського Союзу у 2001 р. та відзначається щорічно 26 вересня.
З нагоди цієї події у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ЗУНУ відбулася онлайн зустріч з дипломатом закордонних справ з Словенії Nina Mirosavljevic,Diplomat, Ministry of Foreign Affairs of Slovenia з метою стимулювання студентів до вивчення мов, їх опанування впродовж життя для особистісного і професійного розвитку.Nina Mirosavljevic зазначила,що знання іноземних мов сприяє досягненню взаєморозуміння і бажаного результату міжкультурної комунікації на міждержавному рівні, а також у процесі особистісного спілкування представників різних культр.
 

Виставка живопису «РІЗНОБАРВ‘Я: квіти і люди»чортківської художниці Соломії Фльорків

 Студенти Чортківського навчально-наукового підприємництва і бізнесу ЗУНУ не тільки навчаються, але й з користю проводять вільний час.
Нещодавно студенти відвідати виставку живопису «РІЗНОБАРВ‘Я: квіти і люди»чортківської художниці Соломії Фльорків. Картини художниці охоплюють різноманітні теми сьогодення та філософські пошуки сенсу буття.
Студенти мали можливість зачаруватися картинами молодої художниці, отримати насолоду від полотен мисткині і поділитися своїми враженнями, думками від побаченого.
 

Foreign Languages Club

 В Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ЗУНУ діє “Foreign Languages Club”, де студенти можуть покращити свій рівень володіння іноземними мовами на безкоштовній основі в нетрадиційному форматі за новими методиками.
Пріоритетним напрямком діяльності “Foreign Languages Club” є додаткове вивчення іноземних мов, що дає гарну можливість поглибити свої знання.
Студенти під час додаткових занять працюють над граматикою, лексикою, читанням, аудіюванням, письмом, а також моделюють ситуації та займаються розмовною практикою іноземних мов,
переглядають відео та фільми.
Welcome to Our Foreign Languages Club!!!!!

10 ВЕРЕСНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗАПОБІГАННЯ САМОГУБСТВАМ

 Студенти Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ЗУНУ, які навчаються за спеціальністю Психологія, долучилися до “Місяця психічного здоров’я”, до флешмобу організованого проєктом Психічне здоров’я для України (MH4U) разом з національною гарячою лінією з питань профілактики самогубств та підтримки психічного здоров’я Lifeline Ukraine (📱Лінія запобігання самогубствам 7333).

День знань 2021

Початок нового навчального року в Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ЗУНУ – це гарний настрій, нові очікування та починання. З вітальним словом звернулась директорка Надія Кульчицька, побажавши студентам плідного навчання, цікавих подій, незабутніх вражень, викладачам – нових досягнень, наукових ідей та їх реалізації. Завідувач кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін розповіла про важливі пріорітети закладу вищої освіти та організаційні моменти навчального процесу. Найочікуванішим це свято стало для першокурсників, які розпочали новий етап свого життя. Із першого дня вони проявили свою активність, подарувавши чудовий пісенний виступ.
Вітаємо вас дорогі першокурсники та усе студентство. Нехай всі ваші мудрі починання досягають максимального результату. Дійте, будьте наполегливі, використовуйте кожен шанс стати кращим. За вами майбутнє і ми віримо у ваші сили. Вперед до успіху!
 

Всесвітній День розповсюдження знань про аутизм

 Аутизм: «Люди дощу» -хто вони?
Щорічно 2 квітня відзначається Всесвітній День розповсюдження знань про аутизм. Цей день встановлений Генеральною асамблеєю ООН 18 грудня 2007 р. (резолюція №A/RES/62/139)
Мета цього дня – інформувати суспільство про проблеми аутичних дітей, наголосити про необхідність допомагати людям, що страждають від невиліковного захворювання та підвищувати рівень їх життя. З кожним роком кількість осіб з аутизмом катастрофічно збільшується, аутизм не знає расових, національних або соціальних меж.
На сьогодні аутизм зустрічається частіше, ніж сліпота і глухота разом узяті. Тому аутизм названо епідемією ХХІ сторіччя, одним із загрозливих діагнозів, так само, як СНІД, цукровий діабет та рак.
В Україні про аутизм лише нещодавно почали говорити на загальносуспільному рівні. Лише два десятиліття тому аутизм був таємничим і мало вивченим захворюванням, яке, зазвичай, асоціювалося з фільмом “Людина дощу” і савантизмом (синдром саванта). Цей діагноз ставили в середньому одній дитині з п’яти тисяч.
Зі зростанням кількості випадків й активним поширенням інформації про захворювання, значно посилилося й дослідження аутизму. Крок за кроком, ми все краще розуміємо, що собою являє цей складний розлад. Тепер ми знаємо, що, крім аутизму, існує цілий спектр аутистичних розладів, які мають різні причини і проявляютсья по-різному. Нам відомо, що аутизм можуть викликати як генетичні порушення, так і екологічні фактори
Найвідомішим символом Дня є стрічка із зображенням різнокольорових частинок пазла, яку громадські організації, що присвячують свою діяльність цій проблемі, закликають одягати 2 квітня.
Аутизм – це не вирок, це всього лише діагноз, своєчасне визначення якого в більшості випадків допомагає вчасно розпочати процеси реабілітації і адаптації.
Квітень – це не тільки місяць поширення інформації про аутизм, а ще й гарна можливість продемонструвати очевидний прогрес, зроблений дослідниками, і важливість такого успіху для подальшої серйозної роботи вчених у цьому напрямку.
Студенти Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ЗУНУ, які навчаються за спеціальністю “Психологія” долучились до місцевих заходів Всесвітнього Дня розповсюдження знань про аутизм.
Автор допису студентка 3-го курсу спеціальності “Психологія” – Юлія Пушкаренко.

Наші психологи в дії!

Студенти Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу Західноукраїнського національного університету, навіть під час карантину, вміло поєднують дистанційне навчання з роботою за омріяною спеціальністю – «Психологія».
Вони чітко і організовано, відповідально і професійно планують свій робочий день, щоб зустрітися з дітками, провести заняття та подарувати їм моменти радості та щастя від їхніх досягнень. Тож бажаємо вам, шановні наші студенти, бути завжди творчими, інноваційними, адже у вихованні та навчанні не має й не може бути готового рецепту чи заздалегідь правильної відповіді.
А ще бажаємо вдумливого та неспішного спостереження за оточуючим вас світом! Уважних спостережень і результативних міркувань, які якісно поліпшать ваше життя взагалі та професійне зокрема!

Поетично зустріли весну.

 Поезія – це ще один спосіб існування й самовираження. Це можливість висловити свої почуття і переживання та донести їх до інших. Поезія може змінити саму людину, якщо людина прагне до цього, то завдяки поезії стає чутливішою, добрішою, відкритішою для світу.
Викладач філологічних дисциплін Карач Н.М. Чортківського навчально-наукового інституту підприємства і бізнесу ЗУНУ організувала та провела поетичний вечір, літературні посиденьки – «Жінка – це вічний біль і вічна втіха» . Формат зустрічі був досить цікавим та нестандартним. Учасники, викладачі та студенти першого курсу, розмістилися за круглим столом зі збірочками поезій різних поетів і налаштувалися на мистецьку душевну нотку. У залі лунали поетичні рядки відомих українських митців слова: Ліни Костенко, Дмитра Павличка, Лесі Українки, Василя Симоненка та інших. На завершення заходу за чашечкою смачної кави з солодкими смаколиками від

Крамниця “Випічка”

учасники обговорювали почуті поетичні твори. Багато з поезій були присвяченими весні та жінці, адже із пробудженням природи приходить до нас перше весняне свято — Міжнародний жіночий день.

Напередодні свята жінок, зичимо, щоб у кожній жіночій долі, було сонячно і затишно. Нехай надійною опорою для Вас буде родина, яка, немов весняне деревце, квітує і проростає новими пагінцями. Міцного здоров’я Вам та Божого благословення у всьому, дорогі Берегині українського роду!
 

Вітаємо!

Колектив Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ЗУНУ вітає кандидата економічних наук Оксана Чижишин з присвоєнням вченого звання “Доцент”. Шановна Оксано Ігорівно, нехай це вагоме досягнення надихає Вас на подальші успіхи і перемоги. Бажаємо Вам натхнення, наполегливості та креативу на науковому шляху. Нехай плани з легкістю реалізовуються, а професійне та особисте життя буде щасливим.

Брифінг з податківцями в рамках дуальної освіти

В рамках дуального навчання, студенти спеціальності “Облік та оподаткування” Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу провели цікаву та динамічну zoom-зустріч “Брифінг з податківцями”. Формат заходу передбачав два етапи. Розпочали з демонстрації студентами підсумків досліджень окремих суб’єктів економічної системи регіону, особливостей обліку та оподаткування ФОП, державного підприємства, закладів освіти, промислового підприємства, ОТГ, тощо. В продовження зустрічі відбувся брифінг Чайківської Оксани Вікторівни – начальника Чортківського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок ГУ ДПС у Тернопільській області. Оксана Вікторівна окреслали основні зміни та нюанси податкового законодавства щодо функціонування суб’єктів господарювання та надала розлогі відповіді на запитання від студентського та викладацького активу.
Захід підкреслив важливість поєднання теоретичних знань з практичною обізнаністю. Щиро дякуємо начальнику Чортківської ДПІ Головного Управління ДПС у Тернопільській області за сприяння проведення даного заходу, Оксані Вікторівній за активну участь і можливість поспілкуватись на важливі теми для майбутніх фахівців. Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю.

Дуальне навчання

В рамках дуальної освіти студенти нашого інституту, які вивчають спеціальність “Фінанси, банківська справа та страхування” відвідали Чортківське відділення Львівської обласної дирекції АТ Райффайзен Банк Аваль, де їх радо зустрів керуючий відділенням Степан Михайлович Нога.
Із заступником начальника цього відділення, Ольгою Теодозіївною Задушинською, відбулася предметна розмова про практику та пріоритети обслуговування клієнтів, новітні інноваційні технології, які використовує сучасний європейський Райффайзен Банк Аваль у побудові з клієнтами взаємодії високого рівня якості. Більше уваги було приділено основним видам послуг та сервісів, які банк пропонує своїм корпоративним клієнтам, бізнесу, приватним особам, а також операціям, які персонал установи виконує найчастіше, а саме: відкриття та ведення рахунків, валютні операції, оформлення платіжних карт міжнародних систем, ведення зарплатних проектів, ІВАN, різних форм фінансування, пакетів послуг, депозитних та кредитних проектів, участь у програмах державної підтримки та інші.
В умовах пандемії, особливої уваги заслуговує широкий спектр послуг банку з дистанційного управління та обслуговування рахунків через мережу Internet, що дозволяє клієнтам керувати поточними рахунками з будь-якої точки світу із використанням різноманітних онлайн сервісів: системі Raiffeisen Business Online, Apple Pay, Google Pay, Онлайн каси, Онлайн-виписки, КЕП та інших. Були обговорені як основні, так і додаткові банківські пропозиції, що створюють для клієнтів нові можливості економії коштів при одночасному зростанні їх бізнес-потреб.
Щиро дякуємо персоналу Чортківського відділення Львівської обласної дирекції АТ Райффайзен Банк Аваль за надану можливість стати ближче до обраної професії!

Дуальне навчання

Ми продовжуємо наше дуальне навчання. Сьогодні студенти Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ЗУНУ відвідали Чортківську державну податкову інспекцію Головного управління ДПС у Тернопільській області.
В рамках проведеної зустрічі в центрі обслуговування платників податків студенти мали змогу поспілкуватись із Токарь С. В. – головним державним інспектором Чортківської ДПІ ГУДПС у Тернопільській області, Козак А. М. – головним державним інспектором Чортківської ДПІ ГУДПС у Тернопільській області, Блаженко Т. М. – старшим державним інспектором Чортківської ДПІ ГУДПС у Тернопільській області, які
надали консультаційне та методичне роз’яснення основних аспектів податкового адміністрування.
Практичним досвідом роботи поділились також Чайківська О.В. – начальник Чортківського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок ГУ ДПС у Тернопільській області, Стельмах Н.Б. – начальник Чортківського відділу камеральних перевірок та ризикових платників податків з юридичних осіб та Дутка В.М. – начальник Чортківського відділу по роботі з податковим боргом ГУ ДПС у Тернопільській області.
Дякуємо начальнику Чортківської ДПІ Головного Управління ДПС у Тернопільській області

Володимир Скорохід

за сприяння та участь у проведенні даного заходу, а також надану студентам можливість закріпити отримані теоретичні знання на практиці.

