Вордпресс шаблоны можно скачать здесь: http://wordpress-zone.ru/wordpress-themes-and-templates

Відзначили 99-у річницю Чортківської офензиви Галицької Армії

У Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбувся захід приурочений відзначенню річниці ї. Це одна із найбільш значимих і, водночас, одна із маловідомих для широкого загалу сторінок історії боротьби українців за власну незалежну державу.
Організатором заходу виступила канд. істор. наук, старший викладач Давидовська Г.І., яка у вступному слові зазначила Чортківська Офензива Галицької Армії (іншими словами Чорткі́вський на́ступ) або Червнева офензива здійснена в період з 7 по 28 червня 1919 року була однією з найуспішніших наступальних операцій, що їх Галицька армія здійснила під час Українсько-польської війни в Галичині 1918-1919 років. Лише втручання міжнародних чинників та брак матеріально-технічного забезпечення врятував супротивника від воєнної поразки. Ведена слабими силами, Чортківська офензива не могла досягти стратегічних успіхів. Проте перемоги Галицької Армії над численнішим і краще озброєним супротивником в котрий раз надали доказ справжньої військової звитяги, любові до Батьківщини та жертовності української народу у його прагненні бути єдиним господарем на власній землі.
Директор, канд.екон.наук, доцент Кульчицька Н.Є. підкреслила, що про Чортківську офензиву треба знати і пам’ятати. Чортківська офензива для жителів нашого міста – це своєрідна візитівка у підручнику з історії. Звістка про перемогу Галицької Армії під Чортковом огорнуло українців Галичини суспільним піднесенням, що надихало рідне військо на подальші перемоги, що ця славна подія показала світові, яким сильним і духовно стійким є українське військо. То й не випадково далекий червень 1919-го навіки закарбувався не лише в абстрактній книзі нашого минулого, а й на сторінках шкільних і університетських підручників з історії. Отож, молоде покоління вивчає про Чортківську офензиву. Це особливо повинно тішити мешканців Чорткова і району, адже майже століття тому тут, на наших рідних просторах, велися визвольні бої за свободу, віру і справедливість.
У ході заходу студенти Вовчко Галина, Галушка Тарас, Гаврилюк Тетяна зупинились на основних етапах Чортківської офензиви: передумови операції, початок операції, хід операції.
Підсумував захід запрошений гість – канд. істор. наук, доцент Дзісяк Я.І. Ярослав Ігорович зауважив, що сам факт існування Галицької Армії мав велике історичне значення. Вона відновила на західних українських землях традицію визвольних змагань і передала її народним масам. Хоч Галицька Армія програла війну з Польщею, але вціліла й розпочала другу війну з більшовиками, що свідчить про її велику політичну зрілість, моральну та бойову силу. Не було б Чорткова, не було б сил на ту самопожертву, що її віддала Галицька Армія в подальшій боротьбі. У цьому історичне значення Чортківського пролому.
Наприкінці присутні переглянули уривок з першого в Україні документального фільму, який зняли з використанням найсучасніших технологій “Легіон. Хроніка Галицької Армії 1918-1919 р.”
Дивлячись з-за лаштунків ХХІ століття на минуле, стає зрозумілим, що Чортківська офензива була для України не поразкою, а великою перемогою, за що кожен із нас, повинен завдячити звитяжним і волелюбним воїнами Галицької Армії, яким належить велика ключова роль у формуванні народного Руху Опору і частка нинішньої свободи, вибореної гіркою, але священною ціною, адже для справжнього патріота найбільша честь – це віддати життя за Вітчизну!

 

«Митні новації: реалії сьогодення»

 Днями в Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбувся круглий стіл на тему: , який сприятиме підсиленню теоретичних знань студентів практичними навиками, що особливо актуально в період здачі екзаменаційної сесії та державного іспиту. Розпочала захід директор, к.е.н., доцент Кульчицька Н.Є., яка зазначила, що для України формування і становлення митної системи набуло особливої актуальності. Це пов’язано з трьома чинниками. Перший із них – формування національної митної системи відбувається досить інтенсивно, на відміну від країн, які мали можливості для еволюційного розвитку. Другий – формування національної митної системи переплітається з докорінним реформуванням відносин власності в країні. Третій чинник пов’язаний з формуванням національної митної системи на тлі загальної довготривалої економічної кризи. Україна в цьому питанні суттєво відстає від топ-групи держав і, як результат, володіє економікою з низькою доданою вартістю, неконкурентоспроможною продукцією, орієнтованою на видобуток і мінімальну обробку сировини, імпортує високотехнологічне обладнання. Проблематика даної теми круглого столу зумовлена потребою вдосконалення митного регулювання в Україні та адаптації митного законодавстваУкраїни до визнанихміжнародних правил, норм та стандартів, однією зі складових якої є процес інтеграції України до Європейського Союзу.
В ході круглого столу свої доповіді представили: Гаврилюк Тетяна з доповіддю «Законодавчі новації в митній справі» (науковий керівник к.е.н., ст. викладач Чекаловська Г.З.); Галушка Тарас з доповіддю «Новаційні шляхи розвитку митної системи» (науковий керівник к.е.н., доцент Бугель Ю.В.); Вовчко Галина з доповіддю «Митні аспекти зближення України та ЄС» науковий керівник к.е.н., доцент Домбровська Н.Р.); Підгородецький Олександр з доповіддю «Напрями вдосконалення митно-тарифного регулювання зовнішньоторговельної діяльності» (науковий керівник к.е.н., доцент Бугель Ю.В.); Лук’яніхін Вадим з доповіддю «До питання розмитнення автомобілів із ЄС» (науковий керівник к.е.н., доцент Андрушків Р.Ю.).
Після кожного виступу студента відбувалось обговорення за участі начальника митного поста «Чортків» Гломби А.В., професорсько-викладацького складу та студентства. Алла Віталіївна розкривала інтерпретацію піднятих питань на практиці з усіма особливостями які виникають ході діяльності Тернопільської митниці ДФС та митного поста «Чортків».
За результатами проведення круглого столу, враховуючи обмежений час, насичений та змістовний діалог, було висунуто пропозицію створити на базі Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ постійно діючу комунікаційну площадку, де зможуть брати участь митники, науковці, представники суб’єктів зовнішнього економічної діяльності і генерувати зміни до законодавства, навчатись і навчати практичній його реалізації.
Висловлюємо вдячність Гломбі Аллі Віталіївній за пізнавальний діалог та запрошуємо до подальшої співпраці. Дякуємо організаторам і учасникам за активну дискусію та актуальність піднятих питань. Усім наснаги та нових звершень.