На сайте wordpress-zone.ru вы можете скачать wordpress шаблоны и другие расширения.

Міжнародне стажування у Фінляндії к. ф.-м.н., доцента Семчишин Л.М.

 В Чортківському інституті підприємництва і бізнесу к.ф.-м.н, доцент кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін Семчишин Л.М. Ліда Семчишин провела, за результатами міжнародного наукового стажування, методичний семінар на тему: «Фінська освіта: що варто перейняти для формування нової української вищої школи». Ліда Михайлівна ознайомила із рівнями освіти Фінляндії. Більш детально зупинилася на науковому та навчально-виховному процесі вищої школи. Зазначила, вся освітня система вищої школи побудована на інтерактивності і стосунками між викладачем та студентом. Викладачі завжди готові слухати студентів – їхні ідеї і пропозиції. Кожну ідею розглядають колективно, додаючи щось нове.
Головна увага була зосереджена на шляхах формування основних компетенцій сучасних студентів в умовах дистанційного навчання. Механізм формування основних компетенцій базується на основі соціальної структури особистості (потреби-інтереси-мотив-ціннісні орієнтації-активність-діяльність). Також доповідач зазначила, що є три основні питання з методики, на які необхідно дати відповідь: 1) як зацікавити студента; 2) як мотивувати студента; 3) як заохотити студента до самостійної роботи.
В обговоренні доповіді активну участь взяли к.е.н., доцент, директор інституту Кульчицька Н.Є, Надія Кульчицька к.е.н, зав.кафедрою к.е.н., доцент Дерманська Л.В. Люда Дерманська Ляшок, доцент кафедри Костишин Н.С. Наталя Костишин , к.е.н., доцент Яковець Т.А. Tetiana Yakovets та інші учасники семінару.
Було висунуто пропозицію щодо продовження співпраці з обміну досвідом викладачів кафедри у зазначенному питанні і пошуку нових інноваційних методів викладання.

 

Вітаємо!

 Вітаємо студента 1-го курсу Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ Максима Дерія з достойним результатом участі у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни “Політологія”, який відбувся 15-17 травня 2019 р. на базі Національного університету “Одеська юридична академія”. Бажаємо Максиму нових перемог та наукових досягнень, нехай креативність й розум приносять позитивні результати в навчанні та праці. Пишаємось нашим студентством! Висловлюємо вдячність наставнику – канд. істор. наук Давидовській Г.І.

 

День пам’яті жертв політичних репресій

 В Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбулись заходи до Дня пам’яті жертв політичних репресій. Канд. екон. наук, доцент, директор ЧННІПБ ТНЕУ Кульчицька Н.Є. зазначила, що кількість жертв політичних репресій неможливо підрахувати – це неймовірні цифри. Терор і репресії вразили всі верстви українського населення: науковців, політиків, військових, священників, селянство. Надія Євстахівна підкреслила як важливо пам’ятати знищених радянською владою, щоб зробити все необхідне для уникнення переслідувань та насильства з політичних мотивів у нашому майбутньому.
Професорсько-викладацький склад та студентство переглянули стрічку “Жертви терору” яка наглядно показала усю біль і жах тогочасних політичних репресій. Усі присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та обговорили шляхи розвитку країни сьогодні в напрямку уникнення подібних подій.
У рамках заходу студентство відвідали Музей політичних репресій, який створено у приміщені єпархіального управління Бучацької Єпархії УГКЦ, де отець Володимир Заболотний провів екскурсію для студентів закладу вищої освіти.
Сьогодні, творячи новітню історію, спільними зуссиллями маємо робити все для того, щоб подібні часи ніколи не повернулись на нашу українську землю. Молимось за душі сотень тисяч закатованих та постраждалих у ті жорстокі часи та за бранців, які сьогодні перебувають у російських тюрмах.

 

Вітаємо!

З нагоди Дня науки в Україні на урочистому засіданні науково-технічної ради ТНЕУ за вагомий внесок в науковий розвиток та публікацію статей у базі Scopus відзначено й вручено грошові винагороди завідувачу кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін, канд. екон. наук, доценту Дерманській Л.В., (Люда Дерманська Ляшок) канд. екон. наук., доценту Костишин Н.С., ( Наталя Костишин) канд. фіз.-мат. наук, доценту Семчишин Л. М., ( Ліда Семчишин) та канд. екон. наук, доценту Яковець Т.А. Tetiana Yakovets Шановні науковці Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ щиро вітаємо Вас з відзнаками, нових Вам наукових тріумфів. Колектив Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу вітає усю наукову спільноту Тернопільського національного економічного університету, бажаємо творчих злетів, наукових досягнень, тільки Ваша невпинна праця здатна приносити все нові й нові ідеї та перемоги. З Днем науки!

Вітаємо!

З нагоди Дня науки в Україні на урочистому засіданні науково-технічної ради ТНЕУ за керівництво, виконання і вагомі результати наукових досліджень з пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки відзначено директора Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ, канд. екон. наук, доцента Кульчицьку Н.Є.(Надія Кульчицька) Вітаємо Надію Євстахівну, бажаємо подальших результативних реалізацій Ваших ідей, наснаги та нових наукових досягнень.