Дуальне навчання

Сьогодні студенти Чортківський навчально-науковий інститут підприємництва і бізнесу ЗУНУ спеціальності Фінанси, банківська справа та страхування в рамках дуального навчання відвідали одну із провідних страхових організацій, діючих у м. Чорткові. Начальник Чортківського відділення ПрАТ “УПСК” ГРУБЕНЮК Леся Іванівна поділилася із студентами своїми фаховими знаннями та досвідом, отриманими за роки роботи у страховій компанії.
Під час розмови було приділено увагу практичним аспектам організації страхової діяльності, видам та системам страхування, страховим ризикам, видам франшизи, найбільш затребуваним страховим продуктам та топ-послугам, які надає страхова компанія своїм клієнтам, видам страхових договорів, змінам у інституційній системі державного регулювання страхової діяльності. Із використанням фактичних ситуативних умов було обговорено питання, що стосуються ступеня відповідальності страховика у покритті збитків, приклади відшкодування збитків фізичних осіб, порядок здійснення страхових виплат, розміри страхових тарифів, платежів та виплат за шкоду за окремими об’єктами страхування при настанні страхової події.
Розмова виявилась змістовною, насиченою та цікавою для усіх сторін.
Дякуємо начальнику Чортківського відділення ПрАТ “УПСК” ГРУБЕНЮК Лесі Іванівні
за активну співпрацю та корисну інформацію.

Вітаємо магістрів!

 Понад 40 випускників Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ЗУНУ цьогоріч отримують ступінь “Магістр”. Розпочалась видача дипломів випускникам-магістрам. Вручення відбувається з дотриманням карантинних вимог, за попереднім графіком з призначенням конкретного часу для кожного.
Вітаємо володарів цього значимого ступеня освіти “Магістр”. Нехай отриманий диплом відкриє вам нові перспективи для застосування ваших знань, можливості прибуткового втілення ідей та нові кар’єрні горизонти. Радітимемо вашим успіхам.

Дуальне навчання

У рамках здійснення навчання за дуальною формою здобуття вищої освіти студенти

Чортківський навчально-науковий інститут підприємництва і бізнесу ЗУНУ

, які навчаються спеціальністю Психологія відвідали Центр дозвілля та соціальної реабілітації для людей з інвалідністю.

Практичний психолог Ольга Хомишин розповіла студентам про напрями діяльності практичного психолога , показала практичну сторону роботи психолога з людьми, молоддю з інвалідністю. Майбутні психологи відвідали корекційно-розвиткове заняття на розвиток когнітивної сфери.
Студенти за час, який провели в центрі, отримали корисні знання та мали змогу стати ще на один крок ближче до обраної професії! Щиро дякуємо адміністрації центру та практичному психологу Хомишин О.В. за плідну співпрацю!

День відкритих дверей 2021

25 січня 2021 р. відбувся онлайн ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ у Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ЗУНУ. Директорка закладу вищої освіти, кандидат економічних наук, доцент Надія Кульчицька привітала присутніх та розповіла основні напрямки освітнього процесу Інституту. Відповідальний секретар Приймальної комісії, кандидат економічних наук Галина Чекаловська презентувала умови вступної кампанії 2021. В другій частині зустрічі привітали переможця конкурсу “Який твій рецепт фінансової стабільності в умовах карантину?” Горішньовигнанський НВК І-ІІІ ст., який отримує головний приз, усі інші учасники будуть відзначені подарунками. Дякуємо усім керівникам навчальних закладів за участь у zoom-зустрічі. Будемо ділитись з вами й надалі корисною інформацією, слідкуйте за нашими новинами.

Захист виробничої практики онлайн

 Захист практики онлайн. Незвично, проте цікаво. Сьогодні разом з директоркою ЧННІПБ ТНЕУ, к.е.н, доц. Надія Кульчицька , завідувачкою кафедри к.е.н., доц. Люда Дерманська Ляшок та керівницями практики к.е.н., доц. Наталя Костишин й к.е.н., доц. Тетяна Яковець, об’єднавшись в онлайн конференції, студенти розповіли про дослідження основних питань, які розкрили у Звітах про проходження практики. Новий формат сприяв активному обговоренню та цікавій співпраці. Хоч зустріч й віртуальна, але принесла позитивні емоції усім учасникам. Бережіть себе і рідних, будьте здорові.
#залишайсявдома #ЧННІПБ #ТНЕУ #практика

Залишайся вдома!

Викладачі та студентство з відповідальністю прийняли виклики дистанційного навчання. Налагоджена комунікація та сучасні прогресивні сервіси допомогають у ситуації, яка склалась сьогодні. Moodle – помічник організації навчання, Zoom допомагає зустрітись онлайн і обговорити тему дисципліни разом, різноманітні сервіси Google відкривають широкий спектр можливостей у навчанні, Padlet служить віртуальною дошкою та платформою для обміну коментарями, Viber – незамінний комунікатор викладача та студентів…і багато іншого…Надзвичайна ситуація вимагає застосування нових та дієвих засобів. В процесі дистанційного навчання охоплюємо нові знання та навики, адаптовуючись до сучасності.
Усе мине і ми знову радітимемо зустрічам в аудиторіях, а сьогодні, будь свідомим, навчайся та #залишайсявдома. Бережіть себе, рідних і будьте здорові.

  

Увага!!!

 Згідно з наказом ректора університету у зв’язку із запровадженням заходів щодо запобігання поширенню інфекції, спричиненої коронавірусом COVID-19 студенти денної та заочної форм навчання ТНЕУ у період з 12 березня 2020 року до 03 квітня 2020 року переведені на безконтактне (дистанційне) навчання з використанням освітньої платформи MOODLE ТНЕУ (https://moodle.tneu.edu.ua/) та навчально-методичних комплексів з дисциплін (НМКД) (http://library.tneu.edu.ua/index.php/uk/nmkd).

206-а річниця з дня народження Тараса Григоровича Шевченка

 З нагоди 206-ї річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбулась інтелектуально-розважальна гра ” Що ми знаємо про Кобзаря”. Веселі та пізнавальні конкурси: ” Розминка”, ” Дати-події “, ” Відгадай мелодію”, “Шифрувалка”, “Творче завдання”, “Закінчити фразу”, “Ілюстрація твору” дались обом командам з легкістю та бажанням перемогти. Змагались команда “Кобзарчики” зі студентів 1 та 4 курсів й “Спадкоємці Кобзаря” у складі студентів 2 та 3 курсів. В ході запальної боротьби глядачі мали змогу заробити бали для улюбленої команди, розповівши вірш Т.Г. Шевченка. З рахунком 17-19 перемогу здобули “Спадкоємці Кобзаря”.
У заключному слові, директорка Кульчицька Н.Є. висловила захоплення учасниками, їхніми знаннями про величну постать Кобзаря.
Вітаємо переможців та всіх чиє розум, серце і душа трудились. Хай ваша стежина до Тараса переростає у широку дорогу до храму духовності, краси і правди, а Великий Кобзар хай буде тим світочем, який освітить вашу дорогу пізнання.

 

Випускний магістрів

 Випуск магістрів Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбувся у святковій та дружній атмосфері. Директорка закладу вищої освіти, к.е.н., доцент Надія Кульчицька висловила почуття радості та смутку водночас, адже за роки навчання виникає прив’язаність та щире хвилювання за кожного із студентів. Надія Євстахівна побажала випускникам бути гідними людьми та на кар’єрному шляху сміливо й впевнено втілювати отримані знання, адже від цього залежить майбутнє нашої держави, яка сьогодні потребує висококваліфікрваних економістів для її успішного розвитку.
В ході урочистостей випускників благословив Преосвященний Владика Димитрій (Григорак)
Єпископ Бучацький, привітали голова районної ради Віктор Шепета , заступниця голови районної державної адміністрації Йосифа Овод , начальниця сектору культури та зв`язків з громадськістю райдержадміністрації Галина Чайківська .
Чуттєвими словами та найкращими побажаннями куратор випускової групи к.е.н. Роман Андрушків висловив гордість за кожного студента й впевненість в їх успішному майбутньому. Розчулив усіх присутніх виступ випускника, володара диплому з відзнакою Vadym Lukyanikhin. Вадим подякував усім викладачам та зазначив, що Інститут завжди залишатиметься для сьогоднішніх випускників другим домом, де уже рідні й близькі їм люди.
Пісні та весела музика від викладачів, студентів ЧННІПБ ТНЕУ та представників міської музичної школи підсилювала гарний настрій та урочистість свята.
Вітаємо наших любих випускників. Нехай ваше життя наповнююється яскравими митями, приємними подіями, успішними справами та щирими почуттями. Посад вам вагомих, на яких ви сумлінно та ефективно працюватимите на благо України.

 

Науково-методичний семінар

Координатор з якості освіти, к.е.н., доцент Яковець Т. А. та координатор з методичної роботи к.е.н. Чекаловська Г. З. провели науково-методичний семінар щодо змін освітнього законодавства. Тетяна Аркадіївна зазначила, що з 2020 р. заклади вищої освіти фінансуються за формулою, де університети з кращими результатами діяльності отримують більше фінансування. Доповідачка навела та охарактеризувала основні показники якості діяльності науково-педагогічних працівників. За результатами дискусії окреслили напрями роботи на рік. В свою чергу, Галина Збиславівна презентувала нові вимоги щодо методичної роботи, серед яких: проходження стажування викладачами, підготовка та публікація методичних праць, формування освітніх програм дисциплін. На основі обговореного, визначили заходи оптимізації методичної роботи в закладі вищої освіти.

 

Вітаємо!

На урочистому засіданні Вченої ради ТНЕУ відзначали досягнення професорсько-викладацького колективу здобуті за рік. Подяку від Комітету Верховної ради України VIII скликання з питань науки і освіти отримали доценти Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ, кандидати економічних наук Костишин Н.С. та Яковець Т.А. за високий професіоналізм та вагомий особистий внесок в розвиток освіти й науки. Пишаємося нашими науковцями, бажаємо їм подальших здобутків та перемог, натхнення, творчих злетів, тільки приємних подій у Новому році.

 

Захисти дипломних проектів на здобуття освітнього ступеня “магістр”

 16 грудня 2019 р. розпочались захисти дипломних проектів на здобуття освітнього ступеня “магістр” за спеціальностями “Облік та оподаткування” й “Фінанси, банківська справа та страхування”. Державна екзаменаційна комісія у складі голови, начальника Чортківського управління ДПІ Цвігуна Р.І., директора ЧННІПБ ТНЕУ, к.е.н., доцента Кульчицької Н.Є., завідувача кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін, к.е.н., доцента Дерманської Л. В. заслухали основні висновки досліджень та рекомендації здобувачів щодо вдосконалення суперечливих моментів. Відмічено грунтовність досліджень та актуальність обраних тем. Бажаємо усім нашим магістрам вдало застосовувати отримані знання на шляху професійного зростання, досягнення поставлених цілей та особистого щастя.

 

Дослідницька платформа “Екологічні проблеми міста та альтернативні шляхи їх вирішення”

Наші молоді дослідники продовжуть свою наукову діяльність. 2 грудня 2019 р. студенти 1 курсу Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ в рамках вивчення дисципліни “Екологія” організували дослідницьку платформу по темі: “Екологічні проблеми міста та альтернативні шляхи їх вирішення” й презентували, розроблені ними, наукові проекти екологічного спрямування. Під керівництвом викладача вказаної дисципліни, к.е.н. Оксана Чижишин студенти поділились на команди, в кожній з яких були призначені менеджер проекту (окреслював мету, завдання та актуальність) еколог (обгрунтовував екологічні проблеми та шляхи їх вирішення) та економіст (розраховував вартість та рентабельність проекту). Команда студентів Вєталь Петрушенко, Галини Дрозд й Оксани Хом’як представили проект “Проблеми міського сміття та напрямки їх вирішення на локальному рівні”; команда у складі Христини Мамчур, Саша Аносов й Богдана Магеги розробили проект “Екологічні напрямки вирішення утилізації стічних вод”; команда учасників Діана КальчукАндрій Галушка , Владислава Амбражевича й Андрія Гуцало презентували дослідження “Компостування як метод утилізації опалого листя”; команда дослідників Олександра Ансімова, Diana Tymkiv і Сергія Дзьоника зосередились на темі “Будівництво автошляхів із застосування технологій перобки пластику”.
Присутня на заході екоменеджерка Чортківської міської ради Ірина Шаровська підтвердила актуальність обраної тематики для міста, відзначила детальне обгрунтування та вагомість представлених проектів. Ірина Шаровська розповіла про уже здійснені у Чорткові екологічні заходи й про ті, які є заплановані на майбутнє.
Дякуємо усім учасникам та організаторам заходу. Пам’ятаймо, що досягти кращих умов життя ми можемо тільки завдяки власним зусиллям. Тому, будьмо свідомими жителями нашого прекрасного міста, шануймо його для себе й наступних поколінь.

 

Дуальна освіта – нові ідеї, сучасні вимоги.

