Бесплатные темы wordpress можно скачать здесь.

Відзначили 99-у річницю Чортківської офензиви Галицької Армії

У Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбувся захід приурочений відзначенню річниці ї. Це одна із найбільш значимих і, водночас, одна із маловідомих для широкого загалу сторінок історії боротьби українців за власну незалежну державу.
Організатором заходу виступила канд. істор. наук, старший викладач Давидовська Г.І., яка у вступному слові зазначила Чортківська Офензива Галицької Армії (іншими словами Чорткі́вський на́ступ) або Червнева офензива здійснена в період з 7 по 28 червня 1919 року була однією з найуспішніших наступальних операцій, що їх Галицька армія здійснила під час Українсько-польської війни в Галичині 1918-1919 років. Лише втручання міжнародних чинників та брак матеріально-технічного забезпечення врятував супротивника від воєнної поразки. Ведена слабими силами, Чортківська офензива не могла досягти стратегічних успіхів. Проте перемоги Галицької Армії над численнішим і краще озброєним супротивником в котрий раз надали доказ справжньої військової звитяги, любові до Батьківщини та жертовності української народу у його прагненні бути єдиним господарем на власній землі.
Директор, канд.екон.наук, доцент Кульчицька Н.Є. підкреслила, що про Чортківську офензиву треба знати і пам’ятати. Чортківська офензива для жителів нашого міста – це своєрідна візитівка у підручнику з історії. Звістка про перемогу Галицької Армії під Чортковом огорнуло українців Галичини суспільним піднесенням, що надихало рідне військо на подальші перемоги, що ця славна подія показала світові, яким сильним і духовно стійким є українське військо. То й не випадково далекий червень 1919-го навіки закарбувався не лише в абстрактній книзі нашого минулого, а й на сторінках шкільних і університетських підручників з історії. Отож, молоде покоління вивчає про Чортківську офензиву. Це особливо повинно тішити мешканців Чорткова і району, адже майже століття тому тут, на наших рідних просторах, велися визвольні бої за свободу, віру і справедливість.
У ході заходу студенти Вовчко Галина, Галушка Тарас, Гаврилюк Тетяна зупинились на основних етапах Чортківської офензиви: передумови операції, початок операції, хід операції.
Підсумував захід запрошений гість – канд. істор. наук, доцент Дзісяк Я.І. Ярослав Ігорович зауважив, що сам факт існування Галицької Армії мав велике історичне значення. Вона відновила на західних українських землях традицію визвольних змагань і передала її народним масам. Хоч Галицька Армія програла війну з Польщею, але вціліла й розпочала другу війну з більшовиками, що свідчить про її велику політичну зрілість, моральну та бойову силу. Не було б Чорткова, не було б сил на ту самопожертву, що її віддала Галицька Армія в подальшій боротьбі. У цьому історичне значення Чортківського пролому.
Наприкінці присутні переглянули уривок з першого в Україні документального фільму, який зняли з використанням найсучасніших технологій “Легіон. Хроніка Галицької Армії 1918-1919 р.”
Дивлячись з-за лаштунків ХХІ століття на минуле, стає зрозумілим, що Чортківська офензива була для України не поразкою, а великою перемогою, за що кожен із нас, повинен завдячити звитяжним і волелюбним воїнами Галицької Армії, яким належить велика ключова роль у формуванні народного Руху Опору і частка нинішньої свободи, вибореної гіркою, але священною ціною, адже для справжнього патріота найбільша честь – це віддати життя за Вітчизну!