Дні Європи в Україні

 До днів Європи в Україні в Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбулась віртуальна подорож у європейські країни. Директор ЧННІПБ ТНЕУ, канд. екон. наук, доцент Кульчицька Н. Є. наголосила, що відзначення Дня Європи є дуже символічним, оскільки слово “Європа” для кожного українця вже стало знаковим і означає значно більше, ніж частина світу, в якій ми живемо. Крім того, наша країна знаходиться в самій душі Європи – в її географічному центрі. Тому, наближення до європейских принципів і основ життя є безповоротним для України.
Студенти 1-3 курсів денної форми навчання підготували захоплюючі розповіді про співпрацю з Україною, її підтримку різними країнами Європи. Окреслюючи певні особливості тієї чи іншої країни, решта студентства мали відгадати країну, про яку йде мова. Вивчаючи досвід представлених держав, визначались основні пріорітети євроінтеграції України. Євроінтеграція – цивілізаційний вибір України, одна з ключових вимог Революції гідності. У системі зовнішньополітичних пріоритетів України вона посідає особливе місце. Саме тому, студенти Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ постійно ведуть наукові дослідження, здійснюють пошук новітніх шляхів розвитку України та формуюють основні пріоритети в напрямку євроінтеграції.

 

З Днем вишиванки!

 Колектив Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ вітає з Днем вишиванки. Нехай це свято зітре кордони й об’єднає українців по всьому світу. Чудового настрою та різнобарвних вражень!
Українська вишиванка – це національна святиня! Саме вишиванка символізує і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь. Це наш національний оберіг!

КВЕСТ 2019

Тринадцятого травня 2019 р. у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбувся міжрегіональний «Квест 2019». У заході взяли участь 9 команд загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів м. Чорткова, с. Білобожниці, с. Базар, смт. Заводського, с. Улашківці, с. Горішня Вигнанка та команда ВПУ смт. Заводського. Метою квесту було цікаве знайомство із закладом вищої освіти та поглиблення економічних знань в ігровій формі.
На початку заходу директор ЧННІПБ ТНЕУ, к.е.н., доцент Кульчицька Н. Є. привітала присутніх, відзначивши, що командна гра є важливим в досягненні перемог, тому, молодь має об’єднуватись в зуссилях, застосовувати свої знання для розвитку України. Надія Євстахівна окреслила основні принципи навчання в закладі вищої освіти, його пріорітети та побажала цікавого й захоплюючого проходження квесту.
Хедлайнером заходу став Поль Манондіз – франко-український співак, тенор якого заворожує. Неймовірне виконання пісень французькою та українською мовами не залишив нікого байдужим.
Завідувач кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін к.е.н., доцент Дерманська Л. В. озвучила правила квесту й оголосила його старт.
Вже на початку було зрозуміло, що розпочалася захоплююча пригода. На учасників чекали 18 локацій, що охоплювали й аудиторії, й бібліотеку, виставкову залу, комп’ютерний клас, спорткомплекс та інші приміщення, у яких працюють студенти зво під час навчального процесу. На локаціях учасники розв’язували різноманітні завдання: логічні, на швидкість, за допомогою Viber та інше. Успішне вирішення завдань давало змогу рухатися далі. На одній з локацій було розташоване селфі дзеркало, фото з якого було перепусткою на фініші і знаменувало проходження командою всіх етапів.
Найшвидшою виявилася команда Горішньовигнанського НВК І-ІІІ ступенів, які й здобули перемогу. ЗОШ №6 і Чортківська спеціалізована школа-інтернат № 3 спортивного профілю І-ІІІ ступенів імені Романа Ільяшенка розділили 2 і 3 місце відповідно. Отож, щиро вітаємо переможців! Нехай усі життєві завдання даються з легкістю та успіхом, будьте креативними, завзятими та прагніть кращого, тоді все буде Вам під силу.
Квест подарував усім багато позитивних емоцій, тож чекаємо нових зустрічей!

 

Студентська науково-практична конференція «Фінансово-економічні тенденції розвитку України в умовах асоційованого членства в ЄС»