Дуальний процес навчання сприяє підвищенню рівня фахової підготовки креативним шляхом зближення теорії та практики. Директор ЧННІПБ ТНЕУ к.е.н, доцент Кульчицька Н.Є. наголосила на важливості впровадження новітніх освітніх методів підготовки фахівців, оскільки постають нові виклики та вимоги щодо їх професійності й конкурентоспроможності. Саме тому, Надія Євстахівна закликала присутніх викладачів, представників підприємств-партнерів по дуальній освіті, студентів обговорити та подати конкретні пропозиції щодо вдосконалення цього процесу. Студенти 3-4 курсів денної форми навчання Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ представили результати дуальної освіти та свої пропозиції щодо покращення її впровадження. Виступ представників підприємств зосередив на сучасних вимогах працедавців.
Цей захід підтвердив позитивний вплив дуальної освіти на підготовку фахівців-економістів, за результатами якого було окреслено проблеми, рекомендації щодо її вдосконалення.

Річниця Голодомору…

28 листопада 2006 р. Верховною радою України було прийнято Закон, що офіційно визнає Голодомор 1932–1933 років актом геноциду українського народу. З цієї нагоди у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ спільно з Чортківською міською бібліотекою для дорослих та Чортківським краєзнавчим музеєм провели захід пам’яті страшної трагедії українського народу.
Директор ЧННІПБ ТНЕУ, к.е.н., доцент Кульчицька Н.Є. зазначила, що сьогоднішнє покоління має розуміти й пам’ятати моторошні події 1932-1933 рр., цінувати те, що маємо зараз і докладати всіх зусиль, щоб подібні трагедії не повторились на нашій землі.
Студенти 1 та 4 курсів показали театральне дійство, розкриваючи увесь біль української родини тих часів та сучасні сім’ї, які часто не цінують ті блага, що отримуюють в даний час. Директор краєзнавчого музею Іван Віват розповів історичні факти виникнення Голодомору. Чуттєво та детально описала події років Голодомору Людмила Городиська – бібліотекар читального віділлу Міської бібліотеки для дорослих.
Згадуючи Голодомор на цьому заході, не стримуючи сліз, усі розуміли, який жах відбувся в нашій історії, якою ціною здобувалось право бути українцем. Відлуння подій 1932-1933 рр. назавжди в наших серцях. Вічна пам’ять усім жертвам страшного геноциду – Голодомору.

Круглий стіл “Еврестичний потенціал української економічної думки в контексті соціально-економічного розвитку сучасної України

26 листопада 2019 р. в Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбулось засідання круглого столу “Еврестичний потенціал української економічної думки в контексті соціально-економічного розвитку сучасної України. Модераторами заходу стали к.е.н. Галина Чекаловська та к.е.н. Роман Андрушків , спікерами студенти 1 та 2 курсів. Метою заходу було дослідження вагомих внесків відомих економістів й науковців у розвиток економічної думки та становлення української державності. Свої наукові праці представили: Вєталь Петрушенко ” Михайло Іванович Туган-Барановський – український учений зі світовим ім’ям; Куций Іван “Науковий внесок І.В. Вернадського в історію економічної думки та політичну економію”; Максим Дерій “Вклад М.Х. Бунге у розвиток теорії грошей, кредиту та кредитно-грошового обігу” ; Хвастовська Тетяна “Повернення в Україну творчої спадщини Всеволода Голубничого”; Саша Аносов “Слуцький Є. Є. ” і його вклад в світову економіку”; Мамчур Христина “Визначальний вклад у розвиток національної економіки видатного українського діяча Богдана Гаврилишина”; Дрозд Галина “Видатний український економіст сучасності – Роман Шеремета”. Усі доповіді вразили цікавістю та власним поглядом молодих науковців на відображення вчень минулих років в сучасності.
Дякуємо організаторам заходу та учасникам круглого столу. Бажаємо нашим науковцям творчого натхнення, креативних ідей та досягти вагомих результатів діяльності.

 

Дуальна освіта

В рамках навчання за дуальною освітою, студенти 3-го курсу Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ спеціальності “Облік та оподаткування” практикували професійні навички на ДП ” Чортківське лісове господарство”. Головний бухгалтер підприємства Galina Savarun ознайомила студентів з особливостями діяльності підприємства, ведення бухгалтерії. Галина Володимирівна закріпила завдання за кожним студентом та координувала їх діяльність. Майбутні фахівці-обліковці відчули себе справжніми бухгалтерами та реалізували отримані знання в реальності.

“Вища освіта України у контексті інтеграції до європейського освітнього простору”

 Доценти кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ Наталя Костишин , Ліда Семчишин , Галина Юркевич взяли активну участь у XIV Міжнародній науково-практичній конференції “Вища освіта України у контексті інтеграції до європейського освітнього простору” (м. Київ). Організація і проведення якої вразило оригінальністю. Конференція розпочалась із ранкового дивертисменту та пленарної сесії. Своєрідними та цікавими були:
– навчально-демонстраційна сесія “Інноваційні методи викладання, навчання, менеджменту: новітні світові практики”;
– пленарна панельна дискусія “Реформування освіти: перспективи Нової Української Школи”;
– тематичні сесії / Тренінг-марафон “Навчання-Якість-Моніторинг”(майстер-класи, work-shops, тренінгові майстерні).
Доповненням до наукового тандему був виступ “Школи Комедійної Імпровізації”. Нові вміння та отриманий досвід будемо реалізовувати в навчально-виховному процесі ЧННІПБ. Впевнені в успіху.

«Вектори розвитку науки і бізнесу в глобальному середовищі: тренди та перспективи»

 Доценти Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ к.екон. н. Наталя Костишин та к. психол. н. Галина Юркевич взяли участь у роботі Національної науково-практичної конференції «Вектори розвитку науки і бізнесу в глобальному середовищі: тренди та перспективи» на факультеті аграрної економіки та менеджменту Тернопільського національного економічного університету.Основними блоками наукових обговорень стали актуальні питання сьогодення: світ цифрової економіки, питання екологічної безпеки продуктів харчування, інноваційні технології в освіті і науці, стартапи та просування ідей у бізнесі, розвиток аграрного бізнесу, зокрема, купівля-продаж земель сільськогосподарського призначення, дорадництво в сучасні системі консалтингу, використання нетрадиційних енергоносіїв на основі біологічних розробок, історичні витоки підприємництва на землях Галичини.
Щиро дякуємо організаторам за цікаві дискусії та плідну співпрацю. Лише спільними зусиллями та науковими ідеями можливо досягнути позитивних результатів в напрямку соціально-економічного розвитку України. Бажаємо натхнення та успіхів!

 

Науково-методичний семінар

 Володіння іноземною мовою – вимога сучасності. Особливо гостро це питання стоїть перед науковцями. Керівник Центру іноземних мов, викладач англійської мови ЧННІПБ ТНЕУ Ковальчук Ю.П. Юлія Мелешко провела науково- методичний семінар «Методи інтенсивного вивчення іноземних мов». Юлія Петрівна особливу увагу приділила одній із ефективних методик – сугестопедичній системі болгарського вченого Георгія Кирилова Лозанова. Доповідачка окреслила засади методу, його принципи, специфіку застосування й навела приклади особистого досвіду використання методу в навчальному процесі підготовки фахівців- економістів. Деякі елементи методу Юлія Петрівна застосувала одразу на семінарі разом з викладацьким складом. В ході дискусій виокремили позитивні риси сугестопедичного методу: засвоюється велика кількість інформації; активно використовується інформаційний запас у професійному спілкуванні; гнучко варіюється повідомлення; засвоєні інформаційні одиниці переносяться на інші ситуації; створюється надзвичайно потужна мотивація навчання; знімаються психологічні бар’єри (стидливість, страх, скутість).

Дуальна освіта

Дуальна освіта в дії. Наступним пунктом практичного досвіду став ЛОТ “Райффайзен Банк Аваль”. Вивчали особливості надання банківських послуг юридичним та фізичним особам та іншу специфіку діяльності банку.

Осінній етюд від наших психологів

  Студенти спеціальності “Психологія” під керівництвом канд. психол. наук, доцента Галина Юркевич та канд.екон. наук Галина Чекаловська 15 листопада 2019 р. відвідали Центр дозвілля “Карітас”, м. Чортків. Спільно було організовано свято “Осінній етюд”. Ведучими заходу стали студенти З’явін Тетяна, Кубів Наталія, Магдяк Тетяна, Веклич Роман. Загадкову роль осені виконала студентка Шевцова Альона. Затишна та душевна атмосфера панувала на святі. Разом з приємними емоціями, студенти-психологи використовували методи інклюзивного навчання й практикували скаффолдинг – процес, який дає можливість дитині робити те, що їй цікаво, але поки що неможливо опанувати без підтримки.
Дякуємо усім учасникам свята. Також висловлюємо щиру подяку Крамниця “Випічка” , особливо Оксана Гуменюк , за смаколики, які завжди піднімають настрій в будь-яку погоду.

 

Дуальна освіта в дії

 Чортківський навчально-науковий інститут підприємництва і бізнесу ТНЕУ продовжує тісну співпрацю з працедавцями в напрямку підготовки фахівців. Спільно з Радою працедавців, що була створена у ЧННІПБ ТНЕУ, погоджено та впроваджується у навчальному процесі дуальна освіта. В рамках дуального навчання студенти 4-го курсу денної форми навчання ЧННІПБ ТНЕУ спеціальності “Фінанси, банківська справа та страхування” перебувають на заняттях у Чортківському відділенні ПРАТ “УПСК”. Керуюча відділення Вівчар Л.І. окреслила студентам принципи діяльності страхової компанії, основні напрями страхування та специфіку роботи. Студенти 4-го курсу спеціальності “Облік та оподаткування” освоюють практичну бухгалтерію на ДП “Чортківське лісове господарство”. На період дуального навчання за кожним студентом закріплені певні операції та робочі обов’язки. Таким чином, є змога студентам закріпити отримані знання на практиці.

 

Збори студентського активу

11 листопада 2019 р. в Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбулись збори активу студентів. Представники 1-4 курсів висунули кандидатів на зайняття місця голови студентського самоврядування. Спіч кожного претиндента містив інформацію про потенційні дії та заходи в разі обрання. Шляхом відкритого голосування, більшістю голосів, головою студентського самоврядування обрано студента 2-го курсу Максим Дерій , а заступниками студента 1-го курсу Богдана Магегу, студентку 3-го курсу Людмила Гаврилюк, студентку 4-го курсу Анастасія Лось .
Любі наші студенти, бажаємо вам нових ідей та їх реалізації, наполегливості та впевненості, успіхів та позитиву.

Наближення теорії до практики

 З метою наближення теорії до практики, студенти 4 курсу під керівництвом к.е.н., доцента Галина Гончар 26.10.2019 р. відвідали Чортківську ДПС. Допомогла студентству ознайомитись з роботою відділів старший державний інспектор з питань обслуговування платників Заяць І.Я. У Центрі обслуговування платників податків, начальник Скорохід В.Л. розповів про процедуру реєстрації приватного підприємства, про етапи приймання, обробки та контролю податкової звітності. Токарь С. В. – головний державний інспектор Чортківської ДПС окреслив особливості використання електронних ключів. Начальник віділлу податків і зборів юридичних осіб Ковбаснюк М. І. навела студентам практичні аспекти здійснення податкового контролю за сплатою податків та зборів юридичними особами. Інформацію щодо сплати державних й місцевих податків та зборів надав начальник відділу пдміністрування податків та зборів фізичних осіб Книш С.І. На завершення про роботу з боржниками розповів завідувач сектору погашення боргу Дутка В.М.
Дякуємо усім працівникам Чортківської ДПС та начальнику Цвігуну Р.І. за пізнавальну зустріч. Раді співпраці.

 

Науково-методичний семінар

23.10.2019 р. у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбувся науково-методичний семінар професорсько-викладацького складу на тему: «Агенція з якості освіти як інструмент ефективності витрат коштів на університет». Модераторкою заходу стала канд. екон. наук, доцент Вербіцька І.І. Інна Ігорівна зазначила, що налагодження системи забезпечення якості у перспективі має призвести до перетворення вищих навчальних закладів на сучасні центри підготовки фахівців та проведення досліджень світового рівня. З цією метою розробляються критерії та індикатори для аналізу якості вищої освіти в Україні. Вони можуть бути використані для розробки рейтингів вищих навчальних закладів України.
Також доповідачка окреслила ключові цінності та цілі вищої освіти, які підтримує Національне агенство із забезпечення якості вищої освіти. Доповідь містила інформацію щодо нововведень, на які слід очікувати закладам вищої освіти.
Усі присутні активно долучились до обговорення стратегії розвитку ЧННІПБ ТНЕУ відповідно до нових реалій та вимог.

