Шаблоны и темы вордпресс на wordpress-zone.ru

Запобігання корупції

Перелік законодавчих та нормативних актів

Закон України «Про запобігання корупції»

Повідомити інформацію про корупційні порушення можна спеціальними каналами:

внутрішніми – керівнику або уповноваженому підрозділу чи особі органу або юридичній особі, де викривач працює;

регулярними – спеціально уповноваженим суб’єктам у сфері протидії корупції, органам досудового розслідування, органам, відповідальним за здійснення контролю за дотриманням законів у відповідних сферах, іншим державним органам, установам, організаціям;

зовнішніми – через засоби масової інформації, журналістів, громадські об’єднання, професійні спілки тощо.

Проте, якщо особа повідомляє інформацію, яка явно містить ознаки корупції, у листі чи під час особистого прийому, то таку інформацію також розглядають як повідомлення викривача, якщо усі вказані вище умови дотримані.

Законодавство визначає, що особа вважається викривачем від моменту повідомлення інформації про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції».

Права та гарантії викривача визначаються не лише Законом України “Про запобігання корупції”, а й іншими нормативно-правовими актами.


Запобігання корупції

1. Антикорупційна програма університету на 2024-2026 рік

2. Наказ про затвердження антикорупційної програми

3. План заходів ЗУНУ на 2024 рік, спрямованих на запобігання, виявлення та протидію корупції

4. Уповноважений з антикорупційної діяльності 

Положення про уповноваженого ЗУНУ

5. Викривачі корупції

Закон України «Про запобігання корупції». Цей закон окреслює декілька важливих умов, які визначають викривача корупції. Отже, викривач – це фізична особа, яка:

– володіє інформацією про можливі факти корупційних правопорушень – фактичними даними, а саме про обставини правопорушення, місце і час його вчинення та особу, яка вчинила правопорушення;

– переконана у достовірності цієї інформації;

– отримала цю інформацію під час трудової, професійної, господарської, громадської, наукової діяльності, проходження служби чи навчання.

– Якщо хоча б одна з цих умов не виконана, особа не може вважатися викривачем. Без даних умов уповноважений з антикорупційної діяльності не може розглядати повідомлення від них.

Розяснення від 12.06.2023 року

6. Декларування

10 жовтня 2023 року Президент України Володимир Зеленський підписав Закон України № 3384-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» (далі – Закон).

«Національне агентство з питань запобігання корупції вітає відновлення обовʼязку подання декларацій, повідомлень про суттєві зміни у майновому стані, повноважень щодо повних та спеціальних (під час призначення на керівні та інші важливі посади) перевірок декларацій та забезпечить відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій не пізніше 60 днів з дня набрання чинності Законом після забезпечення безпеки захисників та захисниць  України» – зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков.

Кампанія декларування за 2021-2022 роки триватиме до 31 січня 2024 року. До зазначеної дати декларанти мають подати декларації за відповідні звітні періоди у 2021-2022 роках, у тому числі для проведення спецперевірок, крім тих осіб, які подали їх добровільно раніше.

Крім того, ті особи, які під час дії воєнного стану до набрання чинності Законом, вже подали декларації за 2021-2022 роки, мають право подати виправлені декларації за ці періоди. Для цього протягом 14 днів з дня набрання чинності Законом їм необхідно буде письмово в довільній формі звернутися до НАЗК з проханням забезпечити можливість подати виправлену декларацію. Після чого зазначені суб’єкти декларування зможуть один раз упродовж 30 календарних днів (з дня відкриття доступу) подати виправлені декларації за ці періоди. Про надання такої можливості декларантам буде повідомлено в їх персональні електронні кабінети у Реєстрі декларацій, без направлення офіційного листа.

З відновленням декларування запускаються і механізми фінансового контролю. Подані декларації пройдуть логічний та арифметичний контроль для визначення показника рейтингу ризику. Декларації з найвищим показником рейтингу ризику будуть відібрані для проведення повної перевірки, що дозволить перевірити законність набуття активів тими чиновниками, до яких роками не доходила черга.

Подавайте свої декларації вчасно та без помилок. Слідкуйте за новинами на сайті та у соціальних мережах на офіційних сторінках НАЗК у Телеграм та Фейсбук.

Отримати консультацію ви можете направивши офіційного листа на електронну пошту info@nazk.gov.ua або за телефоном контакт-центру (044) 200-06-94.

7. Вступна кампанія.

КОРУПЦІЙНІ РИЗИКИ ВСТУПНОЇ КАМПАНІЇ 

Роль АНТИКОРУПЦІЙНОГО УПОВНОВАЖЕНОГО під час вступної кампанії

8. Інформація для ознайомлення

Корупційні ризики у вищій освіті

Наказ від 07.11.2023 р. № 668

Інтерактивна лекція для студентів з антикорупції в ЗВО

Тренінгові матеріали “Роль студента в антикорупційній роботі вишу”

Виявити та врегулювати конфлікт інтересів – легко! Три тести від НАЗК

У публічних службовців іноді виникає непевність – чи наявний у них конфлікт інтересів? А саме це є основою всіх корупційних злочинів та більшості корупційних правопорушень.

Якщо посадовець чітко усвідомив наявність цього фактору у сфері своїх повноважень або дізнався про нього від НАЗК чи від антикорупційного уповноваженого, то він не завжди знає як правильно врегулювати конфлікт інтересів.

Зі свого боку керівники, остаточно переконавшись у наявності конфлікту інтересів у своїх підлеглих, часто звертаються до НАЗК для роз’яснення їх подальших коректних дій.

Варто зазначити, що це завдання не з простих, а кожен зі способів врегулювання конфлікту інтересів має свою специфіку та обирається залежно від низки умов.

Метою роботи НАЗК є зменшення кількості корупційних правопорушень. Тому передусім Національне агентство прагне підвищити освіченість посадовців та всіх громадян у питаннях запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

Для цього розроблено тести, пройшовши які, ви станете досвідченішими з питань доброчесності:

Ці тести розміщені на офіційному вебсайті НАЗК.

Будьте освіченими й доброчесними!