 

«Митні новації: реалії сьогодення»

 Днями в Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбувся круглий стіл на тему: , який сприятиме підсиленню теоретичних знань студентів практичними навиками, що особливо актуально в період здачі екзаменаційної сесії та державного іспиту. Розпочала захід директор, к.е.н., доцент Кульчицька Н.Є., яка зазначила, що для України формування і становлення митної системи набуло особливої актуальності. Це пов’язано з трьома чинниками. Перший із них – формування національної митної системи відбувається досить інтенсивно, на відміну від країн, які мали можливості для еволюційного розвитку. Другий – формування національної митної системи переплітається з докорінним реформуванням відносин власності в країні. Третій чинник пов’язаний з формуванням національної митної системи на тлі загальної довготривалої економічної кризи. Україна в цьому питанні суттєво відстає від топ-групи держав і, як результат, володіє економікою з низькою доданою вартістю, неконкурентоспроможною продукцією, орієнтованою на видобуток і мінімальну обробку сировини, імпортує високотехнологічне обладнання. Проблематика даної теми круглого столу зумовлена потребою вдосконалення митного регулювання в Україні та адаптації митного законодавстваУкраїни до визнанихміжнародних правил, норм та стандартів, однією зі складових якої є процес інтеграції України до Європейського Союзу.
В ході круглого столу свої доповіді представили: Гаврилюк Тетяна з доповіддю «Законодавчі новації в митній справі» (науковий керівник к.е.н., ст. викладач Чекаловська Г.З.); Галушка Тарас з доповіддю «Новаційні шляхи розвитку митної системи» (науковий керівник к.е.н., доцент Бугель Ю.В.); Вовчко Галина з доповіддю «Митні аспекти зближення України та ЄС» науковий керівник к.е.н., доцент Домбровська Н.Р.); Підгородецький Олександр з доповіддю «Напрями вдосконалення митно-тарифного регулювання зовнішньоторговельної діяльності» (науковий керівник к.е.н., доцент Бугель Ю.В.); Лук’яніхін Вадим з доповіддю «До питання розмитнення автомобілів із ЄС» (науковий керівник к.е.н., доцент Андрушків Р.Ю.).
Після кожного виступу студента відбувалось обговорення за участі начальника митного поста «Чортків» Гломби А.В., професорсько-викладацького складу та студентства. Алла Віталіївна розкривала інтерпретацію піднятих питань на практиці з усіма особливостями які виникають ході діяльності Тернопільської митниці ДФС та митного поста «Чортків».
За результатами проведення круглого столу, враховуючи обмежений час, насичений та змістовний діалог, було висунуто пропозицію створити на базі Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ постійно діючу комунікаційну площадку, де зможуть брати участь митники, науковці, представники суб’єктів зовнішнього економічної діяльності і генерувати зміни до законодавства, навчатись і навчати практичній його реалізації.
Висловлюємо вдячність Гломбі Аллі Віталіївній за пізнавальний діалог та запрошуємо до подальшої співпраці. Дякуємо організаторам і учасникам за активну дискусію та актуальність піднятих питань. Усім наснаги та нових звершень.