 

День відкритих дверей

 Чортківський навчально-науковий інститут підприємництва і бізнесу ТНЕУ активно долучився до Дня відкритих дверей ТНЕУ 20.10.2019  р. Цікаве спілкування, дружня атмосфера знайомства майбутніх абітурієнтів з факультетами та структурними підрозділами ТНЕУ. Бажаємо молоді реалізувати всі свої мрії та сподівання, здобути фах, який призведе до успіху. Ми – дружня родина ЧННІПБ ТНЕУ допоможемо Вам у цьому! Завжди раді роз’яснити по питаннях вступної кампанії у Центрі допомоги вступнику ЧННІПБ ТНЕУ за адресою м. Чортків, вул. С. Бандери, 46, тел. 0959183920.

 

День студента 2019

А як святкують День студента в Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ??? Драйвово, дружньо, на всі 100%!!!!! Студенти та викладачі разом у Center club відзначали наймолодіжніше та найяскравіше свято року – День українського студента! Представлення команд, веселі конкурси та найцікавіше – відео “Один день з життя студента ЧННІПБ ТНЕУ”. Всі ці етапи проходили неймовірно захопливо та драйвово.
Також, на свято завітали переможці конкурсу МІСЕ-туризм 2019. За перше місце ЗОШ с. Глибочок отримали сертифікат на грошову винагороду для розвитку свого туристичного продукту й за 2 місце НВК с. Горішня Вигнанка та 3 місце ЗОШ с. Базар отримали цінні подарунки. Разом з призами, учні мали змогу відчути студентський дух ЧННІПБ ТНЕУ.
Дякуємо за особливу атмосферу свята Center club, особисто Ігор Скрипка . За технічну підтримку та гарний музичний настрій дякуємо Іван Кулик.
Ми вкотре довели, що ЧННІПБ ТНЕУ – це велика та дружня родина, якій під силу все.
Вітаємо наше студентство! Ви наша гордість та наш скарб. Будьте успішними, креативними, доброї вам долі та гучних перемог.

 

Науковий пікнік 2019

 Студентство та викладачі Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ взяли участь у науковому пікніку, що організували ГО “Альтернатива – Чортків” та ГО “Центр науки Тернополя”. На локації ЧННІПБ ТНЕУ були креативно та цікаво представлені спеціальності закладу вищої освіти. Платформа фінансів та обліку запрошувала охочих зіграти в економічне лото, під час якого за правильну відповідь отримували винагороду. За напрямом психології була можливість пройти експрес тести, застосувати психологічні трюки, за допомогою яких студенти-психологи давали характеристику особистості. По спеціальності “Організація туристичного обслуговування” студенти проводили дослідження, шляхом опитування та голосування по питанню: “Який з видів туризму бажаєте, щоб розвивався у нашій місцевості?”.
Радіємо, що мали можливість, на цьому заході, вкотре провести весело, цікаво та результативно час у колі нашої родини ЧННІПБ ТНЕУ. Висловлюємо вдячність організаторам за їхню працю та креатив. Всім гарного настрою та процвітання.

 

“Лабіринт емоцій”

10.09.2019 р. представники професорсько-викладацького складу та студенства Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ відвідали відкриття туристичного маршруту організованого Заводська об’єднана територіальна громада . Цей проект було представлено на конкурсі “МІСЕ-туризи 2019”, що проходив у ЧННІПБ ТНЕУ, тому особливо приємним було спостерігати його реальне втілення. Студентка 3-го курсу Людмила Гаврилюк представила для присутніх інноваційні види туризму, які доречно було б інтерпретувати на даному маршруті, серед них: Трекінг туризм, Джайлоо туризм та Етнографічні тури. Студент 4-го курсу Шелега Іван зазначив, що туризм не лише є цікавим, а ще й прибутковим. Іван, як майбутній фахівець-економіст навів кілька основних заходів, які ОТГ може застосувати в напрямку зростання прибутковості туристичного бізнесу.
Колектив ЧННІПБ ТНЕУ висловлює щиру радість присутності на цьому заході та бажаємо Заводській ОТГ, щоб усі ваші зусилля принесли вражаючі результати й туристичні проекти дарували незабутні позитивні емоції. Зі своєї сторони ми – студенти Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ спільно з науковим складом викладачів завжди відкриті для співпраці, формуванню нових ідей та їх реалізації.
 

 

Науково-методичний семінар

  9.10.2019 р. у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбувся науково-методичний семінар професорсько-викладацького складу. Цього разу до нього були залучені й студенти 4-го курсу, оскільки розглядали актуальну тему для майбутніх магістрів, а саме: «Плагіат у закладі вищої освіти». Провела семінар к.е.н. Сидор Г.В., яка зазначила, що плагіат у студентському середовищі становить загрозу з цілої низки причин, зокрема не сприяє розвитку креативного мислення й творчих здібностей студента, спотворює реальну картину знань, вмінь і навичок, ускладнює процес оцінювання результатів викладачем, призводить до виникнення недобросовісної конкуренції у студентському середовищі. Окрім того, це явище вкрай негативно сприймається світовою науковою спільнотою. Галина Вікторівна навела різні форми плагіату, види технічних засобів, які шляхом автоматичного порівняння текстових документів в електронній формі з базою даних інших текстів, створюють умови для швидкого виявлення плагіату та власні пропозиції щодо методів, які дозволяють максимально підвищити ступінь оригінальності магістерських робіт. Були окреслені етапи виявлення плагіату магістерських робіт у ЧННІПБ та проведено анкетування серед викладачів і студентів з метою виявлення ставлення до плагіату.
Таким чином, в ході семінару студенти отримали ґрунтовну інформацію, що допоможе їм підготувати успішний дипломний проект, а професорсько-викладацький склад підтримали тезис й надалі застосовувати дієві засоби уникнення прояву академічної недоброчесності.

МІСЕ-туризм 2019

  З нагоди відкриття нової спеціальності «Професійна освіта (Організація туристичного обслуговування)» та до Всесвітнього дня туризму, що святкували 27 вересня, в Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбувся конкурс туристичних маршрутів«МІСЕ-туризм 2019». В ході заходу учні десятих та одинадцятих класів загальноосвітніх шкіл с. Білобожниця, с. Горішня Вигнанка, с. Глибочок, с. Колиндяни, смт. Заводське, с. Великі Чорнокінці, с. Ягільниця, с. Базар, м. Чорткова представили експертам на розгляд свої «туристичні продукти»: напрацювання в напрямку – як і чим залучити туриста у їх рідний край, село чи місто. Члени журі оцінювали їх старання балами від 1 до 10. У складі журі були туристичні агенти відомих фірм:«ТаУеР тур», «Sail Tour», «Tavor Travel», «Dream Travel», а також представники Відділу культури, туризму, національностей та релігії Чортківської районної державної адміністрації й Управління культури, релігії та туризму Чортківської міської ради.
Директор ЧННІПБ ТНЕУ, к.е.н., доцент Кульчицька Н.Є. привітавши усіх присутніх, наголосила на перспективах розвитку туристичного бізнесу в регіонах та побажала перемог конкурсантам. Кожен із журі представив свою фірму та розповіли особливості роботи в сфері туризму.
Виступи команд були цікаві та захоплюючі, кожен з яких розкрили мальовничі та туристичні місця свого краю.
Журі оцінили представлені туристичні продукти. Особливо відзначені команди ЗОШ І-ІІІ ст. с. Глибочок, які окрім презентації представили експонати історичної цінності, що беззаперечно вабитимуть туристів пізнати запропонований туристичний об’єкт, смт. Заводського з креативною подачею проекту. Саме ці конкурсанти отримали максимум від журі – усі 10. Також не залишили найкращих без подарунків. Призи від «ТаУеР тур» отримала команда ЗОШ І-ІІІ ст. с. Глибочок й від «Sail Tour» команда смт. Заводське. Управління культури, релігії та туризму Чортківської міської ради відзначили подарунком проект ЗОШ І-ІІІ ст. с. Великі Чорнокінці. «Tavor Travel» подарував подорож у Європу команді смт. Заводське.
Проте, конкурс ще не завершився, голосування продовжується на нашій сторінці й за сумою балів журі та голосування у фейсбуці буде визначено переможця, який отримає головний приз від ЧННІПБ ТНЕУ.
 

 

Науково-методичний семінар

В Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ 24.09.2019 р. відбувся навчально-методичний семінар професорсько -викладацького складу. Розпочала захід к.е.н., доцент Яковець Т.А. (Tetiana Yakovets) , яка представила основні умови становлення бренду ЗВО в процесі євроінтеграції освіти. Тетяна Аркадіївна навела статистичні дані запитів абітурієнтів при виборі ЗВО, перечислила основні характеристики бренду ЗВО та етапи його розвитку. Доповідачка наголосила, що одним із основних елементів бренду є саме викладач, який має постійно перебувати в стані саморозвитку та вдосконалення. Разом з тим, Тетяна Аркадіївна розповіла про одну з можливостей підвищення ефективності науково-педагогічної діяльності, а саме програму Erasmus+, яка сприятиме вдосконаленню професійної майстерності на основі міжнародного досвіду.
Продовжила тему впровадження Erasmus+ в українські освітні реалії к.е.н., ст. викладач Чекаловська Г.З. (Галина Чекаловська )Галина Збиславівна описала новий тренд в освіті – STEM. STEM-освіту часто називають “навчанням навпаки” і саме цей підхід узгоджується з проектом Стратегії інноваційного розвитку України до 2030 р. Галина Збиславівна провела порівняння традиційного підходу з “перевернутим”, окреслила шляхи створення центрів STEM-освіти. У виступі також зазначались переваги та недоліки розвитку національної освіти за STEM-напрямками.
Присутні активно долучились до обговорення тем доповідей, визначили шляхи розвитку бренду ЗВО із застосування новітніх освітніх трендів.

 

Ознайомлення із спеціальністю

19.08.2019 р. у рамках ознайомлення із спеціальністю студенти 1 курсу Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ, які навчаються за спеціальностями “Фінанси, банківська справа та страхування”, “Облік та оподаткування” під керівництвом кураторів курсів к.е.н., доцента Домбровської Н.Р. (Наталія Домбровська) та к.е.н., доцента Яковець Т.А. ( Tetiana Yakovets ) відвідали підприємства та організації за фаховим спрямуванням.
У Чортківському відділенні ЛОТ АТ “Райффайзен Банк Аваль” начальник відділення Нога С.М. розповів студентам напрями діяльності банку, основні принципи та перспективи роботи, ознайомив із категоріями банківських продуктів. Також заступник начальника Задушинська О.Т. (Оля Задушинська) та головний спеціаліст Барилюк Тарас окреслили особливості співпраці з юридичними та фізичними особами.
На ДП “Чортківське лісове господарство” студенти мали змогу ознайомитись з процесом ведення обліку на підприємстві, нарахування та сплату податків. Головний бухгалтер підприємства Саварин Г.І. (Galina Savarun) ознайомила із специфікою діяльності та структурою підприємства.
Заключним пунктом стала страхова компанія “Перша”, де начальник чортківського представництва Парацій О.П. презентувала студентам види обов’язкового й добровільного страхування, специфіку роботи із страховими випадками.
Студенти отримали грунтовний екскурс у світ обраних професій, проєкцію власної фахової приналежності та обрали потенційні місця проходження стажування.
Колектив та студенти Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ висловлюють подяку підприємствам та організаціям, які відкрили світ професій студентам, провели цікаву й пізнавальну зустріч. Запрошуємо до подальшої співпраці в напрямку підготовки та працевлаштування майбутніх фахівців-економістів.

Завітали у Дім Милосердя

  Студенти Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ, які навчаються за спеціальністю “Психологія”, 18. 09. 2019 р. відвідали Дім милосердя, де спільно з практичним психологом інклюзивно-ресурсного центру (іРЦ) Хомишин О.В. (Оля Хомишин)
провели майстер – клас з сенсорної інтеграції. Практикуючи різні методи сенсорної інтеграції, студенти в реальному часі застосовували теоретичні знання, отримані в ході навчального процесу. Колектив та студенти Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ висловлюють подяку організаторам та учасникам мастер-класу, який беззаперечно допоможе сформувати справжніх фахівців-психологів для надання кваліфікованої допомоги усім, хто її потребуватиме.

 

Наші психологи відвідали Чортківський Військовий Комісаріат

 Студенти Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ, які навчаються за спеціальністю “Психологія”, разом з викладачем курсу, канд. психол. наук, доцентом Юркевич Г.Й. (Галина Юркевич )відвідали Чортківський Військовий Комісаріат. В напрямку підвищення фахової орієнтації головний спеціаліст відділення комплектування Талац Л. Б. ознайомила студентів з обов’язками психолога, умовами проведення та етапами професійно-психологічного відбору на контрактну форму проходження служби в ЗСУ. Студенти взяли участь у проведені тестування та формуванню висновків професійно-психологічної відповідності. Колектив та студентство висловлює вдячність керівництву та працівникам Чортківського об’єднаного міського військового комісаріату, особливо Талац Л.Б. за пізнавальну зустріч. Запрошуємо до подальшої плідної співпраці.

