На сайте wordpress-zone.ru вы можете скачать wordpress шаблоны и другие расширения.

Науково-методичний семінар

Питання вектору розвитку вищої освіти в Україні на найближче майбутнє цікавить кожного, хто дотичний до освітнього процесу. Саме це питання стало стрижневим під час методичного семінару, що відбувся 30 вересня у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу. Спікер, к е.н., доцент Наталя Костишин , висвітлила концептуальні засади розвитку закладів вищої освіти (ЗВО), опираючись на нормативний документ МОН – “Стратегію розвитку вищої освіти в Україні на 2021-2031роки”. Вона звернула увагу на систематизацію актуальних проблем системи вищої освіти, а також на основні тенденції й світові тренди її розвитку, зокрема: глобалізацію, цифровізацію та старіння населення. Особливої уваги було приділено інституціям, компетентностям та професіям майбутнього, що пов’язані із забезпеченням життя та здоров’я людини (фахівець з робототехніки, з 3D-друку, аналітик даних, розробник технологій блокчейнз, цифровий лінгвіст, екоаналітик у будівництві, ІТ-лікар, біоінформатик, нейропсихолог, тощо). Доповідачка завершила свій виступ демонстрацією концептуальної моделі вищої освіти, в основі якої покладено кібернетичний принцип необхідного розмаїття, що як результат виокремить такі види ЗВО, як дослідницькі університети, ЗВО галузевого спрямування та віртуальні університети.