Зустріч випускників ювілейних 2003, 2008, 2013 років

Традиційно в другу суботу червня в стінах Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ проводиться свято спогадів, свято зустрічі з молодістю, свято яскравих вражень – вечір зустрічі випускників.Ось і цього річ 9 червня ЧННІПБ ТНЕУ гостинно відкрив двері для своїх випускників ювілейних 2003, 2008, 2013 років.
З вітальним словом до присутніх звернулась директор ЧННІПБ ТНЕУ, к.е.н., доцент Кульчицька Н.Є., яка відзначила, що приємно бачити випускників, які різні між собою за віком і баченням життя, але сьогодні їх дороги злилися в одну, єдину, яка повернула їх в студентські роки, до рідного Інституту. Надія Євстахівна розповіла про основні напрямки розвитку ЧННІПБ ТНЕУ та підкреслила наскільки важливо проводити такі зустрічі для підтримки дружніх та ділових відносин, обміну досвідом та позитивними емоціями. Надія Євстахівна побажала випускникам життєвої енергії й оптимізму, миру, достатку, благополуччя та приємної мандрівки у студентські роки.
Гарними словами вітали всі випускники. Зокрема, випускниця 2008 р. Лілія Нагаєвська з приємністю пригадала проведені роки в ЧННІПБ ТНЕУ та веселі миттєвості студентства, висловила слова вдячності викладачам за їх терпіння і турботу, за надані знання.
Радували присутніх виступи дітей випускників: Куцопей Зоряни, Юрчик Володі. Неймовірна гра на сопілці Дениса Фотенюка заворожила усіх. Вітали випускників студенти коледжу та інституту ТНЕУ. Голосистий спів і музика талановитої молоді нагадали колишнім студентам про роки молодості, проведені в стінах рідного навчального закладу.
Радіти на цьому яскравому святі з усіма присутніми мав би й випускник 2013 р. Ільяшенко Роман. Герой, який захищаючи нас від ворога, загинув під Іловайськом. Роман двічі бував на Донбасі. Коли він уперше приїхав із зони АТО, його брат та друзі благали залишитись вдома, однак він відмовився. Герой постійно повторював, що рідна земля потребує його допомоги. Він ішов боронити рідну Україну від ворога через своє сумління та любов до Батьківщини. Випускники, гості, усі присутні заслухали вірш про біль втрати, вшанували пам’ять Романа та усіх Героїв, які уже не з нами, хвилиною мовчання, запалили свічу, як символ світла й чистоти їх душ.
Приємним подарунком стало виконання пісні про Чортків та пісні-побажання випускникам ансамблем викладачів ЧННІПБ ТНЕУ.
Після урочистої частини випускники з цікавістю відвідали свої колишні аудиторії та пройшлись територією навчального закладу, який, здається ще пам’ятає їхні відповіді на заняттях, хвилювання на іспитах, спортивні та творчі досягнення.
Турбота про кожного – хто і де? Як справи? Чого досяг і як сім’я? Сідають на студентську лаву в цей день поважний викладач і вдалий фермер, політик, керівник господарства, державний службовець і підприємець. Сідають батьки й матері, які привели вже доІнституту своїх дітей і утворили своєрідну династію.
І у всій цій урочистій метушні турбота про тих, хто приїхав з певним щемом у серці. З життєвим досвідом, красиві, запальні й повні амбітних планів на майбутнє, дякують своїм викладачам, рідним лекційним аудиторіям, своїм однокурсникам за знання, успішний старт, за свою юність.
Дякуємо за цей сповнений приємними зустрічами, спогадами й позитивними подіями день. Починаємо відлік до наступної зустрічі випускників 2004, 2009, 2014 років, яка традиційно відбудеться у другу суботу червня, що припадає на 08.06.2019 р. З нетерпінням чекаємо цієї події, адже впевнені, вона буде незабутньою.

 

Cтудентська науково-практична конференція «Модернізація системи державного соціального страхування в Україні».