 

Зустріч з представниками Чортківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги

У Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбулась зустріч студентів з представниками Чортківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Державної виконавчої служби та Чортківського міськрайонного відділу РАЦС. В ході зустрічі були обговорені питання права на безоплатну правову допомогу, розглянуто ситуації, в яких необхідна присутність адвоката, визначено процедуру передачі судових рішень у виконавчу службу та подальшу їх реалізацію, окреслено специфіку роботи РАЦС. Дякуємо представникам зазначених організацій за проведену роз’яснювальну роботу.

 

День знань 2019

 Вітаємо усю ОСВІТНЬО-НАУКОВУ СПІЛЬНОТУ з початком нового навчального року. В Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу святкування 1 вересня розпочалось одночасно з урочистостями Тернопільського національного економічного університету об 11 годині. Лунав гімн університету від Тернополя до Чорткова, сповіщаючи початок нового шляху освітніх та наукових досліджень, перемог й здобутків.
Директорка ЧННІПБ ТНЕУ, кан. екон. наук, доцент привітала всіх присутніх з Днем знань. Надія Євстахівна наголосила, що знання в поєднанні з умінням їх застосовувати, набувають непереможної сили, яка веде до успіху. “Нехай навчальні вершини підкорюються з легкістю, пари захоплюють цікавістю, студентське життя буде незабутнім” – побажала Надія Євстахівна.
Кульмінацією заходу стало урочисте вручення основного студентського документу – ЗАЛІКОВОЇ КНИЖКИ. Завідувачка кафедри, кан. екон. наук, доцент Дерманська Л. В. розповіла про основні напрямки та принципи навчального процесу у закладі вищої освіти, представила кураторів новостворених трьох груп 1-го курсу, двох груп 1-го курсу по скороченій трьохрічній програмі та двох груп 1-го курсу по скороченій дворічній програмі денної форми навчання за спеціальностями: “Психологія”, “Фінанси, банківська справа та страхування”, “Облік та оподаткування” й “Професійна освіта”. Також вітаємо студентів заочної форми, які отримуюють свої залікові книжки на початку осінньої сесії. Викладачі та студенти вітали нових учасників інститутської родини піснями та творчими номерами. Благословив на щасливий навчальний рік усіх присутніх парох Катедрального храму Верховних Апостолів Петра і Павла о. Роман.
Натхненно, яскраво та з безліччю ідей розпочався навчальний рік у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ. То ж нехай всі плани реалізуються, знання осягнуться, перемоги здобудуться. Любі студенти, будьте активними, наполегливими, нехай Вас супроводжує успіх у всіх починаннях. Вперед до знань!

 

Вітаємо!

 Колектив Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ вітає творчу, комунікабельну, креативну канд. екон. наук Яковець Т.А. (Tetiana Yakovets) з присвоєнням вченого звання доцента. Бажаємо щоб Ваша багатогранна праця приносила задоволення на науковій ниві. Нехай Ваше натхнення до нових звершень надихають Вас тактовними емоціями, позитивними цілями та незабутніми враженнями. Творчого запалу, Вам, Тетяно Аркадіївно, у всіх починаннях. Хай щастить Вам у житті.

 

Вітаємо!

 Колектив Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ вітає канд. екон. наук Костишин Н.С. (Наталя Костишин) з присвоєнням вченого звання доцента. Ваша наполеглива праця увінчується великим досягненням, адже отримане Вами звання свідчить про високий рівень науково-педагогічної майстерності.
Нехай кожен день Вашої сумлінної праці наближає до мети, зміцнить віру і надихає на здійснення найкращих задумів, що допоможуть реалізувати фаховий, творчий потенціали на благо України!Нових наукових звершень та творчої наснаги. Нехай найвищі висоти науки завжди підкоряються Вам!

 

Другий день захистів випускних кваліфікаційних робіт

у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ минув у наукових дискусіях та формуванні студентами рекомендацій щодо удосконалення економічного становища в Україні. Державна екзаменаційна комісія підтвердила важливість обраних тем досліджень та високий рівень науково-практичних розробок. Зокрема, в ході збору матеріалів для написання випускової роботи, студент ЧННІПБ ТНЕУ Адріан Кальмук приєднався до проекту “Помічник народного депутата” під час якого здійснив аналіз Закону 9447, яким вносяться зміни в Митний кодекс України у ст. 282 щодо зменшення податкового навантаження на пацієнтів, які страждають на рідкісні форми захворювань та потребують для лікування препарати незареєстровані в Україні. Адріан висунув свої пропозиції в напрямку оптимального застосування даного законопроекту на розгляд народного депутата, а також представив детальне дослідження проблематики митно-правової системи у випусковій роботі. Студентами-здобувачами освітнього рівня “бакалавр” були представлені й інші, не менш актуальні наукові проекти. Впевнені, що така небайдужа і інтелектуальна молодь забезпечить проєвропейський, успішний та стабільний вектор розвитку нашої держави. Бажаємо молодим науковцям не зупинятись на досягнутому, повірити у власні сили і усвідомити свою важливу роль в майбутньому України!

Захисти випускних кваліфікаційних робіт на здобуття освітнього ступеня “бакалавр”

У Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбуваються захисти випускних кваліфікаційних робіт на здобуття освітнього ступеня “бакалавр” по спеціальностях “Фінанси, банківська справа та страхування”, ” Облік і оподаткування”. Голова державної екзаменаційної комісії, начальник Чортківського управління ГУ ОДПІ ДФС Тернопільської області Цвігун Р. І., заступник голови державної екземенаційної комісії, директор ЧННІПБ ТНЕУ к.е.н., доцент Кульчицька Н.Є. та член державної екземенаційної комісії, завідувач кафедри фундаментальних і спеціальних дисциплін, к.е.н., доцент Дерманська Л.В. відзначили актуальність обраних тем випускових робіт й грунтовність та результативність проведених студентами досліджень. Бажаємо здобувачам освітнього ступеня “бакалавр” успішного захисту та реалізації професійних ідей.

 

Зустріч випускників ювілейних 2004, 2009, 2014 років.

Традиционно в другу суботу червня в стінах Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ проводиться свято спогадів, свято зустрічі з молодістю, свято яскравих вражень – вечір зустрічі випускників.Ось і цього річ 8 червня ЧННІПБ ТНЕУ гостинно відкрив двері для своїх випускників ювілейних 2004, 2009, 2014 років.
З вітальним словом до присутніх звернулась директор ЧННІПБ ТНЕУ, к.е.н., доцент Кульчицька Н.Є., яка відзначила, що приємно бачити випускників, які різні між собою за віком і баченням життя, але сьогодні вони повернулись немов до рідного дому, до Інституту, де провели свої найкращі юні роки. Надія Євстахівна зазначила, що зустріч випускників – це гарна традиція, яка щороку збирає студентів минулих років і викладачів. Тих, хто в стінах ЧННІПБ ТНЕУ вчився життєвій мудрості і, пройшовши гарну школу життя, – нині має чудову нагоду знову зустрітися, щоб розказати про свої успіхи, поділитися поворотами долі. Тут, у славетному закладі вищої освіти, вони вчилися бути щирими, самостійними, відстоювати власну думку, любити науку, прагнути знань. І саме тут отримали все те, без чого неможливо стати Людиною з великої літери. З порога alma mater їм відкрилося безліч незвіданих шляхів, на яких чекали не лише випробування долі на професійне самоствердження, а й щасливі миті. Надія Євстахівна побажала випускникам життєвої енергії й оптимізму, миру, достатку, благополуччя та приємної мандрівки у студентські роки.
Тогочасна кураторка групи ОПД-51 2014 р. випуску, а зараз завідувач кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін, канд. екон. наук, доцент Дерманська Л.В. привітала випускників. “Нажаль, студентські роки уже позаду. Та не забули колишні студенти рідної Alma mater, яка радісно зустрічає кожного з Вас. Важко приховати емоції: сльози на очах, щирі посмішки та шикарні світлини на фоні рідного навчального закладу, дружні міцні обійми – це все свідчення людської щиросердечності та вміння дружити, пронести крізь роки гарні спогади про студентські чудові роки” – сказала Людмила Василівна.
Гарними словами вітали всі випускники. Зокрема, у вітальному слові випускниця Стельмах Марія з приємністю пригадала проведені роки в ЧННІПБ ТНЕУ та веселі миттєвості студентства, висловила слова вдячності викладачам за їх терпіння і турботу, за надані знання.
Радували присутніх виступи творчих колективів. Голосистий спів і музика нагадали колишнім студентам про роки молодості, проведені в стінах рідного навчального закладу.
Випускники, що завітали, пам’ятали своїх викладачів за читанням лекцій, а сьогодні викладачі здивували їх приємним подарунком – виконання пісні.
Після урочистої частини випускники з цікавістю відвідали свої колишні аудиторії та пройшлись територією навчального закладу, який, здається ще пам’ятає їхні відповіді на заняттях, хвилювання на іспитах, спортивні та творчі досягнення.
Сьогодні пролунало багато побажань, як особистих, так і зі сцени. Щастя вам, шановні, творчого натхнення на гарні справи, професійного росту і невичерпного океану ідей. Хай небо для вас буде завжди мирним, високим і чистим, а шлях, яким ідете – широким та світлим. Стіни ж рідної Аlma mater завжди радо зустрічатимуть вас!
Так що давайте зустрічатись
Хто в змозі, майже кожен рік,
Нам добре всім разом зібратись,
Бо зустріч ця – продляє вік
Дякуємо за цей сповнений приємними зустрічами, спогадами й позитивними подіями день. Починаємо відлік до наступної зустрічі випускників 2000, 2005, 2010, 2015 років. З нетерпінням чекаємо цієї події, адже впевнені, вона буде незабутньою.

 

Студенти Чортківського навчально- наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ взяли участь у встановленні нового рекорду України.

 6 червня, у місті Чорткові на презентаційному майданчику районного комунального будинку культури ім. Катерини Рубчакової було зафіксовано Національний рекорд України у номінації «Презентація книг їх головними героями».
Чортківським навчально-нуковим інститутом підприємництва і бізнесу ТНЕУ були представлені колективні монографії професорсько-викладацького складу: “Теоретичні та практичні аспекти стійкого розвитку економіки України”, “Розвиток соціально-економічних систем в умовах глобальної нестабільності”, “Розвиток економіки України: трансформації та інновації”, “Інноваційний розвиток економіки: глобальні тенденції та національні особливості”, а також збірники результатів студентської наукової діяльності. Книга – провідник в дослідженнях, фундамент наукової стратегії, світило в навчанні. Саме такі особливості книги найбільшим чином реалізуються в закладі вищої освіти. Популяризація застосування книги в навчальному та повсякденному житті серед молоді є важливим і необхідним важелем сьогодні. Саме цьому завданню й присвячений встановлений Національний рекорд України у номінації «Наймасовіша презентація книг літературними героями», зафіксований експертом національного реєстру рекордів України Павло Горішевський.
Дякуємо організаторам за позитивні емоції та увагу до вагомих питань сучасності.

 

Вітаємо!

Студентка 3 курсу Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ Лось Анастасія, під керівництвом канд. екон. наук Чекаловської Г. З., взяла участь у конкурсі наукових робіт студентів економічних та юридичних спеціальностей “TAX CHALLENGE 2019” Науково-дослідного інституту фіскальної політики. Робота на тему: “Розвиток Blockhain-технологій в Україні та світі” була відзначена у номінації “На вістрі проблеми” за актуальність та вагомість наукового дослідження. Вітаємо Анастасію та бажаємо продовжувати наукову діяльність в контексті пошуку ефективних та новітніх шляхів розвитку економіки України. Успіхів та нових досягнень!