 У Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу відбулась студентська науково-практична конференція «Фінансово-економічні тенденції розвитку України в умовах асоційованого членства в ЄС». Мета конференції полягала в обговоренні проблем та сучасних тенденцій сталого фінансово-економічного розвитку України в умовах активних інтеграційних процесів та асоційованого членства в ЄС.
Розпочала захід вітальним словом директор ЧННІПБ ТНЕУ, канд. екон. Наук, доцент Кульчицька Н.Є. (Надія Кульчицька ). Надія Євстахівна зазначила, що одним із головних пріоритетів зовнішньоекономічної політики України є співробітництво з Європейським Союзом, а також вказала на те, що сьогодні активно здійснюються заходи, які спрямовані на поглиблення співпраці між Україною та Європейським Союзом та які стали можливі лише завдяки довготривалої плідної роботи двох сторін в рамках Європейської політики сусідства. Перспектива членства у ЄС є стратегічним орієнтиром українських прагнень до прогресивного перетворення і ключовою метою, заради якої проводяться реформи. Переваги інтеграції України у ЄС пов’язані зі створенням надійних механізмів демократії, спільної безпеки, політичної та економічної стабільності.
Модератор конференції канд. екон. наук., доцент Бидик А.Г. (Алла Шевцова) окреслила предмет науково-практичної конференції: тенденції фінансово-економічного розвитку України в контексті її інтеграції до європейської системи. Алла Геннадіївна відзначила, що наша країна сьогодні переживає етап максимально глибокої інтеграції у європейську політичну та економічну систему, на багатосторонній взаємодії реалізуються ініціативи «Східного партнерства» шляхом заміни угод про партнерство та співробітництво на Угоду про асоціацію між Україною та ЄС, що дозволяє запроваджувати нові формати та рівні співробітництва між Сторонами на різних тематичних платформах. Надзвичайно складним є питання відпрацювання належних механізмів включення економіки України в сучасні цивілізаційні процеси і структури. І хоча Україна стикається з труднощами на цьому шляху, євроінтеграційний курс для неї є безальтернативним.
На секційному засіданні студенти закладу вищої освіти представили свої дослідження актуальних проблем розвитку України в умовах асоційованого членства в ЄС, а саме: Куций Іван «ЄС як унікальне об’єднання країн Європи: хронологія створення, органи управління» (науковий керівник к.е.н., доцент Вербіцька І.І.), Олександр Підгородецький «Основні етапи підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС» (науковий керівник к.е.н., доцент Бидик А.Г.), Анастасія Лось «Проблемні аспекти формування та розвитку бюджету ЄС» (науковий керівник к.е.н., доцент Вербіцька І.І.), Галя Вовчко«Повноцінна та всеохоплююча Зона вільної торгівлі між Україною та ЄС: переваги створення та проблеми функціонування» (науковий керівник к.е.н., доцент Бидик А.Г.), Таня Тичковська «Проблеми фінансового ринку України в період конвергенції з ЄС»(науковий керівник к.е.н., доцент Галущак В.В.), Yulia Kolodrubska «Європейські інструменти для розвитку малого та середнього бізнесу України» (науковий керівник к.е.н., доцент Гончар Г.П.). В ході презентацій студентських досліджень розгортались жваві дискусії та висували пропозиції щодо нових перспектив розвитку національної економіки, отримання конкурентних переваг української продукції в умовах спільного ринку, використання могутнього експортного потенціалу України.
Наукові висновки учасників конференції підтримала запрошена Березовська І.В. (Ірина Березовська) – начальник відділу економічного розвитку і торгівлі Чортківської районної державної адміністрації. Ірина Василівна окреслила тенденції зростання зовнішньоекономічної активності суб’єктів господарювання Чортківського району за останні 5 років, навела дані, що свідчать про зростання, майже утричі, динаміки експорту за 2015-2018 роки: з 12 млн. дол. США до 31 млн. дол. США (дані без міста Чорткова). Лише у 2018 році темп зростання експорту у Чортківському районі становив 210%. Відповідно, зовнішньоторговельне сальдо має позитивне значення і становить 28 млн. дол. США. Зазначено, що мінусом є те, що такого результату досягається завдяки одному-двом підприємствам – більше як 90% від всіх експортних операцій належать ПрАТ “Агро Продукт”, яке можна вважати прикладом для наслідування щодо успішної політики ведення зовнішньоторговельних операцій. Крім того, у виступі Березовської І.В. було приділено увагу розвитку інвестиційної діяльності в Чортківському районі та участі району у реалізації проектів міжнародної технічної допомоги.
Висловлюємо вдячність організаторам, спікерам та учасникам науково-практичної конференції за актуальність піднятої проблематики, цікаві та корисні дослідження. Бажаємо подальших досягнень та результативності праці, направленої на забезпечення соціально-економічного розвитку регіону та країни загалом.

 

Всеукраїнська студентська олімпіада з навчальної дисципліни «Страхова справа»

 Упродовж 22-24 квітня 2019 р. відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України № 1313 від 28.11.2018 р. «Про проведення Всеукраїнської студентської олімпіади у 2018/2019 н.р.» на базі Тернопільського національного економічного університету тривав ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Страхова справа». До участі в Олімпіаді подали заявки 85 учасників із 35 закладів вищої освіти України. Чортківський навчально-науковий інститут підприємництва і бізнесу ТНЕУ достойно представила студентка 3-го курсу  (викладач-наставник канд.екон.наук, доцент Галущак В.В.). Пишаємось нашою розумною та креативною студентською молоддю. Бажаємо Тетяні подальших успіхів та перемог.
Висловлюємо вдячність організаторам за чудову атмосферу та насичену програму проведення олімпіади.