  В Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбулась студентська науково-практична конференція «Модернізація системи державного соціального страхування в Україні». Актуальність обраної теми зумовлена нагальною необхідністю реформування сфери соціального страхування. В Україні для надання соціально-економічних гарантій і фінансового забезпечення виплат за всіма видами соціального страхування (крім медичного) на постійній основі створено систему державних цільових фондів, діяльність яких сьогодні знаходиться в стадії активного реформування, що викликано як потребами сучасності, так і їх складним фінансовим станом.
З вітальним словом виступила к.е.н., доцент Бидик А.Г., яка зазначила, що одним з першочергових завдань державної фінансової політики є досягнення макроекономічної стабільності як в цілому для країни, так і для важливої складової сфери державних фінансів – соціального страхування, яке має надавати якісні державні послуги, ефективно акумулювати фінансові ресурси та розподіляти їх відповідно до суспільних потреб та запитів. Повноцінні реформи в сфері соціального захисту та соціального страхування не можуть проводитись відірвано від оздоровлення та реформування інших важливих сфер суспільного життя – сфери охорони здоров’я, оборонної, політичної, податкової, фінансово-економічної тощо. Усі реформи повинні бути гармонійними і відбуватися одночасно. Завдання проведення пенсійної, медичної реформ також виходять за межі функціонування пенсійної системи, сфери охорони здоров’я, соціальної сфери, вони тісно переплетені з макроекономічними показниками розвитку країни, фінансовим станом основних суб’єктів державного соціального страхування – суспільства, роботодавців і держави, яка виконує роль страховика та бере на себе зобов’язання щодо створення колективних страхових фондів і виплати гарантованого страхового відшкодування.
Значної уваги потребує продовження реформування вітчизняної пенсійної системи. Практикою економічно розвинених країн доведений факт неможливості достойного пенсійного забезпечення громадян лише завдяки функціонуванню солідарного рівня пенсійної системи. Необхідність впровадження другого, обов’язкового накопичувального рівня пенсійної системи ні в кого не викликає сумнівів. У випадку ефективного функціонування трирівневої системи пенсійного забезпечення особа пенсійного віку зможе отримувати пенсію з трьох різних джерел, якщо вона приймала активну участь у формуванні кожного з них. Проте дискусійними продовжують залишатися терміни та умови її практичної реалізації. Кінцевим результатом реформаторських дій у сфері організації пенсійного страхування громадян є кардинальна зміна основ функціонування пенсійної системи. Важливі питання, що стосуються організації розподільчого та накопичувального механізмів пенсійного забезпечення залишились відкритими та потребують додаткових досліджень.
Значну увагу наші студенти приділили висвітленню реформаторських змін у пенсійній системі. Як правило, для більшості громадян цікавими є умови виходу на заслужений відпочинок та розмір пенсії, яку вони сподіваються отримувати. Проте дослідників даної проблеми турбує питання формування необхідного обсягу фінансових ресурсів для можливості здійснювати пенсійні виплати українським пенсіонерам. Левова частка уваги при цьому зосереджується на проблемах функціонування та напрямах удосконалення солідарного рівня пенсійної системи.
На конференції обговорювались особливості реформування вітчизняної системи соціального страхування, стан державного фінансового забезпечення гарантованих Конституцією соціальних стандартів населенню, новітні тенденції, що відбуваються в сфері соціального захисту в Україні.