 

Науково-методичний семінар

На черговому науково-методичному семінарі професорсько-викладацький склад Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ досліджували новітні засоби підвищення якості освіти. Канд. екон. наук, доцент Галущак В.В. зазначила, що глобальні виклики сьогодення задають напрямок розвитку вищої освіти. Деякі складники системи є застарілими в сучасних умовах, а інші, навпаки, набувають нового змісту й актуальності. Серед останніх – нове для української системи освіти, але далеко не нове для педагогічного світу явище – тьюторство. Тьютор залишається офіційно визнаним складником системи англійської університетської освіти, де тьютор – радник студента щодо вибору навчальних курсів, складання плану навчальної роботи, підготовки до іспитів з урахуванням індивідуальних особливостей і можливостей. Валентина Володимирівна навела основні поняття тьюторства, методичні поради організації цього процесу та приклади світового досвіду його застосування. В українській системі освіти тьюторсто є новим і незвичним явищем. Лише окремі приватні освітні заклади впроваджують тьюторство системно. В окремих університетах Польщі тьюторство стало складником навчального процесу. Тьюторство являє собою довгостроковий процес, мета якого супроводжувати студента, надихати його та ділитися досвідом. Щоб досягнути максимального ефекту потрібні регулярні заняття та ретельно спланований ритм, а також індивідуальний підхід до потреб студента. Ключем до розвитку студента є формування відповідальності на основі вільного вибору. Українські педагоги солідаризуються з польськими в розумінні тьюторства як методичного супроводу самостійної роботи студентів (проектної, дослідницької, організаційно), створення індивідуальних освітніх проектів і програм, як індивідуальне навчання та консультування.
У дискусії професорсько-викладацький склад вирішив, що певні елементи тьюторства присутні у навчальному процесі закладу вищої освіти, проте, потребують оновлення. Зокрема, сформовано форму інформаційної карти для заняття, яка вміщує суму даних про те, скільки залікових одиниць отримав кожний студент окремо з кожного виду роботи, за допомогою якої викладач буде орієнтуватись у рівнях сформованості навчальних компетенцій.
В продовження теми осучаснення навчального процесу, канд. екон. наук. доцент Чижишин О.І. навела методи застосування ігрових технологій. Оксана Ігорівна зазначила, що їх застосування вимагає: з’ясування і усвідомлення його цілей, тобто бажаного результату; без цього діяльність суб’єктів навчального процесу не може бути цілеспрямованою; вибору способу діяльності для досягнення мети; необхідних засобів інтелектуального, практичного або предметного характеру, оскільки діяльність завжди пов’язана з ними; наявності певних знань про об’єкт діяльності. Саме ігрові методи навчання є одним з найефективніших способів вивчення, розуміння та засвоєння важливої для нас інформації.
Присутні зійшлись на висновку, що застосування ділових ігор значно полегшує та покращує запам’ятовування інформації. Педагогічно і психологічно продумане використання гри стимулює розумову діяльність, людина починає мислити нестандартно, проявляє себе в іншому амплуа. А це підвищує інтелектуальну активність, пізнавальну самостійність та ініціативність студентів. Ігровий підхід не є визначальним способом засвоєння навчального матеріалу, але він значно збагачує педагогічну практику і розширює можливості студентів.

І Міжрайонний кар’єрний форум “Профорієнтація – 2019”

Чортківський навчально-науковий інститут підприємництва і бізнесу  ТНЕУ взяв участь у І Міжрайонному кар’єрному форумі “Профорієнтація – 2019”. На локації закладу вищої освіти студенти представили спеціальності та те, яким фахівцем можна стати, навчаючись на них. Студентка Тетяна Тичковська примірила професію митника, Колодрубська Юлія увійшла в роль обліковця-податківця, Дмитро Буячок гордо представив освітній ступень магістра, який здобуває у ЧННІПБ ТНЕУ. Бажаючих ознайомлювали із особливостями спеціальностей, які можна студіювати в закладі вищої освіти. Поряд з уже існуюючими, презентували й нові спеціальності, ліцензовані цього року, а саме: “Право”, “Професійна освіта” в контексті фахових напрямків соціальної роботи, туризму, готельно-ресторанного бізнесу та “Психологія”. Проводились різноманітні ігри та тренінги. Щиро дякуємо організаторам заходу за проявлену ініціативу в проведенні форуму. Сподіваємось, представникам молоді це допоможе обрати свою професію та зробити рішучий й успішний крок у майбутнє.

Міжнародне стажування у Фінляндії к. ф.-м.н., доцента Семчишин Л.М.

 В Чортківському інституті підприємництва і бізнесу к.ф.-м.н, доцент кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін Семчишин Л.М. Ліда Семчишин провела, за результатами міжнародного наукового стажування, методичний семінар на тему: «Фінська освіта: що варто перейняти для формування нової української вищої школи». Ліда Михайлівна ознайомила із рівнями освіти Фінляндії. Більш детально зупинилася на науковому та навчально-виховному процесі вищої школи. Зазначила, вся освітня система вищої школи побудована на інтерактивності і стосунками між викладачем та студентом. Викладачі завжди готові слухати студентів – їхні ідеї і пропозиції. Кожну ідею розглядають колективно, додаючи щось нове.
Головна увага була зосереджена на шляхах формування основних компетенцій сучасних студентів в умовах дистанційного навчання. Механізм формування основних компетенцій базується на основі соціальної структури особистості (потреби-інтереси-мотив-ціннісні орієнтації-активність-діяльність). Також доповідач зазначила, що є три основні питання з методики, на які необхідно дати відповідь: 1) як зацікавити студента; 2) як мотивувати студента; 3) як заохотити студента до самостійної роботи.
В обговоренні доповіді активну участь взяли к.е.н., доцент, директор інституту Кульчицька Н.Є, Надія Кульчицька к.е.н, зав.кафедрою к.е.н., доцент Дерманська Л.В. Люда Дерманська Ляшок, доцент кафедри Костишин Н.С. Наталя Костишин , к.е.н., доцент Яковець Т.А. Tetiana Yakovets та інші учасники семінару.
Було висунуто пропозицію щодо продовження співпраці з обміну досвідом викладачів кафедри у зазначенному питанні і пошуку нових інноваційних методів викладання.

 

Вітаємо!

 Вітаємо студента 1-го курсу Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ Максима Дерія з достойним результатом участі у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни “Політологія”, який відбувся 15-17 травня 2019 р. на базі Національного університету “Одеська юридична академія”. Бажаємо Максиму нових перемог та наукових досягнень, нехай креативність й розум приносять позитивні результати в навчанні та праці. Пишаємось нашим студентством! Висловлюємо вдячність наставнику – канд. істор. наук Давидовській Г.І.

 

День пам’яті жертв політичних репресій

 В Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбулись заходи до Дня пам’яті жертв політичних репресій. Канд. екон. наук, доцент, директор ЧННІПБ ТНЕУ Кульчицька Н.Є. зазначила, що кількість жертв політичних репресій неможливо підрахувати – це неймовірні цифри. Терор і репресії вразили всі верстви українського населення: науковців, політиків, військових, священників, селянство. Надія Євстахівна підкреслила як важливо пам’ятати знищених радянською владою, щоб зробити все необхідне для уникнення переслідувань та насильства з політичних мотивів у нашому майбутньому.
Професорсько-викладацький склад та студентство переглянули стрічку “Жертви терору” яка наглядно показала усю біль і жах тогочасних політичних репресій. Усі присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та обговорили шляхи розвитку країни сьогодні в напрямку уникнення подібних подій.
У рамках заходу студентство відвідали Музей політичних репресій, який створено у приміщені єпархіального управління Бучацької Єпархії УГКЦ, де отець Володимир Заболотний провів екскурсію для студентів закладу вищої освіти.
Сьогодні, творячи новітню історію, спільними зуссиллями маємо робити все для того, щоб подібні часи ніколи не повернулись на нашу українську землю. Молимось за душі сотень тисяч закатованих та постраждалих у ті жорстокі часи та за бранців, які сьогодні перебувають у російських тюрмах.

 

Вітаємо!

З нагоди Дня науки в Україні на урочистому засіданні науково-технічної ради ТНЕУ за вагомий внесок в науковий розвиток та публікацію статей у базі Scopus відзначено й вручено грошові винагороди завідувачу кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін, канд. екон. наук, доценту Дерманській Л.В., (Люда Дерманська Ляшок) канд. екон. наук., доценту Костишин Н.С., ( Наталя Костишин) канд. фіз.-мат. наук, доценту Семчишин Л. М., ( Ліда Семчишин) та канд. екон. наук, доценту Яковець Т.А. Tetiana Yakovets Шановні науковці Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ щиро вітаємо Вас з відзнаками, нових Вам наукових тріумфів. Колектив Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу вітає усю наукову спільноту Тернопільського національного економічного університету, бажаємо творчих злетів, наукових досягнень, тільки Ваша невпинна праця здатна приносити все нові й нові ідеї та перемоги. З Днем науки!

Вітаємо!

З нагоди Дня науки в Україні на урочистому засіданні науково-технічної ради ТНЕУ за керівництво, виконання і вагомі результати наукових досліджень з пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки відзначено директора Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ, канд. екон. наук, доцента Кульчицьку Н.Є.(Надія Кульчицька) Вітаємо Надію Євстахівну, бажаємо подальших результативних реалізацій Ваших ідей, наснаги та нових наукових досягнень.

Дні Європи в Україні

 До днів Європи в Україні в Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбулась віртуальна подорож у європейські країни. Директор ЧННІПБ ТНЕУ, канд. екон. наук, доцент Кульчицька Н. Є. наголосила, що відзначення Дня Європи є дуже символічним, оскільки слово “Європа” для кожного українця вже стало знаковим і означає значно більше, ніж частина світу, в якій ми живемо. Крім того, наша країна знаходиться в самій душі Європи – в її географічному центрі. Тому, наближення до європейских принципів і основ життя є безповоротним для України.
Студенти 1-3 курсів денної форми навчання підготували захоплюючі розповіді про співпрацю з Україною, її підтримку різними країнами Європи. Окреслюючи певні особливості тієї чи іншої країни, решта студентства мали відгадати країну, про яку йде мова. Вивчаючи досвід представлених держав, визначались основні пріорітети євроінтеграції України. Євроінтеграція – цивілізаційний вибір України, одна з ключових вимог Революції гідності. У системі зовнішньополітичних пріоритетів України вона посідає особливе місце. Саме тому, студенти Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ постійно ведуть наукові дослідження, здійснюють пошук новітніх шляхів розвитку України та формуюють основні пріоритети в напрямку євроінтеграції.

 

З Днем вишиванки!

 Колектив Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ вітає з Днем вишиванки. Нехай це свято зітре кордони й об’єднає українців по всьому світу. Чудового настрою та різнобарвних вражень!
Українська вишиванка – це національна святиня! Саме вишиванка символізує і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь. Це наш національний оберіг!

КВЕСТ 2019

Тринадцятого травня 2019 р. у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбувся міжрегіональний «Квест 2019». У заході взяли участь 9 команд загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів м. Чорткова, с. Білобожниці, с. Базар, смт. Заводського, с. Улашківці, с. Горішня Вигнанка та команда ВПУ смт. Заводського. Метою квесту було цікаве знайомство із закладом вищої освіти та поглиблення економічних знань в ігровій формі.
На початку заходу директор ЧННІПБ ТНЕУ, к.е.н., доцент Кульчицька Н. Є. привітала присутніх, відзначивши, що командна гра є важливим в досягненні перемог, тому, молодь має об’єднуватись в зуссилях, застосовувати свої знання для розвитку України. Надія Євстахівна окреслила основні принципи навчання в закладі вищої освіти, його пріорітети та побажала цікавого й захоплюючого проходження квесту.
Хедлайнером заходу став Поль Манондіз – франко-український співак, тенор якого заворожує. Неймовірне виконання пісень французькою та українською мовами не залишив нікого байдужим.
Завідувач кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін к.е.н., доцент Дерманська Л. В. озвучила правила квесту й оголосила його старт.
Вже на початку було зрозуміло, що розпочалася захоплююча пригода. На учасників чекали 18 локацій, що охоплювали й аудиторії, й бібліотеку, виставкову залу, комп’ютерний клас, спорткомплекс та інші приміщення, у яких працюють студенти зво під час навчального процесу. На локаціях учасники розв’язували різноманітні завдання: логічні, на швидкість, за допомогою Viber та інше. Успішне вирішення завдань давало змогу рухатися далі. На одній з локацій було розташоване селфі дзеркало, фото з якого було перепусткою на фініші і знаменувало проходження командою всіх етапів.
Найшвидшою виявилася команда Горішньовигнанського НВК І-ІІІ ступенів, які й здобули перемогу. ЗОШ №6 і Чортківська спеціалізована школа-інтернат № 3 спортивного профілю І-ІІІ ступенів імені Романа Ільяшенка розділили 2 і 3 місце відповідно. Отож, щиро вітаємо переможців! Нехай усі життєві завдання даються з легкістю та успіхом, будьте креативними, завзятими та прагніть кращого, тоді все буде Вам під силу.
Квест подарував усім багато позитивних емоцій, тож чекаємо нових зустрічей!