На пленарному засіданні конференції свої виступи презентували: студент третього курсу Галушка Тарас з доповіддю на тему «Теоретичні основи побудови ефективної пенсійної системи» (науковий керівник к.е.н., доцент Бидик А.Г.); студентка третього курсу Вовчко Галина з доповіддю на тему «Головні передумови проведення пенсійної реформи в Україні» (науковий керівник к.е.н., доцент Бидик А.Г.), студентка третього курсу Гаврилюк Тетяна з доповіддю на тему «Основні зміни у функціонуванні солідарного рівня вітчизняної пенсійної системи після проведення основного етапу пенсійної реформи» (науковий керівник к.е.н., доцент Бидик А.Г.); студент першого курсу Стецюк Назар з доповіддю на тему «Практика реформування пенсійних систем у провідних країнах світу» (науковий керівник к.е.н., доцент Вербіцька І.І.); студентка четвертого курсу Михайлич Тетяна з доповіддю на тему «ЄСВ як інструмент формування коштів системи державного соціального страхування» (науковий керівник к.е.н., доцент Гончар Г.П.); студент четвертого курсу Лук’яніхін Вадим з доповіддю на тему «Обов’язкове медичне страхування: від ілюзій до прагматизму» (науковий керівник к.е.н., доцент Галущак В.В.); студентка четвертого курсу Кастранець Наталія з доповіддю на тему «Запровадження загальнообов’язкового медичного страхування: часу на роздуми немає» науковий керівник к.е.н., доцент Галущак В.В.).
Виступи були надзвичайно цікавими та пізнавальними. Вагомість досліджень студентів підкріплювались пропозиціям щодо застосування певних механізмів в напрямку модернізації системи державного соціального страхування в Україні. В ході доповідей, відбувалось обговорення, в якому взяли участь студенти денної форми навчання.
Актуальність піднятої проблематики підвередили присутні на заході фахівці: Трач Ірина Федорівна, начальник відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій Чортківського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області; Слочак Марія Василівна, головний спеціаліст з питань інформаційної роботи Чортківського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області; Обліжок Михайло Іванович, завідувач сектору роботи з потерпілими Чортківського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування в Тернопільській області.
Ірина Федорівна зупинилась на практичних аспектах нового етапу пенсійної реформи 2017 р., змінах у пенсійному законодавстві, що стосуються збільшення страхового стажу для виходу на пенсію, розроблення єдиного порядку призначення та виплати пенсій для всіх категорій пенсіонерів.
В свою чергу Михайло Іванович висвітлив практичні сторони діяльності Фонду соціального страхування, а саме: обліку страхувальників і доходів, порядку надання матеріального забезпечення та страхових виплат, види медичних та соціальних послуг, що фінансуються за рахунок коштів Фонду, порядок контролю за використанням коштів Фонду.
Підсумувала захід директор Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ, к.е.н., доцент Кульчицька Н. Є. Надія Євстахівна підкреслила, що відповідно до конституційних засад Україна, як країна із соціально орієнтованою ринковою економікою передбачає фінансування соціального захисту громадян з метою забезпечення відповідного життєвого рівня найбільш вразливих верств населення. Українське суспільство потребує системних, кардинальних змін в сфері удосконалення існуючої сьогодні системи соціального захисту населення, які би були спрямовані не на досягнення тимчасових ефектів, а на розв’язання проблеми в цілому, на вирішення фіскальних проблем ДЦФ, зменшення їх катастрофічного дефіциту, на подолання ганебного явища для країни – бідності малозабезпечених громадян – наших пенсіонерів, інвалідів, дітей-сиріт, безробітних, матерів, що одержують допомогу по народженню дитини. Реалізація пенсійної реформи 2017 р. мала призвести до ґрунтовних змін у функціонуванні солідарного рівня пенсійної системи та стати початком запровадження механізму створення накопичувальних страхових пенсій. Проте, проведений урядом комплекс параметричних заходів був спрямований на удосконалення функціонування лише солідарного рівня вітчизняної пенсійної системи, разом з тим її очікуваного ґрунтовного реформування так і не відбулося. Тому, неминучим є подальше реформування діючої солідарної системи, яка лишилась «недореформованою» і науковці мають всебічно цьому сприяти своїми розробками та пропозиціями.
Висловлюємо вдячність усім учасникам конференції за предметне обговорення поставленої проблеми. Зустріч була цікавою та пізнавальною Запрошуємо до подальшої співпраці і сподіваємось, що матимемо ще не одну нагоду продовжити нашу розмову.

«Автоматизація обліку та подання звітності промисловими підприємствами: практичний аспект»

  24 травня 2018 р. в Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбулося засідання круглого столу на тему:   . Організаторами заходу виступили к.е.н., доцент Чижишин О. І. та к.т.н. Павелчак-Данилюк О. Б.

Директор ЧННІПБ ТНЕУ, к.е.н. доцент Кульчицька Н. Є. розпочала засідання, привітавши присутніх гостей-практиків, професорсько-викладацький колектив та студентство. Надія Євстахівна зазначила, що вирішення актуальних економічних проблем не можливе без прискорення науково-технічного прогресу, широкого впровадження інноваційних інформаційних технологій в усі сфери людської діяльності. Особливо важливою сферою застосування останніх є бухгалтерський облік, оскільки це найбільш інформаційно містка ділянка роботи на підприємствах, в організаціях та установах. Саме тому вирішальним напрямом удосконалення бухгалтерського обліку (поруч із впровадженням між народних стандартів бухгалтерського обліку і фінансової звітності, удосконаленням нормативної бази) є впровадження автоматизованих систем, що базуються на інноваційних інформаційних технологіях.

У продовження заходу слово надали начальнику Чортківської ОДПІ ГУ ДФС в Тернопільській області Цвігуну Р. І., який наголосив, що сьогодні основною формою ведення обліку є автоматизована, а також окреслив основні переваги та недоліки подання звітності в електронній формі. Перш за все Руслан Ігорович акцентував увагу на зручності такого виду подання, адже не виходячи з кабінету здійснюється формування і подання будь-якого виду звітності. Також позитивним є гарантія автоматичної перевірки документів на арифметичні помилки та наявність оновлень форм декларацій відповідно до змін законодавства. При електронній подачі звітності надходить підтвердження доставки звітності та відбувається оперативне перевірка інформації у податковому органі. Проте на шляху впровадження електронного звітування виникають деякі перешкоди. Руслан Ігорович навів кілька прикладів, при яких суб’єктам господарювання доводиться подавати паперові варіанти звітності, зокрема технічний збій електронних програм подачі звітності, або ж видача електронних ключів лише в обласних центрах, що спричинює труднощі у вигляді черг, доїзду.

«Електронний ключ і ти у трьох місцях» – саме цими словами розпочав виступ начальник відділу обслуговування платників Токарь С. В. Святослав Вікторович вказав нормативне забезпечення, яким керуються при використанні електронного підпису та електронної звітності: Закон України «Про електронний цифровий підпис», Наказ Міністерства фінансів України «Про затвердження порядку обміну електронними документами з контролюючими органами», «Про затвердження Формату (стандарту) електронного документа звітності суб’єктів господарювання» та інші. Назвав популярні програми, за допомогою яких можна подати податкову й фінансову звітність. Раніше для цього потрібно було укласти договір з ДФС, а уже з 2018 р. необхідно приєднатися до договору, укладеного між структурами ДФС, подавши заяву. Святослав Вікторович наголосив, що майбутнє за електронними кабінетами платників, які дають змогу оперативно отримати та здійснити обмін інформацією, що сприятиме економії робочого часу. Святослав Вікторович також підтвердив наявність певних проблем в ході електронного подання звітності, зокрема постійні зміни законодавства має негативний вплив, оскільки деякі програми не встигають оновлятись відповідно до них.

У ході круглого столу виникали дискусії щодо доцільності подання звітності по єдиному внеску в органи ДФС, а не у Пенсійний фонд; з приводу можливості подовження дії електронних ключів; необхідності врахування владою практичних пропозицій працівників ДФС при написанні та прийнятті законодавчих актів.

Окрім представників фіскальних органів на заході були присутні бухгалтери підприємств, а саме бухгалтер-касир підприємства з іноземним капіталом Біллербек перо-пухова фабрика м. Чортків Варода Л. В. татимчасово виконуючаобов’язки головного бухгалтера ДП «Чортківське лісове господарство» Саварин Г. В. Практики зазначили, що на обох підприємствах застосовується автоматизована форма ведення обліку та здійснюється електронне подання звітності. На ДП «Чортківське лісове господарство» перевагу надають програмі M.E.Doc , також створений електронний кабінет, що, за словами Галини Володимирівни, значно полегшує співпрацю з контролюючими органами. Також особливістю цього лісогосподарського підприємства є використання кишенькових комп’ютерів з програмним забезпеченням, що дає змогу лісничим на місцях передавати інформацію в бухгалтерію та ефективно здійснювати облік деревини на корені.

Любов Володимирівна, підкреслила важливість електронного формування звітності, адже для підприємства з іноземним капіталом необхідним є звітування не лише контролюючим органам, а й вищому керівництву, що здійснюється саме з використанням електронних сервісів. Автоматизована форма обліку на даному підприємстві значно полегшує первинний та зведений облік сировини та готової продукції, яка є різноманітною.

Висловлюємо вдячність гостям та організаторам заходу за цікаву та пізнавальну зустріч. Запрошуємо до подальшої співпраці в контексті науково-практичних досліджень актуальних проблем розвитку обліку, оподаткування та функціонування економічної системи загалом.