 

Студентська науково-практична конференція «Фінансово-економічні тенденції розвитку України в умовах асоційованого членства в ЄС»

 У Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу відбулась студентська науково-практична конференція «Фінансово-економічні тенденції розвитку України в умовах асоційованого членства в ЄС». Мета конференції полягала в обговоренні проблем та сучасних тенденцій сталого фінансово-економічного розвитку України в умовах активних інтеграційних процесів та асоційованого членства в ЄС.
Розпочала захід вітальним словом директор ЧННІПБ ТНЕУ, канд. екон. Наук, доцент Кульчицька Н.Є. (Надія Кульчицька ). Надія Євстахівна зазначила, що одним із головних пріоритетів зовнішньоекономічної політики України є співробітництво з Європейським Союзом, а також вказала на те, що сьогодні активно здійснюються заходи, які спрямовані на поглиблення співпраці між Україною та Європейським Союзом та які стали можливі лише завдяки довготривалої плідної роботи двох сторін в рамках Європейської політики сусідства. Перспектива членства у ЄС є стратегічним орієнтиром українських прагнень до прогресивного перетворення і ключовою метою, заради якої проводяться реформи. Переваги інтеграції України у ЄС пов’язані зі створенням надійних механізмів демократії, спільної безпеки, політичної та економічної стабільності.
Модератор конференції канд. екон. наук., доцент Бидик А.Г. (Алла Шевцова) окреслила предмет науково-практичної конференції: тенденції фінансово-економічного розвитку України в контексті її інтеграції до європейської системи. Алла Геннадіївна відзначила, що наша країна сьогодні переживає етап максимально глибокої інтеграції у європейську політичну та економічну систему, на багатосторонній взаємодії реалізуються ініціативи «Східного партнерства» шляхом заміни угод про партнерство та співробітництво на Угоду про асоціацію між Україною та ЄС, що дозволяє запроваджувати нові формати та рівні співробітництва між Сторонами на різних тематичних платформах. Надзвичайно складним є питання відпрацювання належних механізмів включення економіки України в сучасні цивілізаційні процеси і структури. І хоча Україна стикається з труднощами на цьому шляху, євроінтеграційний курс для неї є безальтернативним.
На секційному засіданні студенти закладу вищої освіти представили свої дослідження актуальних проблем розвитку України в умовах асоційованого членства в ЄС, а саме: Куций Іван «ЄС як унікальне об’єднання країн Європи: хронологія створення, органи управління» (науковий керівник к.е.н., доцент Вербіцька І.І.), Олександр Підгородецький «Основні етапи підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС» (науковий керівник к.е.н., доцент Бидик А.Г.), Анастасія Лось «Проблемні аспекти формування та розвитку бюджету ЄС» (науковий керівник к.е.н., доцент Вербіцька І.І.), Галя Вовчко«Повноцінна та всеохоплююча Зона вільної торгівлі між Україною та ЄС: переваги створення та проблеми функціонування» (науковий керівник к.е.н., доцент Бидик А.Г.), Таня Тичковська «Проблеми фінансового ринку України в період конвергенції з ЄС»(науковий керівник к.е.н., доцент Галущак В.В.), Yulia Kolodrubska «Європейські інструменти для розвитку малого та середнього бізнесу України» (науковий керівник к.е.н., доцент Гончар Г.П.). В ході презентацій студентських досліджень розгортались жваві дискусії та висували пропозиції щодо нових перспектив розвитку національної економіки, отримання конкурентних переваг української продукції в умовах спільного ринку, використання могутнього експортного потенціалу України.
Наукові висновки учасників конференції підтримала запрошена Березовська І.В. (Ірина Березовська) – начальник відділу економічного розвитку і торгівлі Чортківської районної державної адміністрації. Ірина Василівна окреслила тенденції зростання зовнішньоекономічної активності суб’єктів господарювання Чортківського району за останні 5 років, навела дані, що свідчать про зростання, майже утричі, динаміки експорту за 2015-2018 роки: з 12 млн. дол. США до 31 млн. дол. США (дані без міста Чорткова). Лише у 2018 році темп зростання експорту у Чортківському районі становив 210%. Відповідно, зовнішньоторговельне сальдо має позитивне значення і становить 28 млн. дол. США. Зазначено, що мінусом є те, що такого результату досягається завдяки одному-двом підприємствам – більше як 90% від всіх експортних операцій належать ПрАТ “Агро Продукт”, яке можна вважати прикладом для наслідування щодо успішної політики ведення зовнішньоторговельних операцій. Крім того, у виступі Березовської І.В. було приділено увагу розвитку інвестиційної діяльності в Чортківському районі та участі району у реалізації проектів міжнародної технічної допомоги.
Висловлюємо вдячність організаторам, спікерам та учасникам науково-практичної конференції за актуальність піднятої проблематики, цікаві та корисні дослідження. Бажаємо подальших досягнень та результативності праці, направленої на забезпечення соціально-економічного розвитку регіону та країни загалом.

 

Всеукраїнська студентська олімпіада з навчальної дисципліни «Страхова справа»

 Упродовж 22-24 квітня 2019 р. відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України № 1313 від 28.11.2018 р. «Про проведення Всеукраїнської студентської олімпіади у 2018/2019 н.р.» на базі Тернопільського національного економічного університету тривав ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Страхова справа». До участі в Олімпіаді подали заявки 85 учасників із 35 закладів вищої освіти України. Чортківський навчально-науковий інститут підприємництва і бізнесу ТНЕУ достойно представила студентка 3-го курсу  (викладач-наставник канд.екон.наук, доцент Галущак В.В.). Пишаємось нашою розумною та креативною студентською молоддю. Бажаємо Тетяні подальших успіхів та перемог.
Висловлюємо вдячність організаторам за чудову атмосферу та насичену програму проведення олімпіади.

Вітаємо!

 Колектив Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ вітає завідувача кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін, канд. екон. наук Дерманську Л.В.    з присвоєнням вченого звання доцента. Нелегкі завдання стоять на шляху отримання цього звання і тільки відданість науці, багаторічний досвід, інтелект та розум дає змогу досягти цієї вершини. Нехай Ваша наполеглива праця й надалі увінчується успіхом. Бажаємо наснаги, натхнення та цілеспрямованості у професійному житті. Подальших успіхів та реалізації ідей!

Бліц-вікторина “Учімося бути справжніми українцями”

Молодь-майбутнє України! Креативні, розумні, працелюбні, веселі і невгамовні. З ініціативи студентства Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ, під керівництвом канд. психол. наук, доцента Юркевич Г.Й. у закладі вищої освіти відбулась бліц-вікторина “Учімося бути справжніми українцями”. Учасниками стали команди “Освітяни” Чортківського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Олександра Барвінського, “Спадкоємці Гаврилишина” Чортківського коледжу економіки і підприємництва ТНЕУ та команда “Десант” 1-го курсу Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ.
У вітальному слові директор ЧННІПБ ТНЕУ, канд. екон. наук, доцент Кульчицька Н.Є. висловила своє захоплення студентством, що прагнуть вивчати і слідувати українським традиціям, які шанують і хочуть розвивати та зміцнювати рідну вкраїну. Надія Євстахівна побажала перемоги сильнішим й гарного настрою усім присутнім.
Насичені історичними загадками та українознавчими завданнями конкурси захопили як учасників так і вболівальників: конкурс «Що? Коли і Де?», конкурс «Історичні постаті», конкурс «Упізнай мене», конкурс «Повір у географію», конкурс «Мовно-літературний», конкурс «Крилаті вислови», конкурс «Прислів’я», Конкурс капітанів «Не барімося, збираймося», конкурс «Прорекламуй Україну в світі» (домашнє завдання).
Справедливо оцінювали пройдення завдань командами журі у складі: заступника директора з виховної роботи Чортківської спеціалізованої школи спортивного профілю № 3 імені Романа Ільяшенка – Бегма Т.Є., вчителя історії Чортківської ЗОШ № 6 – Бельзецька Г.Й., педагога-організатора Заводської ЗОШ – Левченко Г.М., вчителя історії та правознавства Чортківської гімназії імені Маркіяна Шашкевича – Петровська С.П, вчителя історії та правознавства Чортківської ЗОШ №2 – Польова Н.В., вчителя історії та правознавства Чортківської ЗОШ №7 – Провальна З.І., педагога-організатора Чортківської ЗОШ №5 – Черкасова І.Р. Беззаперечним переможцем стала команда “Спадкоємці Гаврилишина” Чортківського коледжу економіки і підприємництва ТНЕУ. Друге місце розділили команди “Освітяни” та “Десант”.
Вітаємо переможців! Бажаємо щоб перемоги супроводжували вас і надалі! Будьте такими ж впевниними й успішними як сьогодні. Вітаємо усіх учасників гри. Будьте справжніми українцями, такими ж наполегливими і сміливими, як ви показали себе у змаганнях. Люба наше молоде, наша гордість і сила, тільки ви і ваші знання, зусилля можуть збудувати міцну, процвітаючу, єдину Україну.
Будьте справжніми пітріотами-українцями!

 

Професорсько-викладацький склад підвищує якість освіти

 Сьогодні знову відбулась пізнавальна і цікава зустріч професорсько-викладацького складу Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ у формі семінару. Часто, прагнучи удосконалити вітчизняну освіту, ми звертаємось до досвіду розвинутих країн світу, що досягли визнання у цій сфері. З цією метою, канд. екон. наук., доцент Шмигель О.Є. у своїй доповіді «Система вищої освіти в США» виокремила основні особливості функціонування освітньої системи в США. Ольга Євстахівна зазначила, що характерною рисою вищої школи США є переважна більшість часток приватних ВНЗ, які складають понад 2/3 від їхньої загальної кількості, хоча 70% студентів навчаються в державних ВНЗ. Це пояснюється тим, що серед приватних ВНЗ є невеликі, із числом студентів до 100 чоловік, у той час як у деяких державних ВНЗ вчиться кілька десятків тисяч студентів. У США немає єдиних правил організації занять і всього навчального процесу у вищих навчальних закладах. Крім лекцій і семінарів практикуються нетрадиційні методи й форми навчання: моделювання, рольові ігри, мікровикладання. Цікавим стали наведені Ольгою Євстахівною конкретні методи викладання в розрізі окремих дисциплін з врахуванням їх специфіки.
В продовження вивчення закордонного освітнього досвіду, канд. екон. наук, доцент Бидик А.Г. окреслила принципи застосування методики«Case Studies», або кейс-методу, яка вперше була розроблена на початку XX ст. в Гарвардській Школі Бізнесу. Алла Геннадіївна зауважила, що кейс-метод є результативним в процесі застосування у навчанні майбутніх економістів, осільки виступає методом ситуаційного моделювання реальних бізнесових ситуацій, які описують практичну діяльність суб’єктів, використовуючи набуті теоретичні знання і формуючи нові.Доповідач окреслила основні ідеї методу та ознаки кейсу для забезпечення його ефективності, навела приклади з власного досвіду застосування кейс-методу при вивченні дисциплін спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування”.
Викладачі активно дискутували, порівнюючи особливості системи освіти України та США. Колектив відзначив успішне застосування на власних заняттях певних методів викладання, що популярні закордоном, а також ухвалив рішення про подальше впровадження новітніх методик покращення освітніх послуг.

Студенти зустрілись з головним редактором обласної газети «Вільне життя плюс» Петром Федоришиним

 Студенти Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ стали учасниками надзвичайно цікавої зустрічі у читальній залі районної бібліотеки. Почуті факти з історії Чорткова від члена НСПУ, головного редактора обласної газети «Вільне життя плюс» Петра Федоришина, захопили та вразили студенство. Спілкування було наповнене незвіданими фактами про Чортків, демонстрацією історичних доказів тих чи інших подій, пізнавальними розповідями. Дякуємо усім організатором та учасникам за надану можливість вкотре поринути у минуле рідного Чорткова, підвердити його славне походження та багатогранний історичний розвиток.

 

Науково-методичний семінар професорсько-викладацького складу

Черговий науково-методичний семінар професорсько-викладацького складу Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ був присвячений актуальним питанням підвищення якості освіти. Застосування інноваційних методів і форм проведення семінарських занять у закладах вищої освіти презентувала канд.екон.наук, доцент Домбровська Н.Р. класифікувала види семінарських занять та запропонувала активні прийоми навчання, які підвищують їх результативність, а саме: методи інциденту, метод „накопичення інформації”, метод аналізу конкретної ситуації – формування груп студентів для вирішення певної проблеми; метод ділової, метод модерації. Наталя Романівна конкретизувала роль і дії викладача в контексті кожного виду семінарського заняття.
Цікавим моментом став перелік
заповідей викладача (Д. Пойа):
1. Цікавтесь своєю дисципліною.
2. Знайте свою дисципліну.
3. Знайте, яким шляхом можна вивчити те, що вам необхідно.
4. Кращий спосіб вивчити – це відкрити самому.
5. Вмійте читати з обличчя студентів.
6. Розвивати у студентів певні навички дослідницької роботи.
7. Намагайтесь навчити їх догадуватися.
8. Намагайтесь навчити їх доводити.
9. Вишукайте у вашій задачі те, що може стати у нагоді при розв’язанні інших задач.
10. Не видавайте свого секрету відразу – нехай студенти спробують вгадати його до того, як ви його їм відкриєте.
Розглядати питання інноваційності в закладі вищої освіти продовжив канд. екон. наук, доцент Довбуш А.В. Андрій Васильович зупинився на актуальності застосування сучасних технологічних можливостей в навчальному процесі, навівши конкретні приклади: переревернуті заняття (Flipped classroom), інтерактивні підручники (E-textbooks), масові відкриті он-лайн курси (Massive open online courses), створення спеціалізованих комп’ютерних ігор та практичних симуляцій, концепція великих даних (Big Date), мобільні додатки. Впровадження методів активного навчання має спонукати студентів до вивчення фахових дисциплін, а це в значній мірі залежить від рівня підготовки самого викладача та його уміння доступно і цікаво представити інформацію та створити умови для засвоєння студентами, передбачених програмою і навчальним планом вмінь і навичок.

Вітаємо!

Вітаємо студента 1-го курсу Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ Дерія Максима та викладача-наставника, канд. істор. наук Давидовську Г.І. з перемогою в першому етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з “Політології”, що проходила в ТНЕУ. Бажаємо натхнення та успіху на заключному етапі олімпіади, що відбудеться в Національному університеті “Одеська юридична академія”.

Створення Експертної ради працедавців

 В напрямку підвищення якості освіти важливим є залучення працедавців до навчального процесу з метою забезпечення підготовки затребуваних фахівців. З огляду на цей факт, 14.03.2019 р. в Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбулось створення та перше засідання Експертної ради працедавців по двом випусковим спеціальностям: “Облік і оподаткування” та “Фінанси, банківська справа та страхування” (Митна справа). До складу ради увійшли керівники, представники підприємств й організацій з якими укладені довори про співпрацю з Чортківським навчально-науковим інститутом підприємництва і бізнесу ТНЕУ та ті, які в процесі пошуку фахівців контактують з Центром працевлаштування випускників ЧННІПБ ТНЕУ: начальник Митного поста Чортків Гломба А.В., начальник Чортківського управліня ОДПІ ГУ ДФС в Тернопільській області Цвігун Р.І., директор підприємства з надання митно-брокерських послуг Лапан Г.С., генеральний директор підприємства з іноземним капіталом “Біллербек Україна” Федорейко О.А., головний бухгалтер ДП “Чортківське лісове господарство” Саварин Г.В., директор ПП “Файний пекар” Хом’як В. Г., керуючий Чортківського відділення АТ „Райффайзен банк Аваль” Нога С.М., керівник Чортківського відділення дирекції ПрАТ “УПСК” Вівчар Л.І.
Привітавши присутніх, розпочала засідання директор ЧННІПБ ТНЕУ, канд. екон. наук., доцент Кульчицька Н.Є. Надія Євстахівна окреслила пріоритети удосконалення освітнього процесу, необхідності переформатування його завдань до умов сучасності.
Координатор з якості освіти, канд.екон. наук, доцент Яковець Т.А. обгрунтувала важливість орієнтації на практичні вимоги працедавців в процесі побудови освітніх прграм. Тетяна Аркадіївна визначила мету створення Експертної ради працедавців та цілі діяльності.
Завідувач кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін, канд.екон.наук, доцент Дерманська Л.В. та канд.екон.наук., доцент Костишин Н.С. зупинились на основних складових освітніх програм вище згаданих спеціальностей: мету, завдання, компетентності тощо.
Заслухавши доповідачів, члени ради розпочали дискусію в контексті визначення напрямків покращення та розширення запропонованих освітніх програм. В ході обговорення сформовано ряд рекомендацій та дій спрямованих на підвищення якості освіти. Члени Експертної ради працедавців ухвалили рішення по порядку денному й шляхи його реалізації та визначились із графіком роботи Ради.
Колектив Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ висловлює вдячність усім представникам, що підтримали пропозицію створення Експертної ради працедавців, виявили активну позицію в реалізації методів підвищення якості освіти. Дякуємо за постійну співпрацю та запрошуємо до нових спільних проектів.

 

Турнір пам’яті Романа Ільяшенка”Іду на ви” з фрі-файту

8 березня святкував би свій день народження Герой Роман Ільяшенко. Натомість, сьогодні ми з слізьми на очах згадуємо його світлу постать. Біль від втрати не згасає, навіть з плином часу. Роман поклав своє життя під час бою під Іловайськом, бою за суверенітет України, за її незалежність, за наш мир та спокій на рідній землі.
Роман Ільяшенко був випускником Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ, тому саме у рідних стінах закладу вищої освіти, у спорткомплексі “Економіст” пройшов черговий турнір пам’яті “Іду на ви” з фрі-файту, організований спортивним клубом “Характерник-Чортків”, Чортківським навчально-науковим інститутом підприємництва і бізнесу ТНЕУ та Чортківською міською радою. Запал до перемоги Романа, чинного чемпіона України з фрі-файту, сьогодні знайшов своє відображення у його послідовниках, спортсменах, які продовжують улюблену справу Героя.
У вітальному слові до учасників змагань директор ЧННІПБ ТНЕУ, канд.екон.наук, доцент Кульчицька Н.Є. пригадала роки студентства Романа, його активну позицію та почуття відповідальності по житті. Саме ці якості сприяли його спортивним перемогам, саме вони не дали йому бути байдужим до страшних подій в Україні. Він поклав за Батьківщину найдорожче – своє молоде життя. То ж сьогодні, згадуючи Романа у наших молитвах, маємо чинити так, щоб сприяти розвитку та єдності України.
Спражній син України, чесний, безстрашний Роман Ільяшенко назавжди у наших серцях.
ЛЮБИМО, ПАМ’ЯТАЄМО…

 

Урочистості з нагоди 205-ї річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка

 Кобзарем його ми звемо,
Так від роду і до роду:
Кожний вірш свій і поему
Він присвячував народу.
Він любив усе прекрасне 
І його ім’я — незгасне!
У Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу відбулись урочистості з нагоди 205-ї річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка, який є символом української державності, національної єдності українців, символом чесності, правди, самовираження, символом, що надихає жити, боротися, кохати – як вічна святиня, як уособлення найвищого розуму і непізнаного духу, як невмируща душа і пам’ять української нації…
Знову його пророчі слова зазвучали з уст студентства та викладачів у віршах та піснях. Студентка 3-го курсу Лось Анастасія виконала вірш “Думка”, студентка 1-го курсу Магдяк Тетяна зачитала вірш “Розрита могила”. Пісенним спогадом про Кобзаря стали “Тополя” та “Думи мої” у виконанні ансамблю викладачів. Звучав англійською мовою і вічний Заповіт Тараса Григоровича, у креативній роковій подачі студентів 1-го курсу Дерія Максима та Дзвоника Владислава, Хвастовської Тетяни, Сабо Вадима, Магдяк Тетяни.
Нехай Тарасова мудрість крізь віки заряджає нас силою, спонукає до єдності і буде тією рушійною силою на шляху до процвітання України.

 

Науково-методичний семінар

 Професорсько-викладацький склад Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ постійно вдосконалює професійну майстерність та якість освіти. Одним із методів такого покращення є науково-методичні семінари, що мають на меті обговорення сучасних умов і викликів у вищій освіті, пошук ефективних методів викладання та навчання. 5 березня 2019 р. канд. екон. наук., доцент Андрушків Р.Ю. у своїй презентації “Портрет успішного викладача” висвітлив основні якості, якими повинен володіти сучасний викладач. Роман Юрійович зазначив, що згідно опитування студентів на першому місці в рейтингу рис, якими має володіти викладач, стоїть професійний рівень, на другому – чесність та справедливість в оцінюванні. Загалом, сукупність характеристик сучасного викладача можна сформувати у такі секції: «Розвивається сам і спонукає інших», «Шукає новітні методи», «Моральний, привабливий, із гарною дикцією». Сукупність особистих якостей викладача формує його авторитет, тобто загальновизнану студентами значущість його достоїнств і основану на цьому силу його виховного впливу. Авторитетним є той викладач, який глибоко знає свій предмет і майстерно його викладає, любить молодь, відчуває її наміри і прагнення, доброзичливо відгукується на них.
Продовженням семінару стала доповідь канд. екон. наук, доцента Гуменюк О.Г. на тему: “Методичні рекомендації щодо розробки силабусу навчальної дисципліни”. Оксана Геннадіївна підкреслила важливість застосування силабусів у навчальному процесі, адже саме він є інструктивним засобом для студентів, допомагає їм в підготовці до заняття та конкретизує очікування від вивчення окремої дисципліни. На науково-методичному семінарі були розглянуті основні складові силабусу та їх змістове наповнення. Обговорено сучасні зособи контролю та зосереджено увагу на їх впровадженні в навчальний процес закладу вищої освіти.
Під час підведення підсумків, професорсько-викладацький склад висловили підтримку щодо побудови силабусів за запропонованою методикою та необхідності використання їх в процесі
розробки методичного забезпечення дисциплін.

Випуск магістрів ЧННІПБ ТНЕУ

 Незабутня мить – Випускний магістрів Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ! Вир шалених емоцій щастя та хвилювання. Ось і ще один крок в професійне життя роблять справжні фахівці своєї справи, понад 50 випускників магістрів зі спеціальностей «Облік і оподаткування» й «Фінанси, банківська справа та страхування» (Митна справа).
Урочистості з нагоди вручення дипломів вітальним словом розпочала директор ЧННІПБ ТНЕУ, канд. екон. наук, доцент Кульчицька Н.Є. Надія Євстахівна відзначила, що сьогоднішні випускники отримали не тільки професійні знання, але й зросли як особистості. Хотілося б нагадати, що немає сили могутнішої, ніж знання, а людина озброєна знаннями й умінням їх застосувати — це вже професіонал з великої літери. Досягши творчих успіхів, намагайтеся не розгубити студентських друзів, оскільки через багато років ви зрозумієте, що цей період життя був найкращим та найнасиченішим. Залишаючи рідну alma-mater, не забувайте тих, хто вас вчив, вкладав свою душу та завжди був поряд. У добру путь, випускники! Творіть добро!
Продовженням свята стало вітальне слово з благословенням Преосвященного Владики Димитрія (Григорака) Єпископа Бучацького.
Привітати випускників завітали голова Державної екзаменаційної комісії, начальник Чортківського управління Тернопільської ОДПІ та голова районної державної адміністрації Оксана Тимофіївна Чайчук. «Я зичу вам, щоби дипломи магістра, ваші знання та досвід допомогли вам розпізнати ваше покликання і реалізувати ваші мрії. Я переконана, що тоді ви будете щасливими людьми, а Україна здобуде гідних громадян і еліту нації,» – резюмувала Оксана Чайчук.
Радість від проведених років навчання висловила куратор, канд. екон. наук. Яковець Тетяна Аркадіївна та побажала випускникам завжди залишатись добрими людьми, незважаючи на обставини, міцних та люблячих сімей, сталевого здоров’я, благополуччя та миру.
Опісля завідувач кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін, канд. екон. наук Дерманська Людмила Василівна розпочала зачитання Наказу та вручення дипломів магістра.
Цікавою традицією стало перекидання китички в знак того, що колишні студенти стали дипломованими фахівцями.
Слова вдячності наставникам висловила від імені випускників магістр ЧННІПБ ТНЕУ Середа Тетяна та музичний дарунок подарувала магістр ЧННІПБ ТНЕУ Іванна Школьницька.
Святкування було наповнене різноманітними номерами у виконанні викладачів, випускників та с щирими побажаннями від батьків та гостей.
Дорогі випускники, Ви – наша інтелектуальна еліта, духовне поле нашої нації. Ви – люди високої культури і творчої наснаги. Ви – наша еліта, яка буде працювати в усіх ешелонах влади. Будьте креативними особистостями, щоб ваші знання були витребуваними. Будьте патріотами нашого рідного краю і Інституту, а ми будемо пишатися нашими випускниками! Нехай Господь благословить усі Ваші добрі починання.

  инання.

Захисти магістерських робіт

У Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ завершились захисти магістерських робіт за спеціальностями “Облік і оподаткування”, “Фінанси, банківська справа і страхування”. Державна екзаменаційна комісія у складі начальника Чортківського управління ГУ ДФС у Тернопільській області Цвігуна Р.І., директора ЧННІПБ ТНЕУ, к.е.н., доцента Кульчицької Н.Є. та завідувача кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін ЧННІПБ ТНЕУ Дерманської Л.В. відзначила актуальність та грунтовність проведених досліджень. Щиро вітаємо наших магістрів. Бажаємо усім реалізувати свої навики та досягти висоти професійного зростання. Нехай отримані вами знання принесуть перемоги та успіх.

Кубок ТНЕУ бадмінтону

18-19 грудня відбувся І відкритий кубок ТНЕУ бадмінтону, організований під патронатом ректора університету професора Андрія Ігоровича Крисоватого й за сприяння Федерації бадмінтону України.
Команду Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ представили студенти 4-го курсу Пиріжок Володимир, Червона Юлія, Вовчко Галина та студент 1-го курсу Дерій Максим.
В особистих змаганнях серед жінок ІІІ місце зайняла студентка Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ Червона Юлія, поступившись учасникам з Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича. Щиро вітаємо нашу призерку й команду т